Diyanet! Hz. İsa’yı bekleyenlerin halini gör…

Diyanet İşleri Başkanlığı, toplumda FETÖ’ye karşı zamanında müdahale etmediği için eleştirilmişti. Diyaneti yıkıcı cemaatlere müdahale etmesi için çağıranların eleştiri oklarının hedefi olması durumunda vereceği tepki ile ilgili ibretlik yazımız ve gelen yorumlar

Diyanet! Hz. İsa’yı bekleyenlerin halini gör…

Diyanet İşleri Başkanlığı, toplumda FETÖ’ye karşı zamanında müdahale etmediği için eleştirilmişti. Diyaneti yıkıcı cemaatlere müdahale etmesi için çağıranların eleştiri oklarının hedefi olması durumunda vereceği tepki ile ilgili ibretlik yazımız ve gelen yorumlar

15 Aralık 2016 Perşembe 10:04
Diyanet! Hz. İsa’yı bekleyenlerin halini gör…
banner283
DiNiHABERLER.COM / öZEL

* Bu güne kadar ümmete rağmen var oldular. 

* Kimi zaman Halifeye başkaldırdılar. 

* Kimi zaman İslam’ın Kur’an ve sünnet dairesinde anlaşılması gerektiğini söyleyen alimlere saldırdılar. 

* Kimi zaman kendi menfaatleri için gavur ile dahi FETÖ gibi iş birliği yapmaktan çekinmediler. 

Rüyalarla kandırıp peşlerine taktıkları milyonlarla karşı bir cephe oluşturup bildikleri yanlışları atalar dini haline getirip kutsallaştırdılar.

Eserler yazdılar rüyalarla…

* Kur’an ve sünnet dışında yol tuttular.

* Yollarına daha çok mürit-müntesip çekmek için kendi elleriyle yazdıkları kitapları zamanla kurumsal hale dönüştürdüler.

* Kendi elleriyle yazdıkları eserleri, cemaatlerinde kitlelere, “İşte hak kitap, Kur’an’ın nuru, Kur’an’ın tefsiri, hakikatin kendisi…” adıyla pazarladılar.

* Eleştirenleri anında aforoz ettiler. 

* Güçleri yettiyse sürgün, dayak ve hatta infaz etmekle susturdular.

İslam dini ile İslam Kültürünü birbirine karıştırıp İslam Kültürünü din haline getirip İslam diye pazarlamaya kalkıştılar. 

* Ümmetin başsızlığını, dağınıklığını fırsat bilip grup grup fırkalaştılar.

Kur’an’ın birleştirdiği kalpleri ayırdılar

Kendi liderlerini ilah edindiler. Eserlerini de kitap…

Ne ümmetin derdiyle dertlendiler. Ne de insanlığın sorunlarına çözüm getirdiler.

* Kendilerinden başka hiçbir Müslümanın imdadına yetişmediler.

* Ümmet yandığında ortada yoktular. 

Ne Myammar ne Sudan ve ne de Mısır, Irak, Afganistan ve Suriye asla gündemlerinde olmadı. 

Çocuklar denizde boğuldu. Dönüp bakmadılar bile.

Allah Resulüne küfredildi. Sübyancı ve terörist denilip aşağılandı. 
Ortada yoktular.


* Selman Rüşti Allah’a dil uzatıp Kur’an’ın ayetlerine “Şeytan ayetleri” dedi.
Ortada yoktular.

* Müslümanların başörtüsüne saldırıldı.
Yine ortada yoktular.

* Ama ne zaman kendi liderlerine ve kitaplarına saldırmak değil, küfretmek ve hakaret değil, iftira değil haklı bir eleştiri geldiyse birlik olup susturmaya kalkıştılar.

Dinihaberler.com olarak Süleymancılara dokunduk. Ardından Risaleleri eleştiren bir gazetenin yazısını yayımladık. Ve son olarak İmamı Rabbani’nin Mektubat adlı eserinden 13. Mektubu irdeledik.

Mearic suresinde ki ayeti büyüklerin sözü gibi çarpıtmasına rağmen İmamı Rabbani bunların gözünde büyük adam!

* Bir tane ilmi cevap veremedikleri gibi ‘şurada hata etmişsiniz’ gibi bir yorum dahi gelmezken küfür, hakaret ve tehditlerden ortalık neredeyse site çökme noktasına geldi.

* Bunlar yazdıkları yorumun hesabını vereceklerini şuur edemeyecek derecede İslam’dan habersiz kimseler.

