Din görevlilerini “Kim Şikayet Ediyor?” 

Din görevlileri mesleğinin hakkını vermesine verecek ama arkalarında kendi müftülerini ve müftülük çalışanlarını görememeleri büsbütün azimlerini kırıyor.

Din görevlilerini “Kim Şikayet Ediyor?” 

Din görevlileri mesleğinin hakkını vermesine verecek ama arkalarında kendi müftülerini ve müftülük çalışanlarını görememeleri büsbütün azimlerini kırıyor.

03 Aralık 2017 Pazar 21:08
Din görevlilerini “Kim Şikayet Ediyor?” 
banner283

15 Temmuzda kardeşleri deşifre olan Vatikan destekli hurafe cemaatler, zor günler yaşıyor. İğrenç yüzleri ortaya çıkan hurafecilerin yurtlarına öğrenciler gönderilmezken himmetler de artık kesilmeye başladı.

Bu badireyi yarma harekatı başlatan hurafeciler, geçen yıl Ramazan ayında başlattıkları Kutlu Doğum Haftası üzerinden Diyanet’e savaş açmakla tabanda birleşmeye giderken mensuplarını da moralize etme yoluna başvurdu. 

Tabi başlattıkları bu yarma harekatı tepkileri de beraberinde getirdi. Salya sümük saldırdıkları ilim erbabı halkın tepkisine neden olurken EHLİ SÜNNET isimli dahiyane buluşları da ellerinde bomba olup patladı. 

EHLİ SÜNNETÇİ geçinen İmamı Rabbani’nin Azgın Veledlerinin kullandığı enstrümanların tamamı ya Hristiyan ve Yahudi veya Şii kaynaklı idi. 

Liderleri başlarında takke ve sarık, sırtlarında cübbe, bıraktıkları bir karış sakalla halkı etkilemeye kalkışsalar da yaptıkları Kur’an ve sünnete aykırı konuşmalarından artık millet bunların GAVS, KUTUP, MÜRŞİT ile VELİLERİNİN birer PAPAZ olduğunu düşünmeye başladı. 

İNGİLİZ VELİLER ORDUSU’nun başvurduğu son çare oldukça mide bulandırıcı…

Müritlerini din görevlilerine karşı kışkırtan hurafeci kanat, himmet toplamaların engel olan ve kendi görüşlerine aykırı gördükleri din görevlilerini kasıtlı sorularla bunaltma, dedikodu ve iftiralarla bezdirme, son merhalede her ettiği lafı çarpıtarak müftülüğe şikayetle susturma yoluna başvuruyor. 

İstisnalar dışında Din görevlilerinin bu tür ahlaksızlara pabuç bırakmadığı biliniyor. Din görevlileri ilmi olduğu kadar siyasi öngörüleriyle bu tür hilekarlara meydanı bırakmasına bırakmıyor lakin bellerini büken asıl sorun arkalarında görmek istedikleri ama ahlaksızların yanında duran müftülükler…

Maalesef din görevlilerinin görev yapmasına asıl engel hurafecilerden ziyade arkalarında göremedikleri koltuğunun adamı müftüler ve mesleğinin hakkını vermeyen müftülerden rol çalan müftülükteki müdür ve şefler.

Din görevlilerinin en muzdarip olduğu konu kendilerini dernek başkanı, muhtar ve hurafecilerin önüne atan koltuğunun adamı müftüler. 

Haber sitemize gelen ihbarlardan anlaşıldığı kadarıyla bazı işgüzarlar müftüler yapılan her şikayette, din görevlisini çağırıp, “Hakkında şikayet var ona göre!” diye parmak sallayıp adeta, “Hakkında hazır şikayette yapılmışken bundan sonra bana kul köle ol, değilse canını yakarım” deyip fırsatçılık yapıyor.

Din görevlilerinin “Şikayeti kim yaptı?” 

“Şikayetin konusu ne? Söyleyin ki suçumuzu bilelim!” soruları ise karşılık bulmuyor. 

Genel ihbarlara bakıldığında birileri müftülüğe şikayete gidiyor. Müftülüklerden birileri gelen şakiye “Hayırdır, şikayetiniz ne?” 

“Görevlimiz ne dedi? Tam olarak ne anlatmak istedi ve siz ne anladınız?”

“Sizden başka kimse neden rahatsız değil.”

