Diyanet Eğitim Merkezleri'nin Sayısını 30'a Çıkarıyor

Diyanet'in Hassas Noktası: Eğitim, Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Merkezleri'nin Sayısını 30'a Çıkarıyor

Diyanet Eğitim Merkezleri'nin Sayısını 30'a Çıkarıyor

Diyanet'in Hassas Noktası: Eğitim, Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Merkezleri'nin Sayısını 30'a Çıkarıyor

27 Aralık 2015 Pazar 10:00
Diyanet Eğitim Merkezleri'nin Sayısını 30'a Çıkarıyor
DiNiHABERLER.COM / öZEL iÇERiK

Diyanet, Geleceği Eğitimle İmar Et..!

Diyanet yurtiçinde artan Eğitim Merkezleri İle diğer kurumlara da örnek oluyor. Küreselleşen dünyada insana yakışan en değerli faziletin "Eğitim" olduğuna inanan Diyanet, yeryüzüne islamın esenlik rüzgarını yayan din görevlilerini, en değerli hazine olan eğitimle buluşturuyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı yurtiçinde dalga dalga başlattığı eğitim harekatına devam ediyor. Gelecek nesillere, dinimizin sağlam kaynaklarını referans alarak ışık tutabilmek amacıyla din görevlilerini belirli periyotlarla eğitimlerden geçirerek güncelleyen Diyanet, söz konusu eğitim seferberliğini yaygınlaştırmak adına ülkenin dört bir köşesine yeni Eğitim Merkezileri açarak adeta çığır açıyor. Başka hiç bir kurumda görülmeyen bu eğitim stratejisiyle personelin egitimini tazelerken aynı zamanda sosyal hayatta aktif ve girişken olabilmelerine fırsat sağlayacak ortamlar da sağlıyor.

Bu konuda personelinden, her türlü lojistik desteği esirgemeyerek yalnız bilgiye boğmadan farklı etkinliklerle de destekliyor ve din görevlilerinin ufkunu açan faaliyetlerle onları motive etmeyi başarıyor. Bu yönüyle personelin de gönlünü kazanan Diyanet, diğer kurumlara da örnek oluyor.

Diyanet eğitim merkezi sayısı 30 a çıkıyor


Bu itibarla “Başkanlık teşkilatında cami hizmetleri ve din hizmetleri alınan çalışanların mesleki bakımından daha iyi yetiştirilmelerini sağlamak, verimlerini artırmak ve daha ileriki görevlere hazırlamak ve kurumun tüm personelini eğiterek dini kaynaklara doğrudan doğruya başvurma yeteneğini elde etmelerini sağlamak, böylece dini konularda toplumumuzun ihtiyacına cevap verecek mütehassıs elamanları yetiştirmek.” konularını esas kabul ederek eğitim metaforuna devam ediyor.

Günümüzde sınırların kalktığı ve herkesin herkesle rahatlıkla iletişim kurduğu dijital çağda Diyanet İşleri Başkanlığı, hiçbir İslam ülkesinde bulunmayan orijinal yapısıyla sadece ülkemizde değil, dünya sathında İslam dinini temsil etmektedir. Tarihin ülkemize yüklediği İslam coğrafyasına öncülük ve rehberlik yapma alanında Diyanet İşleri Başkanlığı, önemli işler gerçekleşmektedir. Bu alanda Diyanet İşleri Başkanlığının kendi misyonuna uygun aksiyon göstermesi onun ilmî ve tefekkür derinliğiyle doğrudan ilgilidir. Bu da geçmiş ilmî birikimden yararlanarak muhatapların muktaza-yı haline uygun yeni bilgilerin üretimini kaçınılmaz kılmaktadır. Çünkü hayattan kopuk ve hayatla iç içe olmayan bilginin nakli ve sürekli tekrarı zaman kaybından başka bir şey değildir.