Bunlar Hz. İsa bekleyen insanlar. 
Hz. İsa gelsin! Boynunu ilk bunlar vurur. 
Çünkü bunların beklediği Hz. İsa kendileri gibi Kur’an ve Sünnetten, akıl ve bilimden, dünyanın gerçeklerinden kopuk taptıkları ilahlarla eş gördükleri bir Hz. İsa…

* 15 Temmuzdan sonra FETÖVARİ cemaatlere yönelik olarak çalışma başlatan Diyanet’in işi oldukça zor. 33. İl müftüler toplantısında bir dizi kararalan Diyanet, “Kılavuzu İmamı Rabbani olanın vay haline” manşetiyle paylaştığımız haberin yorumlarına bakması durumunda görecektir ki bunların her birinin kuyruğu bir yerde birbirlerine illaki değiyor.

* Bu gün Diyaneti, FETÖ için görevini yapmadığı için eleştirenler bu yazıya dahi tahammül edemezken Diyanet'ten hangi eleştiriyi beklerler ki…
Kur’an ve sünnetin terbiyesinden geçmeyip liderlerinin terbiyesinden geçen insanların hakaret ve küfürden başka tek bir ilmi yorumunun gelmemesi dikkat çekici.

* Zaten ilmi yorum yapacak düzeyde olsalardı yazılan gerçekler karşısında sadece saygı duyar teşekkür ederlerdi. 

* Sadece “Putlarımıza dokunmayın!” diye bağırıyorlar.

* Hz. İbrahimce gerçekleri gösterseniz de durum değişmiyor. 

Tüm yorumları görmek için BURAYA tıklayınız


Son Güncelleme: 15.12.2016 10:43
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Genç imam 2016-12-15 17:17:12

Ne mektubat ne risale nede başka birşey okunacak tek kitap kuran ve sünnet yeter işte rasulullahın dikkat çektiği o vakit bu vakit diğerlerinin hepsinin canı cehenneme

Misafir Avatar
Tecrubeli İmam 2016-12-15 19:59:42 @Genç imam

sünnet nasıl geldi sana kadar ? azıcık düşün bakalım gençliğine veriyorum bu sözü.

Beğenmedim! (3)
Avatar
Hafız 2016-12-15 11:20:59

Peki nedir o zman diyanet içindeki tarikatçı cemaatçi kişileri savunmaniz veya onların üst makakamlara çıkarılırken köstek olacağınıza destek olmaniz.yani söylediğiniz bunlardan farkli mı topbaş cemaatine mensup olan muftuler ve üst yöneticiler.yapmayın haberinizle çelişiyorsunuz ayrim yapmadan herkesi eleştirin.müslüman olarak cemaat ve tarikat kafalı olanlarin benim müftüm olmasını diyanet başkanım olmasını istemiyorum.subjektif bakışlar bu görevleri layıkıyla yapamaz objektif olanlar yapar onlarda tarikatçı olmayanlar.ramazan muslu izmiri ne hale getirdi bi araştırın

Avatar
Erdinç 2016-12-15 13:55:40

İmamı Rabbani ile ilgili yaptığınız haber az bile. o yorum yapanlar Rabbani lakaplı ahmet sirhindinin kim olduğunu bilmiyorlar biraz araştırıp okusalar asla böyle yorum yapmazlardi. geniş bilgi için icmal yayınları m emin koç emre polat naksiligin arka planı adli kitabi oneririm

Avatar
Genç imam 2016-12-15 21:52:39

Başta Yesevîlik ve Nakşibendîlik olmak üzere, örneğin: Kadiriyye, Rufaiyye, Şazeliyye, Bayramiyye, Halvetiyye, Rûşeniyye, Gülşeniyye, Sümbüliyye, Şemsiyye, Ahmediyye, Cemâliyye, Bahşiyye, Uşşakiyye, Cerrahiyye, Demirtaşiyye, Deridaşiyye, Sezaiyye, Aliyye, Buhuriyye, Bekriyye, Burhaniyye, Cahidiyye, Çerkeşiyye, Dürdüriyye, Karabaşiyye, Kemaliyye, Mısriyye, Muslihiyye, Nasuhiyye, Ramazaniyye, Raufiyye, Salâhiyye, Semâniyye, Sivâsiyye, Sinâniyye, Zühriyye, Haliliyye, İbrahimiyye, Hafniyye, Hulviyye, Feyziyye, Cihangiriyye, Hayatiyye, Bektaşiyye ve Biberiyye, gibi tarih boyunca çoğu batılı kaynaklarca kurdurulmuş olan bu soysuz tarikatlararın faaliyetleri sonucu, İslâm hayat nizamı – kelimenin tam anlamıyla- felce uğratılmıştır!

