Aynı pınardan beslenen Müezzin ile İmam

İmam ile Müezzin: Biri Allah’ın kullarını namaza kaldırır, biri de onlara namaz kıldırır. İki hak davetçisi, iki mabed bekçisi.

Aynı pınardan beslenen Müezzin ile İmam

İmam ile Müezzin: Biri Allah’ın kullarını namaza kaldırır, biri de onlara namaz kıldırır. İki hak davetçisi, iki mabed bekçisi.

23 Nisan 2016 Cumartesi 22:33
Aynı pınardan beslenen Müezzin ile İmam
İmam ile Müezzin: Biri minareden seslenir, biri mihraptan seslenir. İkisi de aynı Pınardan beslenir.

İmam ile Müezzin: Biri mihrapta cemaatin en önünde, diğeri mahfelde cemaatin en arkasında durarak cami cemaatini merkeze alan iki hizmet fedaisi.

İmam ile Müezzin: Susuzluktan kavrulan yüreklere iman pınarından irfan kâseleriyle doyasıya hikmet şerbetleri sunan iki hizmet sakisi.

İmam ile Müezzin: Yegâne gayesi İslam ile insan arasına konulmuş olan bütün engelleri kaldırmak olan iki aksiyon adamı.

İmam ile Müezzin: Saba, Uşşak, Rast, Segâh, Hicaz  v.s. bütün makamları insanları kulluk makamına yükseltmek için ihlas makamında harmanlayan, en kutlu bestenin iki mutlu sanatkârı.

İmam ile Müezzin: Gam pare gönüllere Kur’an ve sünnet eczanesinden reçeteler sunan iki gönül doktoru.

İmam ile Müezzin: Rahmet denizinin mabet gemisinde aydınlık ufuklara doğru yol alan iki yol arkadaşı.

İmam ile Müezzin: Birbirini hem tamamlayan, hem de tam anlayan iki gönül dostu.

İmam ile Müezzin: Sarıkları kar gibi bembeyaz, yürekleri kor gibi sımsıcak, üslupları bahar gibi latif ve naif iki  şefkat pınarı.

İmam ile Müezzin:  Varlıkların sultanı insanı, makamların sultan, kulluk ile, mekanların sultanı mabetde buluşturan iki vuslat elçisi

İmam ile Müezzin: İnsanları ezan ile dirilten Kur’an ile durultan ve namaz ile doğrultan iki dava adamı.

İmam ile Müezzin: Her türlü ayrımcılığı ortadan kaldırarak insanları tek bir elde beş gören ta ezelden kardeş gören iki gönül mimarı.

İmam ile Müezzin: Maddenin istilasını, mananın diriltici soluklarıyla geri püskürten iki diriliş önderi.

İmam ile Müezzin: Rahmanın kullarının günde beş kez mabede,  imanla selamete, islamla saadete, Kur’anla merhamete, ibadetle rahmete, çalışmakla berekete, hoşgörüyle meveddete, takva ile cennete ve ihlasla ruyete kavuşmaları için gecesini gündüz eden yokuşları dümdüz eden iki aşk hamurkârı.

İmam ile Müezzin: Kadına şiddeti, ana babaya hiddeti, evdeki cinneti, okuldaki cinayeti, içki denen musibeti, kumar denen felaketi, iman ikliminde insan ve vicdanı buluşturarak yerle bir eden iki fazilet timsali.

İmam ile Müezzin: Kitabı raftan indiren, böylece hayattaki bütün ıstırapları dindiren iki hayat rehberi.

İmam ile Müezzin: Hakkın evini hep temiz tutan, hakkın kullarını da her daim aziz tutan iki  adanmış insan.

İmam ile Müezzin: Son  ilahi mesajın sonsuz güzelliklerini insanlara hakkıyla ulaştırmak için terinin son damlasına kadar çalışan İslam bahçesinin iki davet arısı.

