Diyanet için en ideal aday!

Cumburbaşkanı Erdoğan, Mehmet Görmez'in atamasını yaparken o günlerde onlarca adayın içerisinden kendisini seçip Diyanet İşleri Başkanı olarak atamıştı. Görmez hususunda isabetli davranan Cumhurbaşkanı'nın yeni başkan için de aynı isabetli atamayı yapması bekleniyor

Diyanet için en ideal aday!

Cumburbaşkanı Erdoğan, Mehmet Görmez'in atamasını yaparken o günlerde onlarca adayın içerisinden kendisini seçip Diyanet İşleri Başkanı olarak atamıştı. Görmez hususunda isabetli davranan Cumhurbaşkanı'nın yeni başkan için de aynı isabetli atamayı yapması bekleniyor

29 Temmuz 2017 Cumartesi 22:38
Diyanet için en ideal aday!
banner283

Prof. Dr. Mehmet Görmez görevini iade mi etti? 

Yoksa…

Görevinden el mi çektirildi? soruları haftanın en çok merak edilen konusuydu. 

En güçlü ihtimal olarak Ahmet Davutoğlu’na yakınlığı dile getiriliyor.

İkinci ihtimal ise bildiğini yapmaktan geri durmayan yapısının siyasetin işine gelmediği şeklinde…

FETÖ’nün elinde dosyalarının olduğu, Kutlu Doğum Haftası konusunda Mahmut Paşa’ya rağmen bildiğinde ısrar etmesi ve hurafeci TGRT’nin bastırması ile makamından edildiği gibi pek çok söylenti ortalıkta dolanıyor.

Sondan başa doğru gidecek olursak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mevcut cemaatlerin tamamının TGRT dahil kendine duyduğu sempatinin göstermelik olduğunu, düştüğü an ilk tekmeyi hurafecilerin vuracağını en iyi kendisinin bildiği malumdur. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Enver Ören’in kendine olan hasmane yapısı ile hurafecilerin İmam Hatipli olması nedeniyle kendisine olan nefretini bilirken TGRT’nin aklıyla hareket edeceğini dillendirmek açıkçası saflıktır.

Mahmut Paşa’nın bölgesel kini ile Diyanet’i yakıp kavurduğu ihtimalen düşünebilir. 

FETÖ’ye dair belgelerin olduğu ve ortaya çıkması durumunda ifşa edilip kurumun zarar göreceği söylentisi, başlı başına koskoca bir yalan. 

FETÖ’nün herkes için kullanacağı belgelerin varlığı inkar edilemez. Ama Görmez ile ilgili belgeler yayınlaması tamamıyla hayalperestliktir. Hayatı ile inandıkları arasında gösterdiği tutarlılıkta Görmez’in pek çok kamu çalışanını açık ara geride bırakacağı bir vakıadır. 

FETÖ’nün pabucunu pazara çıkaran Görmez’in hakkında gizli bir belgenin varlığının olması durumunda şu ana kadar bin kez piyasa sürülmesi gerekirdi. 

Yapısı itibariyle laf söz dinlemediği, siyasetten emir almadığı, dikine gittiği sözü ise utanılacak ve görevden el çektirilmesine neden olan bir özellik değil aksine güzel bir Müslüman hasletidir. 

Mehmet Görmez’in vakur hali kamu kurumlarında çalışan herkes için örnek bir duruştur. Görmez görevinden olma, hayatın kendine dar edileceğini bile bile ilim ehline yakışır bir şekilde dik durmasını bildi. 

Ahmet Davutoğlu’nun adamı meselesi herkes için büyük bir soru işareti. Bu konuda devlet büyüklerimiz en doğrusunu bilir. Davutoğlu devletten dışlanacak ne yaptı?

Kimlerle oturdu kalktı? Kimlerden destek aldı? Kimler kendisiyle birlikte hareket etti ve bunun devlete ve topluma yansımaları ne idi? Bilemiyoruz…

Ama şu bir gerçek ki Mehmet Görmez Türkiye’nin dışa açılmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hayalini gerçekleştirecek bilgi, donanım, cesaret ve şecaat gibi özelliklere sahip örnek bir başkandı. 

Yurt içinde hurafecilere karşı çatışmaya girmeden dik durmasını bilen Görmez, yurt dışında da tüm alimlerin ve Müslümanların saygısını kazanmayı bildi. 
Sadece Müslümanların da değil gayri müslimler karşısında dik duruşuyla Görmez, Müslümanların medarı iftiharı oldu. 


Devlet büyüklerimiz elbette bizim bilmediğimiz bir şeyleri bilerek Görmez’in görevi iadesini anlayışla karşıladılar. 

Lakin boşalttıkları koltuğa oturtacakları kimse eğer Mehmet Görmez’den bilgi, donanım, hitabet, duruş, cesaret ve atılımda aşağı kalırsa bu duruma doğacak tepki sebep olanları gün gelir illa ki yakar. 

Bu böyle biline…

Biz Müslümanlar, İngiliz veliler ordusunda olduğu gibi şahısları elbette putlaştırmayız. Biliriz ki şahıslar bayrağı taşıyan bir eldir. Önemli olan İslam bayrağını taşımak ve dalgalandırmaktır. 

Kamuoyunun tepkisi, bayrağı taşıyan Görmez’in iade etmesinin kabul edilmesinden ziyade onun yerinin doldurulamayacağı endişesidir.

Şu ana kadar kamuoyuna yansıyan adayların camiayı olduğu kadar vatandaşları da tatmin etmediği gerçeği tepkileri daha bir güçlendirdi. 

Millet, büyüyen Türkiye’ye paralel Diyanet İşleri Başkanlığı’nda mütevaziliği ile tanınan Ebu Zerleri değil şecaat, cesaret ve atılımda örnek aldığı Hz. Ömerleri görmek istiyor.

Ya Prof. Dr. Mehmet Görmez ile devam edilmeli veya Türkiye ve dünya gerçeklerini Görmez kadar en iyi şekilde tanıyan, algılayan, kuruma ve personele hakim olup sorunlar karşısında her tür çözümü sunabilen yapısıyla Prof. Dr. Mehmet Emin Özafşar atanmalıdır.

Hakkı yenmiş mazlum haliyle Özafşar, atılımcı ruhu ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Diyanet’te temsiliyetine en uygun adaydır.

Görmez'in yerini dolduracak en güçlü aday Mehmet Emin Özafşar'dır.

 Çünkü Cumhuarbaşkanı Erdoğan son günlerde düşünen ve sorgulayan insanlar yetiştirilmesini tavsiye etmektedir. 

 Dolayısıyla kendisinin de düşünen ve sorgulayan Özafşar'ı ataması söylediğini yapan ve  sözünün arkasında duran bir Cumhurbaşkanı olduğunun en güçlü delili olacaktır..

Kamuoyunun beklentisi, Cumhurbaşkanı'nın böyle isabetli bir karar vererek Görmez'den boşalan koltuğa ehliyet ve liyakat sahibi Özafşar'ı atayacağı yönündedir.

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Son Güncelleme: 30.07.2017 21:16