Avatar
imammmmm 2016-12-15 14:46:15

En güzel yazılardan birisi kaleminize sağlık

Avatar
Abdullah Uymaz 2016-12-15 14:56:50

bu hakretleri yapanlar muhtemelen Allah'a ve ahirete kavuşmayı düşünmüyorlar.
وَيَوْمَ يُحْشَرُ اَعْدَاءُ اللّٰهِ اِلَى النَّارِ فَهُمْ يُوزَعُونَ
fussilet,19 Allah'ın düşmanlarının, toplanıp yığın yığın cehenneme sevk edilecekleri günü hatırla!
حَتّٰى اِذَا مَا جَاؤُهَا شَهِدَ عَلَيْهِمْ سَمْعُهُمْ وَاَبْصَارُهُمْ وَجُلُودُهُمْ بِمَا كَانُوا يَعْمَلُونَ
20-nihayet cehenneme vardıklarında, kulakları, gözleri ve derileri, yapmış oldukları işler hakkında, kendileri aleyhine şahitlik ederler.
وَقَالُوا لِجُلُودِهِمْ لِمَ شَهِدْتُمْ عَلَيْنَا قَالُوا اَنْطَقَنَا اللّٰهُ الَّذٖى اَنْطَقَ كُلَّ شَیْءٍ وَهُوَ خَلَقَكُمْ اَوَّلَ مَرَّةٍ وَاِلَيْهِ تُرْجَعُونَ
21-onlar derilerine, "niçin aleyhimize şâhitlik ettiniz?" derler. derileri de der ki; "bizi her şeyi konuşturan Allah konuşturdu. ilk defa sizi o yaratmıştı ve yine yalnızca o'na döndürülüyorsunuz."
22-"siz (günahları işlerken) kulaklarınızın, gözlerinizin ve derilerinizin, aleyhinize şâhitlik etmesinden sakınmıyordunuz.

Avatar
kisai 2016-12-16 01:07:13

bir tarikat müntesebi olmak sanki moda olmuş, kafa yorulması ve çokça okunması gereken kur'an-ı kerim ve rasulünün sözleri 2.3. mesele olmuş. Allahın kullarının yazdığı kitaplar(tasavvuf, kıssa, menkıbe, hikayet,) asıl olmuş. günümüz tarikatların müridan kısmı ise fecaat! halbuki hucurat suresinde; 'mü'minler ancak kardeştir' ayeti unutulmuş; üvey kardeşlik uygulaması yaygınlaşmıştır. bendensen kardeşimsin, değilsen haydi başka kapıya'ya dönüşmüş. tarikat büyüklerinin sözleri yanlışı olmayan doğru kabul edilmiş, 21.yy'a gelinceye kadar islam aleminde değil yüzlerce, binlerce kola ayrılmış, ümmet farkına varmadan parça-parça olmuş. Allah bi̇zlerden parçalanmamizi mi i̇stedi̇? Allahın kitabı rasulun sünneti bize yetmiyor mu? Allah'ın rasulu kitap ve sünnete sarılmamızı şiddetle tavsiye etmedi mi? kesnizani tarikatı ırakı amerikalılara sattı, kadıyaniler ingilizlere hizmet etti. fetöcüler cia ve mossad'a hizmet etti, çeçen lider ve etrafındaki nakşiler ruslara hizmet etti.

Avatar
kisai 2016-12-16 00:27:45

kardeşler; bizlere Allahın kitabı, rasulunun sünneti, sahabelerin eseri, selef-i salihin imamları olan imam azamlar, şafiiler, malikler, ahmed ibn hanbeller ve onların usulünü takip edenler yeter.. tasavvufa gelince; sahabe ve tabiun döneminde zühd ve takva olan anlayış, etbeuttabiin döneminde istikameti bulma ve takva ile zühdü arama olmuştur. gelen her asır tasavvufta yeni düşünceler ile(iran-hind-yunan felsefesi) tasavvufun yolculuğunda bulanıklık, sis ve flu görüntüler oluşmuştur. kimisi bu yolda zühdü ve takvayı aramış, kimisi yolunu şaşırmış, kimisi bir yol tutturmuş. kimisi de bir yol uydurmuş..(hadid;27.ayet)
kişi dinini fıkıh ile ayakta tutar, fıkıhla beraber (rasulun) ibadet hayatı ile sağlamlaştırır. islam-din-fıkıh-tefsir-hadis; tasavvuf kitapları ve kıssalar ile kesinlikle öğrenilmez. Allah ve onun rasulu'nun sözleri̇ ve fi̇i̇lleri̇ni̇n dişindaki̇ bütün sözler kabul de edi̇li̇r, red de edi̇li̇r. günümüz tasavvuf anlayışı genel olarak şöyledir;