İmam ile Müezzin: Sünnetten nişana, düğünden cenazeye hâsılı kelam beşikten mezara cemaatinin hep yanıbaşında olan iki halk adamı.

İmam ile Müezzin: İnsanlar arasındaki küçük ihtilafları bir tarafa bırakarak büyük ittifakları meydana çıkaran iki erdem kâşifi.

İmam ile Müezzin: Nefis ve şeytan ikilisinin insanı hep azgınlık, taşkınlık ve aşırılığa çağırmasına inat, insanı sükûnet, suhulet ve uhuvvete davet eden iki sağduyu timsali.

İmam ile Müezzin: Ulaşabildiği herkesi kendini bilmeye, Rabbini bilmeye ve bu bilinç üzere sabit kalmaya davet eden iki marifet  izcisi.

İmam ile Müezzin: Dünün güzelliklerinin yarına ulaşmasına bugünü köprü yapan iki  değer mühendisi.

İmam ile Müezzin: Bu topağın irfanı ve bu toprağın vicdanını, bu toprağın insanıyla buluşturan iki millet sevdalısı

İmam ile Müezzin: Mabedin içindeki güzellikleri hayatın dışına atmak isteyenlere asla fırsat vermeyen iki değer nöbetçisi.


 Bülent Acun  Tarsus Gazipaşa Benlizade Camii Müezzin Kayyımı 
Son Güncelleme: 25.04.2016 09:12
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Vekil müezzin 2016-04-23 23:11:30

Diyanet hayirlisiyla bizde başlamak istiyoruz eğer alırsa müezzin önlisans mezunuyum hafızim ama vekilim hiç olmasa sözleşmeli alsın Diyanet bizleri

Avatar
müezzin 2016-04-24 00:09:07

İmam ile müezzin haftayı ikiye böldüğünüzde aynı görevi hatta müezzinin temizlikle uğraştığını görürseniz daha fazla görev dağılımı olduğu halde diyanetin müezzine hakettiğini vermediğini İlahiyat mezunu +hafız müezzinlere haksızlıkları düzeltmesi gerekiyor

Avatar
ahmet coskun 2016-04-24 00:49:41

Allah sayılarını artırsın ins da.. Bakıyorum 10 binin üzeri boş cami varken 550 sözleşmeli personel alimi yapıyor diyanet bu şekilde alımla sayıları çoğalmak yerine azaliyir.. Cami yapıyor çift kadroyu burak sadece mihraba katacağı imami yok....

Avatar
Nafile 2016-04-24 04:17:35

ÖZELLİKLE İLAHİYAT VE 2 YILLIK ILAHIYAT MEZUNLARI KADRO VEYA SÖZLEŞME İLE GÖREVE BAŞLADIKLARINDA EN 5 YIL ÇALIŞMA MECBURİYETİ GETİRİLMELİ. AYRILIRSA O GÜNE KADAR ALDIKLARI MAAŞLARI İSTENMELİ Kİ BU KURUM YOL GEÇEN HANI OLMASIN.

Avatar
Veli 2016-04-24 08:18:18

Bu vekil ve Fahri'lere şaşıyorum.bileğinin Hakkı ile görev alanları Var ama çoğu imam'ın kızı karısı müezzinin yeğeni müftünün dostu dernek başkanının oğlu vs torpil ile görev alırlar görev alırken mütevazi kedi gibiler alınca bize kadro verin biz şöyle maharetliyiz derler o Zaman aynı mahareti umumi alımda göster yetince beddua seansına başlarlar Hakkı'mız yendi vs dersler dün biri dhbt 60 puan şart kalksın diyor o puanı alamayan adam namazın kılınışını da bilmez çok yüzsüz insanlarımız var. Cingene bunlardan onurlu. Kadroya alınamayınca hiç olmazsa söşleşmeli alsınlar diyor.

Avatar
hafız 2016-04-24 20:24:06

acun hocam çok güzel yazmışsınız elinize sağlık ama gerçekten öğle olabilsek ne mutlu bizlere