Dinihaberler.com 28 Şubat artıklarından asla özür dilemez!

Üye kaybını iliklerine kadar yaşayan Türk Diyanet Vakıf Sen’in sitesinden “sendikamızdan helallik dilendi” başlığı ile sitemizi hedef göstererek itibar kazanma uğraşısı içinde olduğu her halinden belli olan edep sınırlarından uzak bir yazı paylaşıldı. 

Dinihaberler.com 28 Şubat artıklarından asla özür dilemez!

Üye kaybını iliklerine kadar yaşayan Türk Diyanet Vakıf Sen’in sitesinden “sendikamızdan helallik dilendi” başlığı ile sitemizi hedef göstererek itibar kazanma uğraşısı içinde olduğu her halinden belli olan edep sınırlarından uzak bir yazı paylaşıldı. 

02 Haziran 2016 Perşembe 20:54
Dinihaberler.com 28 Şubat artıklarından asla özür dilemez!
banner283
Dinihaberler.com’un hedefe oturtulduğu haber nedeniyle görüşüne baş vurduğumuz Armutlu Müftüsü Ahmet Mehmetalioğlu, “Bir konu için Hazım Zeki Sergi’yi aradığını, olağan bir sohbet esnasında kendileriyle ilgili haberlerin  gündeme geldiğini, habere konu olan özür dileme, sitenin sahibi olma, sitenin amacından çıkması nedeniyle ayrılma… gibi konuşmaların söz konusu olmadığını sitemize beyan etmiştir. 

Ayrıca ilgili konuşmanın “iki kişi arasında yapılan özel bir görüşme olması yönüyle izin/rızasının alınmadan yayınlanmasının ahlakla mügayir olduğunu, yapılan haberin yalan ve iftira içerikli mesnetsiz bir haber olduğunu, Türk Vakıf Sen’in sitesinde yayınlanan haberden sonra Hazım Zeki Sergi’yi aradığını ama telefonlara bakma cesareti dahi gösteremediğini” belirterek Hazım Zeki Sergi’nin sendikadan önce bir imam/Müslüman olarak yaptığı bu davranışı kendisine yakıştırmadığını söyleyerek kınamıştır. 

Yazının başlangıcında Türk Diyanet Sen’de olmayan, Başkanı Hazım Zeki Sergi’nin ise yanından bile geçmeyen “ilkeli duruş, hak yolda yürüme” gibi terimler dile getirilerek her türlü baskıya karşı dimdik durdukları belirtilmektedir. Sendika yetkilileri haberin devamında dinihaberler.com’un yalan ve iftira içerikli haberleri nedeniyle kendilerinden özür dilenmesi gerektiğini belirterek ayrıca helallik beklentisi içine girmişlerdir.

Dinihaberler.com olarak belirtmek isteriz ki;

Bu site ne devredildikten sonra ve ne de daha önce yaptığı haberlerden dolayı kimseye çamur veya iftira babından gerçeklikten uzak bir haber yapmamıştır. Çamur, hakaret ve iftira iddiasında olanlara Türkiye Cumhuriyeti’nin mahkemelerinin yolu açıktır.
 
Helallik ve özür bekleyen Türk Diyanet Vakıf Sen, öncelikle 28 Şubat’ta üyelerden aldığı gücü darbecilerin ayağının altına sererek ağlattığı, okuldan ve meslekten çıkarılmasına seyirci kaldığı başörtülü ve inançlı insanlar için  Konfederasyon olarak milletten özür dilemek mecburiyetindedir. Bunun dışında FETÖ’ye kayıtsız kalmak ve destek çıkmakla kırdığı gönüller bundan istisnadır.
 
Hazım Zeki Sergi ve içinde bulunduğu sendika’nın üye kaybı, yanlış yer ve zamanda yanlış insanlar ile bulunmasıyla sınırlı değildir. Sergi’nin üye kaybının en önemli nedenlerinden biri de vefa, güvenirlilik katsayısının düşüklüğüdür. Daha önce Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ile yaptığı kişisel/özel görüşmeleri dışarı sızdırıp Görmez’i kamuoyu önünde küçük düşüren Hazım Zeki Sergi, bu defa da kendisine inanıp, güvenen Müftü Ahmet Mehmetalioğlu ile yaptığı özel görüşmeleri sendika sitesine haber olarak geçerek, güvenilmez biri olduğunu bizi teyit edercesine ispatlamıştır.
 
Peygamber efendimizin “Müslümanın Müslümana, kanı, ırzı (namusu), malı, canı haramdır” hadisinin ardına saklanan Hazım Zeki Sergi ve Sendikası; İslam’a, Müslümanlara, Diyanet ve personeline kendini siper edip İslam karşıtları ile mücadele eden sitemize saldırırken kimlerle yan yana durduğunu gözden geçirmelidir.
 
Hasılı, dinihaberler.com olarak Müftü Ahmet Mehmetalioğlu’nun Hazım Zeki Sergi ile "neden, nasıl ve hangi bağlamda konuştuğu" ilkesel olarak sitemizi ilgilendirmemektedir. Yaptığı görüşme, site adına yapılan bir konuşma olmayıp şahsi düşünceleridir.
 
