CHP'den müftü Topcan'a saygısızlık!

Susurluk'ta şehit düşen Uzm. Çvş Erbil Arslan'ın cenaze töreninde dua eden Balıkesir il müftüsünün duasında 15 Temmuz şehitlerini zikretmesi CHP'li iki akıllının tepkisine neden oldu

CHP'den müftü Topcan'a saygısızlık!

Susurluk'ta şehit düşen Uzm. Çvş Erbil Arslan'ın cenaze töreninde dua eden Balıkesir il müftüsünün duasında 15 Temmuz şehitlerini zikretmesi CHP'li iki akıllının tepkisine neden oldu

Hacı Ali Ekber
Hacı Ali Ekber
21 Haziran 2017 Çarşamba 01:22
CHP'den müftü Topcan'a saygısızlık!
banner221

Susurluk’ta şehit Uzman Çavuş Erbil Arslan’ın cenaze töreni sonrasında kamuoyu, CHP milletvekili Ahmet Akın ile CHP’li Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Dr. Selim Panç’ın lüzumsuz açıklamalarına şahit oldu.

Şehit cenazesinin namazını kıldıran Balıkesir İl Müftü Vekili Ramazan Topcan, tören sonrası CHP’li ikilinin basın açıklamasının hedefi oldu.

CHP’Lİ VEKİL VE MECLİS ÜYESİ 15 TEMMUZ’DAN RAHATSIZ OLDU

CHP’li iki uyanık 15 Temmuz şehitlerine dua eden Müftü Topcan’a tepki gösterip CHP’lilerin klasikleşmiş sıradan açıklamaları ile medyanın gündeme gelmek istedi.

15 Temmuz darbesinin püskürtülmesinden oldukça rahatsız olan CHP’li ikili, “Türkiye, bayrağının rengini bile şehitlerin kanından alan bir ülkedir. Böyle bir ülkede 15 Temmuz Şehitleri'ni öne çıkararak diğer şehitlerimizi yok saymak tarihimize saygısızlıktır, ahde vefadan yoksunluktur. Özellikle şehitlerimizin cenaze törenlerinde Ulu Önder Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının adları anılmaz oldu. Akp hükümeti iktidara geldiğinden beri Atatürk ve Kurtuluş Savaşı şehitlerimizi silmeye çalışıyor. Bu yaptığınız riyakârlıktır, vefasızlıktır. Bunun adı karşı devrimdir. Atatürk ve arkadaşları cepheden cepheye koşarak bu ülkenin var olma mücadelesini vermiştir. Bizden başka kendi kurucu lideriyle bu kadar uğraşan bir başka ülke daha yoktur herhalde. Kitaplardan silmeye çalıştınız, müfredattan silmeye çalıştınız ama bu milletin gönlünden ne Atatürk'ü ne de diğer kahramanlarımızı silemezsiniz” açıklamasında bulundu.

CHP'LİLERİN SİPARİŞLERİNDEN MİLLET BIKTI

Daha önce de “Mustafa Kemal’e Cuma ve Kandil Gecelerinde neden dua edilmiyor?" diyen işgüzar bir CHP milletvekiline bir müftümüz, “Camiler herkes gibi CHP’lilere de açık! Buyursunlar, gelsinler ve Mustafa Kemal dahil istediklerine istedikleri kadar dua etsinler” demişti.

İslam, cami ve cemaatle ilişkisi olmayan CHP’nin bilmediği şey ise CHP kafalı Emeviler döneminde siyasi figüranların dine müdahalesinin acı sonuçlarının günümüze kadar uzanan bir çok iç savaşların temelini oluşturması.

Müslümanlar özellikle Emeviler döneminden edindikleri tecrübe ile toplu dualarında Peygamberler, ümmetin üzerinde ittifak ettiği dört halife ve sahabe ile  şehitlere dua ederken Mustafa Kemal Atatürk gibi siyasi figürleri dualarında zikretmezler.

