Diyanet'in B Takımı
DiNiHABERLER.COM / öZEL iÇERiK

Diyanet'in -B- Takımı, Merkeze ve Taşraya Extra Heyecan Yaşatacak

Son olarak Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığına görevlendirilen Yavuz Ünal'ın, kuruma taze bir kan enjekte etmesiyle beraber,  sahada göz dolduran Diyanet, çıtayı daha da yükseltti. Diyanet Dopinklendi...

Diyanet'in,  Genel Müdür kadrolarından oluşan B- Takımında da yenilikler ve yer değişiklikleri yaşanıyor. Gündem yoğun, kulisler hararetli. B- Takımı teşkilatta heyecanını dozunu extra arttıracak.

Şimdi gözler merakla beklenen, Diyanet'in B- Takımına çevrildi. 

Peki şimdi neler olacak...

●-B- Takımında kimler var?
●-B- Takımına Müftülüklerden transfer olacak mı? 
●-B- Takımı Diyanet'e nasıl bir heyecan katacak? 
●-Mevcut Genel Müdürlüklerde nasıl bir revizyona gidilecek?

B- Takımı,  transferler,  revizyonlar tüm köşe taşları pek yakında belli olacak.

Evet, Diyanet İşleri Başkanlığı'nda Başkan Görmez'in, A- takımı ile yükselen heyecan, B- Takımının belli olmasıyla, yepyeni bir dinamizm yaşatacağa benziyor. 

Cumhurbaşkanlığı haber muhaberimizden edindiğimiz bilgilere göre;  Diyanet'in B- Takımına ağırlıklı olarak Müftülerden atamaların yapılacak olması yönünde. Bu sıcak gelişme, teşkilata şimdiden meltem rüzgarları estirmeye yetti bile....

Özellikle 81 il müftülüğünde görev yapan ve teşkilata değer katan müftülerimiz bu habere çok sevinecek. Zira merkeze yapıcak olası bir müftü transferi senkronize olarak tüm müftüleri de motive edecektir. 

Kurumsal bir kimliğe sahip olan Diyanet İşleri Başkanlığı; başarıya giden yolun, takım çalışmasının  yayacağı sinerji ve yüksek performanslı bir ekip ruhuyla mümkün olacağını esas alarak donanımlı bir kadro belirleme misyonunu seçmiştir. Zira kurumları geleceğe taşıyan stratejik planların uzun vadede çağı yakalayan hedeflere ulaşması hiç kuşkusuz bu gün gerçekleştirilecek doğru hamlelerin neticesinde olacaktır. İşte tüm bunları göz önünde bulunduran ve teşkilata yük değil, omuz verecek bir ekibi organize eden Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Görmez, taşların geri hamle yapılmaması için ilmi bir siyaset anlayışı ile misyonunu belirlenmiştir. 

Diyanet İşleri Başkanlığı ailesinde görev yapan pek çok Genel Müdür, kuruma artılar katmayı bilmiştir. Bu makamın hakkını veremeyip homejen olanların yanı sıra koltuğuna dar gelip sıçrayan, devlet adamlarının da yetiştiğine hep birlikte şahit olduk. Liyakat sahibi Diyanet'in yetiştirdiği bu aydınlık ekip, artık tam anlamıyla yapılanıyor. Yeni oluşacak birimler ve olası rotasyonlar da gündemdeki konular arasında yer alıyor. 

Yetkili birimlere söz verdiğimiz için değerli hocalarımızın isimlerini tıpkı Başkan yardımcısı haberinde olduğu gibi açıklamıyoruz. Resmi Gazetede yayımlanmasının ardından sizlerle paylaşacagız. Etik Yayıncılık gereği şimdilik bu kadarı ile yetiniyoruz.  Yoksa çarşaf liste halinde açıklamasını beyan ederdik. Sözümüzde duruyor ve bürokrasinin altın kurallarına saygı duyuyoruz. Fakat şu kadarını söyleyebiliriz ki sıkı durun, Diyanet'te adranalin tavan yapacak, grafikler tabloyu titretecek...
 

Kaynak: Dinihaberler.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Cengaver 8 ay önce

en doğrusu da i̇si̇m vermemekti̇ zaten. her kararname öncesi̇ bi̇ri̇leri̇ni̇n pi̇yasaya sürdüğü isimlerden bıkmıştık artık...
teşekkürler dinihaberler.com ...

Avatar
mustafa murat 8 ay önce

tüm amirler buna müftü genel müdür şube müdürü müftü yardımcıları dahil mevzuatı,657 devlet memurları kanununu,mali işlemleri bilmeden onları idare edecek memurların,sendikacıların emriyle ve yönlendirmesiyle kısıtlı kalacaklardır. idareci olanlara merkez teşkilatı işin ehilleri aracılığı ile en az 3 ay eğitim vermeli.mali işlerden sorumlu olacaklara 6 ay.yoksa arka planda idare edenler hep başkaları olacaktır. Allah yar ve yardımcıları olsun yeni atanacak idarecilerimizin.

Avatar
MUSA ÖKSÜZ 8 ay önce

genel müdürlerden biri kirikkale il müftümüz sn bekir gerek dir şimdiden söyleyeyim. bekir hocam personelden sorumlu oluşa taşra personelinin çok rahatlayacağini düşünüyorum.

Avatar
cemil 8 ay önce

müftümü uzak olsun

Misafir Avatar
Cengaver 8 ay önce @cemil

cemil kardeş!!!
sende birazcık feraset, dirayet varsa git, bu yorumu yazmana sebep olan vatandaştan varsa sıkıntın, ki öyle gözüküyor, gerekli mercilerden hesabını sor!
absürt yorumlarla genelleme yapma!
başkan bey geceli gündüzlü nelerle uğraşıyor, biz nelerle uğraşıyoruz Allah Allaaaah

Beğenmedim! (0)
Avatar
Baskan 8 ay önce

Tahminen ne kadar süre icerisinde acıklanır

Avatar
orhan 8 ay önce

Torpile devam olacak başka bir şey olmaz