"Diyanet, Eğitimle Ehliyet"

Diyanet'in yumuşak karnı olan Eğitim Merkezlerinin sayısı 30'a çıkıyor. Belirlenen yeni stratejiyle 19 tane daha Eğitim Merkezi yapılcak. 3 ile 1 eğitim merkezi düşecek ve din görevlileri artık uzak yerlerde eğitim görmeyecek.

Kur'an Kursu Öğreticileri artık yanıbaşlarındaki bu Eğitim Merkezlerinden rahatlıkla istifade edecek ve eğitimlerini alabilecekler.

3 veya 5 yıla bir, bütün din görevlileri aylık seminerlere katılacak. İmam, müezzin ve Kur'an Kursu Öğreticileri bu eğitimlerden mahrum kalmayacak.

Diyanet, hayata eğitim perspektifi ile bakan yepyeni yüzüyle bütün personelin donatırken özellikle onların birbiri ile kaynaşmasına da vesile oluyor. Bir biri ile barışık çalışanlar hem işinden zevk alıyor hem de kuruma karşı aidiyet duygusu ile sımsıkı bağlanıyor. Diyanet Teşkilatı, geleceğe umutla bakıyor. Diyanet Eğitimle tam bir ehliyet sağlıyor.

Diyanet eğitim merkezi sayısı 30 a çıkıyor

İşte o Eğitim Merkezileri

Börekçi Eğitim Merkezi / Ankara

H. Mehmet. Gebizli Eğitim Merkezi / Antalya

Bolu Eğitim Merkezi

Bursa Eğitim Merkezi

Harput Eğitim Merkezi / Elazığ

Tire Eğitim Merkezi / İzmir

Kastamonu Eğitim Merkezi

Manisa Eğitim Merkezi

Aşıkkutlu Eğitim Merkezi / Samsun

Tekirdağ Eğitim Merkezi

İbrahim Halilullah Eğitim Merkezi / Şanlıurfa

Abdulhakim Arvasi Eğitim Merkezi / Van

Müftü Ahmet Hulisi Efendi Eğitim Merkezi / Denizli

Abdurrahman Gürses Eğitim Merkezi / İstanbul ve yapımı devam eden Yozgat Diyanet Eğitim MerkeziSon Güncelleme: 29.12.2015 11:09
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
hoca 2015-12-28 17:56:32

Eğitim merkezi mezunlarına önce bi değer verin sonra sayısını artirin

Avatar
ayşe gülerses 2015-12-27 19:31:43

inşAllah fahri kadrolu ayrımı yapılmadan eğitim herkese verilir.sonuçta biz fahrilerde kuran eğitimi veriyoruz.

Avatar
arvasi 2015-12-27 21:33:33

Yüce Rabbim mübarek eylesin.bekliyordum olması gereken budur.Rabbim vesile olanlar dan razı olsun.

Avatar
erzurmlu 2015-12-27 22:08:10

Her sey cok guzel maşAllah.diyanetin kalitesi artyor cok sukur.suda bi grcek yignla yetismemis sahasndan haberi olmyan atama yaparsa diyanet 3aylk egitmler devede kulk kalir

Avatar
Imam 2015-12-27 23:05:49

45 gun veya 1 hafta il disina cikan imamin esi coluk cocugu perisan halde. Birde kis mevsiminde.

Avatar
MUSA ÖKSÜZ 2015-12-28 00:12:43

başkanlığımız artık eğitim merkezi değil diyanet akademiye geçmeli bunu alt yapısını yapmalıdır.

Avatar
imam 2015-12-28 11:56:55

Kardeşim manisa da eğitim merkezi varda ne oluyor bütün arkadaşlar Tekirdağ a gidiyor acaba okadar uzağa göndermelerini sebebi hikmeti nedir

Avatar
muberra 2015-12-29 15:44:13

Kadrolu kuran kursu öğreticisi eğitim almış ilk sene diyelim 5 sene sonra yinemi alacak ve asıl memurluğa geçmeden 1 ay aldık 5 sene sonra yinemi alinacak