 “Madem şikayetiniz var. Buyrun şuraya şikayetinizi yazın. Biz de bu konuyu araştıralım. Diğer cemaate de soralım. Bakalım sizin dediğiniz gibi bir konuşma var mı, yok mu? Varsa din görevlimizle oturur gereğini konuşuruz. Ama iddia ettiğiniz gibi bir durum yoksa Cumhuriyet Savcılığa devlet memuruna görevi yaptırmamak, cami mahallinde milleti devlet memuruna kışkırtmak ve iftiradan bizzat kendimiz müftülük olarak hakkınızda davacı olacağız...” gibi bir konuşma yapılmıyor. 

Aksine gelen şakiyi şımartır ve din görevlisinin üzerine daha bir kışkırtırcasına, “Tamam efendim! Biz din görevlimizi uyarırız. Dikkatli olsun. Tabi ki konuşmasına dikkat etmeli..” gibi cevaplar veriliyor. 

Şikayet edilen din görevlileri genelde tecrübeli, 5 yıl ve üzeri çalışan, nerede ne diyeceğini bilen kimseler. Kur’an ve sünneti de tanıyan şikayet konusu din görevlilerinin şikayete konu olan konuşmaları da iddia edildiği gibi Kur’an ve sünnete aykırı değilken müftü ve müftülük personelinin olaya kayıtsız kalışı din görevlilerinin geri adım atmasına, etken olamamasına yol açıyor.
 

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Son Güncelleme: 04.12.2017 07:58
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
İmam 2017-12-03 22:34:07

Burda asıl sıkıntı müftülerdir.çoğu zaman ikiyüzlü oluyorlar. Başkasina farkli bizlere farklilar

Avatar
Berkant Gizemli 2017-12-03 23:07:40

körler sağırlar birbirlerini ağırlar..doğru görev yapanlar takdir görmüyor.teşvik edilmiyor.iş olsun torba dolsun anlayışı yıkılmadıkça hizmette kalite beklenmez.

Avatar
Diyanet camiası 2017-12-03 22:38:47

ZATEN DİYANETTEKİ MÜFTÜLER GÖREVLİYE NASIL CEZA VERİRİM DÜŞÜNCESİ VE ZİHNİYETİNDELER.DİYANETTE DİN GÖREVLİSİ SAHİPSİZDİR.KORUYUCUSU İSE ALLAHTIR.

Avatar
Hafız 2017-12-04 06:54:04

NE zaman dan beri böyle bir yazı bekliyordum. Hay Allah sizden razı olsun. Kendi imamken aynı durumları yaşayan kardeşlerimiz, memur olunca tanıyamıyoruz. Birden başkası oluyor. Aynı zaman da memur alırken bazı kuralların konulması lazım. Her önüne gelen memur olmamalı nasılki hac umre vs gibi kural varsa bunada bir kural getirilmeli.

Avatar
imam 2017-12-04 00:02:29

Aynen katiliyorum imam ve müezzinin canı çıkiyor görev yapacam diye bir tane ne yediği belirsizin şikayetine araştirmadan sormadan vur abaliya şahsima ben caminin vc

Avatar
Bir imam. 2017-12-04 07:55:27

Ne arkamızda durmaması? Bizzat kumpas kuruyorlar? Onlar da cemaatçi. Fedakarlık yapma duygularım yok oldu.

Avatar
El insaf 2017-12-04 02:49:11

Kaleminize sağlık.Yazdıklarınız harfiyyen doğru.Bu müftü yada diğer zevatlar çalışanlarına karşı yürüttükleri işlemlerden dolayı cenaatler yada cebi dolgunlar tarafından çeşitli şekillerde ödüllendiriliyorlar.Karnı tok ama gözü aç olan amirleriniz hiç bir rahatsızlık duymadan gerçeğe aykırı söylem ve raporlarıyla insanları mağdur ediyor sonrada yüzleri bile kızarmadan ortalıkta adammış gibi dolanıyorlar.Allah onları ıslah etsin.Cahil insanların yaptıkları neyse de mürekkep yalamışlarmış hele bir de din adamı sıfatını taşıyanların yapıp ettikleri yenilir yutulur cinsten değil..Zulmüyle Abad olanın encamı berbad olurmuş...Akıbetlerini hep beraber göreceğiz..Yazık ,hem de çok yazık..Yalan dünyanın geçici menfaatleri için bu yaptıklarınıza değer miydi Yaşar bey.?...Çevrenize saygınız yoktu madem hiç kendi şahsiyetinizede mi saygınız yoktu?...

Avatar
Mahzun 2017-12-03 22:30:09

Bu kadar memleket meselesi varken böyle basit çocukça tartışmalara çok özülüyorum.

Misafir Avatar
reis 2017-12-04 14:02:40 @Mahzun

hangi meseleyi konuşmamızı arzu ederdiniz acaba mahzun efendi

Beğenmedim! (6)