Bunun adı kısaca "Palalel Diyanet"!

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ‘II. Uluslararası Kıraat Sempozyumu’nun açılış programına katılan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, bazı açıklamalarda bulundu.

Bunun adı kısaca "Palalel Diyanet"!

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ‘II. Uluslararası Kıraat Sempozyumu’nun açılış programına katılan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, bazı açıklamalarda bulundu.

04 Kasım 2017 Cumartesi 16:31
Bunun adı kısaca "Palalel Diyanet"!
banner283

Kutlu Doğum Haftası ile başlayıp Ehli Sünnet ismiyle Diyanet, İlahiyat  ve İmam Hatip aleyhine başlatılan fitne kampanyanın amacı konusunda devletin yetkili ağzından açıklama geldi.

Dinihaberler FETÖ'nün deşifre olan İslami görünümlü azınlık yapılanması olduğunu geride yine Vatikan destekli azınlıkların kurduğu İslami görünümlü kardeş unsurların tarikat/cemaat adı altında varlıklarını devam ettirdiğini, hatta FETÖ'nün bıraktığı boşluğu doldurma adına Ehli Sünnet üzerinden başlattıkları suni gündemle Müslümanları kamplaştırmak istediklerini vurgulamıştı.

Benzer açıklamalar Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ‘II. Uluslararası Kıraat Sempozyumu’nun açılış programına katılan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ tarafından yapıldı. Bozdağ yaptığı açıklamada:
 

“Diyanet’i ehli sünnetin veya hadisin karşısında göstermek isteyenlerin farklı bir ajandaları var…”

Diyanet İşleri Başkanlığını hadis düşmanlığı yapanlara veya hadis üzerinden farklı algılar oluşturmak isteyenlere, sünnete karşı olanlara destek veriyor gibi göstermek büyük bir iftiradır ve yalandır. İnsanlara da yalan söylemektir, Allah’a da yalan söylemektir. Bunun Allah indinde de, insanlar nezdinde de elbette bir karşılığı vardır. Diyanet’i ehli sünnetin veya hadisin karşısında göstermek isteyenlerin farklı bir ajandaları olduğuna ben tereddütsüz inanıyorum. Bunun son derece önemli olduğunu buradan ifade etmek isterim.

İslamofobia konusu…

“İslamofobi dedikleri şey İslam düşmanlığının ta kendisidir…”

Bugün dünyada İslam düşmanlığı, Kur’an düşmanlığı ve Peygamber düşmanlığı İslamofobi adı altında büyük bir revaç bulmaktadır. Aslında İslamofobi dedikleri şey İslam düşmanlığının ta kendisidir. Ve bu İslamofobiyi besleyen şey cehalettir, terördür, dini doğru anlamamak, doğru anlatmamak konusunda yaptığımız yanlışlıklardır ve İslam bilginlerinin, İslam alimlerinin vazifelerini layığı veçhiyle yapamamalarıdır. DEAŞ, El-Kaide, FETÖ, Boko Haram, Eş-Şebab, Nusra diye bir terör örgütü var, önüne gelenleri öldürüyorlar. Öldürürken cihat yaptıklarını zannediyorlar. ‘Allah-u Ekber’ diyorlar. Öldürdükleri Kelime-i Şahadet getiriyor. Bu fotoğraf kimi memnun eden bir fotoğraftır? İnsanları İslam’dan, Müslüman’dan, Kur’an’dan ve Peygamberden soğutmak için bütün şeytanlar bir araya gelmiş olsa ancak böylesi terör örgütleri gibi örgütler ihdas ederler. Çünkü bunlar şeytanın dahi başaramadıklarını başarıyorlar. Müslüman olmayanları İslam hakkında kötü duygu ve düşünce sahibi yaptıkları gibi Müslümanları da Kur’an’dan, Peygamberden soğutuyorlar ve gevşetiyorlar.

“Cihat kavramının, mücahit kavramının yüce anlamı din görünümlü terör örgütleri tarafından yok edildi…”

İslam’a dair bütün kavramlar maalesef lekelendi. Cihat kavramı, mücahit kavramının yüce anlamı artık kayboldu gitti. Cihat dediğinizde, mücahit dediğinizde elinden kan damlayan masumları katleden bir canavar, bir terörist insanların gözünün önüne gelir hale geldi. Onun için bu terör örgütleriyle İslam’ı istismar eden bilumum terör örgütleriyle en önce İslam alimleri kalemleriyle, sözleriyle, Kur’an’ı ve sünneti doğru anlatmalarıyla onlar mücadele etmeli, hep beraber mücadele etmeliyiz. Siyasetçiler, devletleri yönetenler hep beraber bu terör örgütlerinin karşısında birlikte durmalı, bunların İslam’la alakasının olmadığını hep beraber göstermemiz lazım. Türkiye bu noktada üzerine düşeni yapmaktadır, yapacaktır. Bütün dini istismar eden, Allah’ı, Resulünü, kitabını ve dini değerleri kullanan terör örgütlerine karşı en ağır mücadeleyi, en samimi, en etkin mücadeleyi Türkiye Cumhuriyeti Devleti vermektedir, bundan sonra da tereddütsüz vermeye devam edecektir.

“DEAŞ terör örgütü bazı uluslararası güçlerin İslam dünyasında yapmayı planladıkları yeni siyasi programların, projelerin öncü gücüdür…”

DEAŞ terör örgütü bazı uluslararası güçlerin İslam dünyasında yapmayı planladıkları yeni siyasi programların, projelerin öncü gücüdür. Araziyi, onların dediği hale getiriyorlar ve vahşetin en alasını yapıyorlar. Sonra insanları yerinden, yurdundan ediyorlar. Suriye’nin Kuzeyine Arapları, Türkmenleri, yerlerinden kaldırıp onların yerine Kürtleri getirmek suretiyle orada başka bir hesabın içinde başka bir projeyi hayata geçiriyorlar.

“İslam dünyasına mezhepçilik fitnesini sokmaya çalışıyorlar…”

İslam dünyasında bu terör örgütlerinin de miadının dolmak üzere olduğunu görenler, yeni bir fitne ateşini yakmak için uğraşıyorlar. Mezhepçilik fitne ateşini hazırlıyorlar. Biz Türkiye olarak bu mezhepçilik fitnesini körükleyenleri görüyor, hem kendi halkımızı, hem de Müslüman halkları bu fitne karşısında uyanık olmaya davet ediyoruz. Aman ha bu fitneye karşı uyanık olun diyoruz. Ve Müslümanları birbirinin falan mezhepten, filan mezhepten diye karşısına dikmek isteyenler ciddi yatırımlar yapıyorlar. Mezhepçilik fitnesine karşı hepimizin ama hepimizin çok uyanık olması gerekiyor. Bizim mezheplerimiz, meşreplerimiz, farklı yorumlarımız, farklılıklarımız zenginliğimizdir. Bizim gücümüzdür. Eğer farklılıklarımızı kin, nefret, düşmanlık ve kavga için vesile görmeye başlarsak, işte bizim felaketimiz başladı demektir. Bizim bu mezhepçilik ateşini yakmak isteyenlere karşı uyanık olmamız gerekir.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.