Diyanet bütün kitapları inceleyip sapkınlıkları ve yanlışlıkları kamuoyuna anlatacak!

Başbakan Yardımcısı Bozdağ: "FETÖ ile alakalı Diyanet İşleri Başkanlığı hem Cumhurbaşkanımızın hem de önceki Başkanımız Mehmet Görmez'in görevden ayrılırken ifadesi çok açık ve net" dedi.

Diyanet bütün kitapları inceleyip sapkınlıkları ve yanlışlıkları kamuoyuna anlatacak!

Başbakan Yardımcısı Bozdağ: "FETÖ ile alakalı Diyanet İşleri Başkanlığı hem Cumhurbaşkanımızın hem de önceki Başkanımız Mehmet Görmez'in görevden ayrılırken ifadesi çok açık ve net" dedi.

02 Kasım 2017 Perşembe 09:49
Diyanet bütün kitapları inceleyip sapkınlıkları ve yanlışlıkları kamuoyuna anlatacak!

- FETÖ ile mücadele

FETÖ ile mücadeleye değinen Bozdağ, "FETÖ ile alakalı Diyanet İşleri Başkanlığı hem Cumhurbaşkanımızın hem de önceki Başkanımızın görevden ayrılırken ifadesi çok açık ve net. Burada bir geç kalmışlığı vardır. Çünkü FETÖ ve dini konularda sapkınlık içinde olan gruplarla ilgili elbette Diyanet İşleri Başkanlığının toplumu bilinçlendirme, aydınlatma ve onlara karşı uyarma görevi vardır. Bunu tam yapması lazım. FETÖ raporu, 15 Temmuz'dan sonra değil de daha önce yayınlanmış olması gerekirdi." diye konuştu.

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, sözlerini şöyle sürdürdü:

"FETÖ ile ilgili konularda, bugüne kadar Türkiye'de Cumhuriyet hükümetlerinden hiçbiri, AK Parti hükümetine gelene kadar hiçbir başbakan FETÖ'ye terör örgütü demedi, hiçbir bakan da demedi ama ilk defa Sayın Başbakanımız, Cumhurbaşkanımız bu yaklaşımı ortaya koydu ve daha sonra ortaya çıkan olaylar, bu yaklaşımın doğruluğunu ortaya koydu. Kriminal gözle devlet bütün kurumlarıyla bu örgüte yaklaştı ve bu örgütün suç delillerini ortaya çıkarma konusunda bir seferberlik var.

O yüzden zorluk var FETÖ ile mücadelede. Çünkü gizliliği esas alıyor, göründüğü gibi olmuyor, olduğu gibi görünmüyor. Siz çok laik biri zannediyorsunuz ama adam kendini gizlemiş, laik biri değil. Çok dindar biri zannediyorsunuz, kendini gizlemiş başka bir yerde. Çok milliyetçi zannediyorsunuz, siz milliyetçisiniz, o sizden daha milliyetçi gözüküyor. O yüzden bunları tespitte gerçekten çok büyük zorluklar var ama kamu kurumlarımız bu konuda kılı kırk yararcasına bir faaliyetin içindedir. Kimseye haksızlık yapmadan, doğru tespitler yaparak, devletimiz ve milletimiz için tehdit oluşturan bu terör örgütü ve mensuplarını tehdit ve tehlike olmaktan mücadele devam etmektedir."

"Dinihaberler.com olarak aylar önce bunu dile getirdik bazı hurafeci cemaatlerin kitapların incelenmesi yönünde haberler yapmıştık. Haberimizde; FETÖ ile aynı köklere sahip ve aynı enstrümanları kullanan Hakikat Yayınları başta olmak üzere Cübbeli Ahmet denen cahilin tüm basılı ve görsel eserleri incelenip tıpkı FETÖ raporu gibi piyasa sunulması gerekir. "

Bozdağ, Diyanet İşleri Başkanlığının, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında yürüttüğü faaliyetlerine ilişkin, "Diyanet İşleri Başkanlığımız, bu olaydan sonra Türkiye'de başka dini kitap, dergi, yayın veya sohbet, başka şeyler yapan bütün gruplarla ilgili de buradan çok net söylüyorum, bundan sonra raporlar yayımlayacaktır. Onların kitaplarında varsa sapkınlıklar, yanlışlıklar bunları rapor edecektir. Halk bu raporlara itibar eder, etmez o vatandaşımızın takdiridir ama Diyanet İşleri Başkanlığı bundan sonra bu alandaki bütün yayınları, bütün çalışmalar üzerinde bir değerlendirme yapıp vatandaşı uyarma görevini yapacak. Bu konudaki çalışmalara da başlamıştır." değerlendirmesinde bulundu.

İŞTE O HABERİMİZ

Kutlu Doğum Haftası üzerinden Diyanet'e yapılan saldırıların Mehmet Görmez üzerinden gerçekleştiğini herkes biliyor. 

Taktik FETÖ taktiği...

Türkiye'nin ekonomi ve siyasi alanda yatırımlarını doğrudan hedefleyemeyen, halkın korkusundan çekinen FETÖ ve dış mihraklar Cumhurbaşkanı Erdoğan'a vurmayı tercih etmişti. 

Şu an Diyanet'e doğrudan vurdukları takdirde karşılarında Türkiye bloğunu bulacak olanlar FETÖ takdiği ile Diyanet İşleri Eski Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'e vurarak hedef saptırıyorlar. 

Görmez'e yüklenen hurafeci kanadın en çok kullandığı enstrüman ise "FETÖ konusunda Diyanet'in neden daha önce gerekli uyarıları yapmadığı, halkı aydınlatmadığı..." yönünde idi. 