CHP BU İŞE EL ATMIŞKEN MÜFTÜLERE ŞEHİT LİSTESİ VERSİN

CHP’nin şehitler arasında ayrım yapıldığı konusu ise tam bir safsata. Oldu olacak Hz. Peygamberden günümüze binlerce yapılan savaşta milyonlarca verilen şehidin adını CHP bir bir yazıp versin müftülerimize de hiç olmazsa başlamışken şehit törenine birkaç hafta ayrım olmasın diye şehitlere dua etmekle cemaat görevini tam ifa ediversin.

15 Temmuz’un anılması şehitler arasında ayrım yapmak değil güncelliği olmasındandır. Yoksa Çanakkale, İstanbul’un Fethi, Malazgirt Zaferi gibi nice zaferlerimizde verilen şehitlerin yanı sıra Bedir, Uhud ve Hendek’te verilen şehitler ortada bir gerçek olarak dururken bu savaşların adının anılmaması onlara değer verilmediğinden değildir.

CHP DEVLETİ KURDU DİYE ZALİM VE KAFİRLERE DE DUA ETTİRİRSE ŞAŞMAMALI

Dua her din sahibi için özeldir. İçtendir. Kişiye göre değişen istek ve talepler içerir.

Dua edilen şahıs bireye göre değişiklik arz ederken toplu dualarda anılan şahıslar konusunda mahşeri kanaat, doğrudan İslam ile mündemiç olmuş, hayatının bütününü Allah’a adamış, büyük günahlardan uzak, günlük ibadetlerinin tamamını yapması ile tanınan, üzerinde en ufak bir şekilde toplumun hakkının geçmediği İslami açıdan örnek şahsiyetlerin isminin duada anılmasına hoş bakılmıştır.

Memleketin kurucusu veya kurtarıcısı gibi bir mazaret bir kişiye dua edilmesi için yeterli bir sebep değildir.

CHP’nin bu mantığı ile olaya bakıldığında Amerikalı Müslümanlar kendi dinlerinden olmayan Kafir/Hristiyan olan George Washington’a, Çin’de Mao’ya, Hindistan’da Budist Mahatma Gandhi’ye, Avrupa’da Hristiyan liderlere dua etmesi gerekiyor.

Yada daha açık bir örnekle CHP’liler İsrail devletini kurduğu için İslam düşmanı Theodor Herzl’e Filistinlerden dua etmelerini mi isteyeceklerdi?

Yoksa CHP, gece hayatıyla meşhur olmuş, alkolik, Müslümanlara karşı olanca zorbalığı ile bilinen İslam ülkelerinin kurucularını duaya layık görüp dua etmedikleri için Müslümanları nankörlükle mi suçlayacak?

Aynı şekilde Türkiye’de bulunan bir Hristiyan, Yahudi, Ezidi, Budist veya bir Zerdüşt neden devleti kurtardı ve kurdu diye kendi dininden olmayan Mustafa Kemal Atatürk’e dua etsin ki…

Bu yönüyle bireylerin toplu dualarına karışıp şuna şuna da dua edin demek anayasal bir suç, din ve ibadet hürriyetine müdahaledir.

Rejimin temeli Atatürk üzerine kurulduğu için CHP'liler ulu orta Müslümanları Atatürkle terbiye etmek niyetindeler. Yalnız CHP'lilerin unuttuğu bir şey var. Atatürk'ü Koruma Kanunu da dahil Anayasa Atatürk'e hakareti suç kabul ediyor ve bu konuda gerekli düzenlemeleri açıklıyor. Atatürk'e dua etmeyi değil...

Bir kimse Atatürk'e dua etmediği nedeniyle suçlanamayacağı gibi aksine dua etmesi için CHP'liler gibi zorlama yapanlar mobbing uygulamak ve din hürriyetine müdahale etmeleri nedeniyle açıkça suç işlemiş olurlar.

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Son Güncelleme: 21.06.2017 18:31
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.