Dinihaberler.com alelade bir site olmayıp kendine inanan takipçileriyle onursal bir bütünlüğe sahiptir. Takipçilerinin onur ve şerefini temsilen ilkeli, cesur ve kararlı habercilik yapan sitemiz, yayınladığı haberlerin ardında dimdik durur ve bu meyanda kimseden özür dilemez. 

Özellikle 28 Şubat'tan bu güne inananlara baskı yapanlar ile birlik olan ya da yaptığı baskılara bir kez dahi ses çıkarmayan Hazım Zeki Sergi ve yönetiminden ASLA özür dilemez.
 
DİNİHABERLER.COM

 

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Son Güncelleme: 02.06.2016 21:59
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Diyanet 2016-06-03 00:26:03

hazım zekinin, ekibinin ve diyanet işleri başkanlığındaki ekibinin her kes ne olduğunu anladığı için üye kaybını yaşıyorlar. başkanlıktaki a'dan z'ye ekibi de aynı. menfaat ve yönetime girerek sendika izni kullanabilmek için atmadıkları takla ve yalakalık yok. kendi sendikalarından olmayanların, resmi olan işlerini mecburi olarak yapması gerekirken bir çoğunu sümen altı yapıp başkalarına havale ediyorlar. hazım zekinin kendiside ekibide sendikasıda zerrece işe yaramaz. devlet düşmanları. sayın başkanınımızın görmezin düşmanları. ayrıca başkanlıkta resmen siyaset yapıyor bunlar. siyasetleride mhp. her gelene siyasi anlatımlar yapıyorlar. taşradan gelen misafirlere siyaset yapıyorlar. teftişin incelemesinide buradan talep ediyorum. sana her türlü zihniyet gelir. amir olsun memur olsun çiftçi olsun gelen farketmez. hepsine siyasetten dokunuyorlar. yazık yazık diyanet işleri başkanlığı bunlardan temizlenmeli. bu zihniyetten kimseye fayda gelmez. kendinden olanlara ner şey serbest. yazıkkkk

Avatar
ali hoca 2016-06-03 00:32:50

sizden bir nane olmaz vakıf sen. diyanet camiasından inşaAllah tamamen silinirsiniz

Avatar
mavi bocuk 2016-06-03 01:31:14

hasım zeqiyi yine benzetmişsiniz. bu adamın derhal diyanetten atılması gerekiyor. ya diyanet sene ne demeli. korkularından bunlra bir laf edemiyor. walla tebrik ederim bu dinsiz imansızların hakkından dini haber gelir. lanet olsun vakıf secilere ve hasım zeqkiye.

Avatar
bolulu 2016-06-03 01:34:10

diyanet işleri başkanlığı okusun. biz boluda görev yapan din görevlileriyiz. bu sendika bizleri tehdit etmeye devam ediyor. hac ile umre ile tehditler hat sayhaya ulaştı. böyle devam ederse iş farklı noktaya gidecek

Avatar
musti 2016-06-03 16:23:27

bunlardaki kin ve nefrete bakarmısınız. hele şu hazım zekiye bir bakın sağa sola saldırganlığı ile dikkat çeken. abdullah gül dede aynen bu fevri hareketleri vardı. bunlar sendika değil siyaset yapıyor. devlet iktidar karşıtı sendika yapıyor. diyanet işleri başkanlığının bu vakıfsene bir el atması lazım. bunlar diyanetin memurları. bizim içimizden birileri yani. başkanlık taşra farketmez. oraya gidince ne oldu yani. çok çabuk zamanda ineceksin oradan hazım. memur siyaset yapmaz. sendikada siyaset yapmaz devletin yanında olur ve biz memurların isteklerini dile getirir ister. siz devletle muhalefete girin sonrada diğer sendikaları kötüleyin ve bizim isteklerimizi isteyin. geçin bunları. diyanette vakıfsen din görevlilerinin bile arasını bozdu. ikilik çıkartıyorlar. yalan istemediğiniz kadar.partı kapatma varda sendika kapatma davası yokmu. kapatın şu rezilleri

Avatar
ağrı 2016-06-03 16:28:07

vakıfsen kan kaybından kudurdu. burada bizleride tehdit ediyorlar.

Avatar
Kırşehir 2016-06-03 16:29:45

bizim burda resmen tekme tokat giriştiler. bunlar ahlaksız. bir yerlere gelebilmek için herşeyi yaparlar. hacla umreyle yurtdışı ile tehdit ediyorlar. Allah çağırdı ise bir şekilde gideriz kimse engel olamaz

Avatar
Başkanlık Merkez 2016-06-03 16:32:39

merkezde söz sahibi olmadıkları halde bizleride tehdit ediyorlar. kimsiniz siz. hayır meymenet nur var mı hiç şu surata bakın. ne yazıkki başkanlıktakilerde aynı. yöneticilerine bakın başkanlıktakı. nur göremezsiniz. kaybetmişler. nursuzlar havalılar diyaneti onlar oluşturdu sanki. kendilerinden ve tuttukları siyasi partiden olmayanlara davranışlarını bir görün. sendikasından istifa edenlere selam bile vermiyorlar. menfaat bitti çünkü. öküz öldü ortaklık bozuldu