Dün Diyanet'i ve ilahiyatları susturanların bu gün yüzsüzce çıkıp "FETÖ konusunda neden milleti uyarmadınız?" demesinin altında elbette suç bastırma ve kendilerine yönelecek eleştiri oklarının yayını kırma amacına matuf taktikler olduğu biliniyor.

Dini Haberler olarak biz bu günden Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu'nu tedbiren göreve çağırıyoruz.

Bu gün FETÖ konusunda Diyaneti göreve çağıranlar FETÖ kadar dini hurafe ve bid'ate bulayan çevreler...

"Gırtlağına kadar hurafeye bulanmış bu düşüncenin" herkesten fazla çıkan sesi karşısında Diyanet'in görevini yapmaması hoş değil. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da bu konuda Diyanet'in çalışması uyarıları ortada iken İhlas Medya'ya ait tüm yayınların elden geçirilmemesi büyük bir eksiklik! 

FETÖ ile aynı köklere sahip ve aynı enstrümanları kullanan Hakikat Yayınları başta olmak üzere Cübbeli Ahmet denen cahilin tüm basılı ve görsel eserleri incelenip tıpkı FETÖ raporu gibi piyasa sunulması gerekir. 

Biliyoruz ki bu kirli bilgiler içinde millet bir kör döğüşüne tutuşuyor ve döğüş uzadığı sürece ortama ne hak geliyor ne de birlik...

Bu kirliliğin içinde mealci, selefi, tarikatçı, vahhabi, İrancı, hadisçi... gibi aşırı uçların da türediği bir vakıa... 

Din İşleri Yüksek Kurulu'nun bu yayınları incelemesinin yanısıra Diyanet'e bağlı tüm Cami ve Kurslardan bu kirli yayınların çıkartılması noktasında bir duyuru yapmasını bekliyoruz.

Kaynak: AA

Son Güncelleme: 02.11.2017 10:09
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
VeliYalcin 2017-11-02 13:09:17

o zaman varan 1: diyanetin kuran yolu tefsiri: bir zamanların bolu toplantıları baş temsilcisi, fıkıhcı hayrettin karaman başkanlığında ve seçili kelamcılar vs ile yazılan 5 ciltlik tefsir. 2 ciltini okudum. eleştiri 1: nicin tefsirci ağırlıklı ve baskanlı bir ekip tarafından değil de, tam da fetöye en ust perdeden hizmet etmekte olan biri tarafından koordine edildi? 2: niçin her konu bir şekilde tevrat ve incile bağlanmakta, devamlı detaylıca alıntı yapılmakta, kaynak gösterilmekte. hurafe bir kitabın bilimsel değeri var da biz mi bilmiyoruz. ha tefsir bilimsel bir calışma değil de ondan mı!

Misafir Avatar
hasan 2017-11-02 14:26:06 @VeliYalcin

diyanetin kuran yolu tefsirini okumadığınız belli. hayrettin karamanı da yaptığın yorumla lekeleyemez sin. biraz edep, ahlak.

Beğenmedim! (7)
Avatar
Ertuğrul 2017-11-02 12:09:44

di̇yanetin risale i nur külliyatını yayınlaması hatadır

Avatar
yerli 2017-11-02 14:17:15

admin gerçekleri görmek istemiyor... hükümetin yeni politikası hurufi dediğin anlayışı hakim kılmaktır... daha göremedin mi? yoksa takiyye mi yapıyorsun?

Avatar
misafir 2017-11-02 14:33:31

doğru o bahsettiğiniz hurafe kitapları inceleyip rapor çıkarsınlar ama önce diyanet kendi eserlerini bu konu altında tekrar inceleyip ne kadar tevrat incil gibi hurafelerden geçilmeyen bağlantıları olan eserleri de raporlaştırıp düzeltme yoluna gitsin de biz de inanalım gaye islama millete hizmet etmek mi değil mi...

Avatar
İrfan 2017-11-04 09:37:53

Diyanet'ten sorumlu eski bakan İşler, Diyanet'ten en kısa sürede sadra şifa bir tefsir hazırlaması gerektiğini söylemişti, hiç biri tefsir uzmanı olmayan ekibe bu çalışmayı yaptıran kimse hesabını vermeli, o zaman bunca ilahiyat fakültesi niye var, tefsir anabilim dalı ne işe yarıyor, kişisel bir takım gayretler olmasa insanlar Kur'an'ın mesajından külliyen mahrum kalacak. Risale mevzuuna da aynen katılıyorum, bu kitaplar pek çok yayınevi tarafından zaten basılıyor, şöyle bir karşılaştırın hiç bir farkı yok, yazık günah değil mi, Elmalılı'nın orijinal metnini basıyorlar diye sevinmiştik fakat o bulanık yazıyı okuyabilen aşk olsun, üstelik dünya para, eskiden en uygun kitaplar diyanet yayınlarından alınırdı fakat iyi derecede Osmanlıca bilen birinin bile yazının bulanıklığından gözlerini bozabilecek olan Elmalılı tefsiri dokuz yüz lira civarında piyasaya sürüldü, iyimisiniz siz, bakın cümle yayınları yeni çizgiyle üç cilt ve kelime mealli basmış kapsamlı incelemedim ama okuduğum kısımlar harikaydı, filancanın el yazısı olması şart mı, tekrar dizdirt yirmi kişiye tashih ettir ve herkesin alabileceği bir kağıda bas, yapmayın etmeyin Allah aşkına.

Avatar
ahmet 2017-11-14 21:32:32

siz bunu yapın tamam da önce diyanet yayınlarından başlayın tabi sonunda eser kalır mı ortada muamma