Diyanet harekete geçti!
DİYANET SAHAYA İNİYOR

Son zamanlarda aile içi şiddet vakaları ile boşanmaların artması Diyaneti harekete geçirdi. Daha önce Aile İrşad Büroları vesileyle konuya eğilen ama bir türlü istenilen neticeye ulaşamayan Diyanet, konsept değiştirerek Aile ve Dini Rehberlik Büroları ile bu kez yeniden sahnede. 

Bu bürolarda vaizlerle birlikte çalışacak olan Diyanet, bugünlerde buralarda görev yapacak vaizleri belirlemek için kolları sıvadı. 

Geçtiğimiz hafta yaklaşık 400 vaizle değerlendirme görüşmesi yapan Diyanet yetkilileri artık son rötuşlarını yapıyor. Hizmet içi Eğitim ile bilgi donanımları takviye edilecek vaizlerin Temmuz ayında göreve başlamaları bekleniyor. 

Diyanet, bu çalışma ile Aile ve Dini Rehberlik Bürolarını aktive ederek özellikle aile ve gençlere ulaşmayı hedefliyor. 

Bu konuda ilgili Bakanlıklar ile protokoller de imzalayan Diyanet, işin hukuki boyutunu çoktan halletmiş durumda. Yalnız Ailelere ulaşma konusunda Diyanetin, Aile ve Dini Rehberlik Bürolarını halka çok iyi tanıtma çalışması yapması gerekiyor. 

Diyanet’in daha önce müftülüklere hapsedip ailelerin gelmesini bekleme uygulamasından vazgeçip ailelere doğrudan ulaşma şeklinde bir uygulamaya gitmesi bekleniyor.

Kaynak: Dinihaberler.com / Mikail Miral

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol