Danıştay Başkanı'ndan Diyanet personeline Teşekkür
Darbe girişiminin yaşandığı saatlerde birçok camide sala okunarak insanlar sokağa çıkmaya çağrılmıştı. Danıştay Başkanı Zerrin Güngör camilerden sala okutulduğu için Diyanet İşler Başkan'ı Görmez'e teşekkür etti.

CNN Türk’ün özel haberine göre Meclis’teki özel oturumun ardından başbakan, meclis başkanı, CHP ve MHP liderleri, bakanlar, yüksek yargı organlarının başkanları, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve Diyanet İşleri Mehmet Görmez bir araya geldi.


 
Kılıçdaroğlu, Boğaziçi Köprüsü’nde boğazı kesilerek öldürüldüğü öne sürülen askerle ilgili Görmez’in açıklama yapmasının faydalı olacağını söyledi.

Danıştay Başkanı Zerrin Güngör ise Görmez’e takdirlerini iletti ve Salaları iyi düşünmüşsünüz dedi.

Güngör’ün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la çay toplaması ve kızının ‘saray kadrosu’nda yer aldığının ortaya çıkmasıyla Danıştay’ın bağımsızlığı tartışma konusu olmuştu. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
imam 5 ay önce

sala okutmakla iş bitiyormu her kurumda paralelle mücadele edilirken diyanet hangi müftü müdür imam müezzin hakkında soruşturma açmış diyanette ismi geçenlerin telefon kayıtlarına bakılsın her isim ortaya çıkar diyanet bu konuda sınıfta kaldı icraata bakarım adamlar elde tutulurken müftülüklerde gazetelerden geçilmiyor gerekirse görevi bırakıp ev sohbetlerinde koşuşturan görevliler hakkında varmı açılan soruşturma y

Avatar
adem düzgün 5 ay önce

bu konu da yavas kalindigi dogrudur ama kurumu lekelemeden önce az daha bekleyin.geregi mutlaka yapilacaktir

Avatar
ali veli 5 ay önce

Ulen danıştay başkanını övüyor musunuz, yetiyor musunuz? Kim ilen bu haberi yazan? Darbeci misiniz siz de yoksa?