Camiyi soyan hırsızlar pişman olup bilgisayarları geri getirdi

Didim Merkez Camii bünyesinde Kuran Kursunda kullanılan 3 adet diz üstü bilgisayarı çalan hırsızlar olaydan iki gün sonra bilgisayarların 2 tanesini cami avlusuna geri bıraktı. Hırsızlar bıraktıkları 2 bilgisayarın üzerine de not bırakarak "Hata yaptık, özür dileriz. 2'sini getirdik 3'sünü de yakın zamanda getireceğiz" diye yazdılar.

Didim Yeni mahalle sınırları içerisinde bulunan ve ilçenin en büyük Camisi olan Merkez Camii bünyesindeki Kuran kursuna giren 2 hırsız 4-6 yaş grubu kurs öğrencilerinin kullandığı 3 adet diz üstü bilgisayarı alıp ortadan kaybolmuştu. Olaydan sonra hırsızların bulunup yakalanması için basında güvenlik kamerası görüntülerinin paylaşılması ve sosyal medyadan gelen büyük tepkilerin ardından hırsızlar dün gece Camiye gelerek güvenlik kameralarına yakalanmadan çaldıkları diz üstü bilgisayarlardan 2'sini cami şadırvanının önüne bırakıp kaçtı."HIRSIZLARDAN ÖZÜR NOTU"

Durumu fark eden camii cemaati olaydan Camii İmamı Mehmet Beyaz'ı bilgilendirirken, Polise de haber verildi. 2 adet bilgisayar incelemenin ardından Cami imamına teslim edilirken bilgisayarları üzerine de hırsızların not bıraktıkları öğrenildi. Hırsızlar tarafından bırakılan notta "Hata yaptık; özür dileriz. 2'sini getirdik 3'sünü de yakın zamanda getireceğiz" diye yazılıydı.

Kayıplara karışan hırsızların bulunması için Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, çalışmalarını sürdürürken, Cami cemaati de çalınan bilgisayarlardan ikisinin geri getirilmesi ve yapılan yanlıştan geri dönülmesi noktasında duydukları memnuniyeti dile getirdi. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
religion man 4 gün önce

memleketimin hırsızı bile vicdanlı yani ....!