Diyanet'in C Takımı

Diyanet İşleri Başkanlığı Yeni Jenerasyon İle İlçe Müftülerin Önü Açılıyor...

Diyanet'in C Takımı

Diyanet İşleri Başkanlığı Yeni Jenerasyon İle İlçe Müftülerin Önü Açılıyor...

26 Nisan 2016 Salı 00:20
Diyanet'in C Takımı

DiNiHABERLER.COM / öZEL iÇERiK

Yeni Jenerasyon  Müftülerin Önü Açılıyor...  

Diyanet İşleri Başkanlığı: Beyin takımı olan üst kademe 'A' takımı, temel yapı taşı olan Genel Müdürlük bileşenleri 'B' Takımı ve son olarak opesyonel işlerin aksiyon adamları olan müftülerin oluşturduğu 'C' takım dinamitleri ile birbirini tamamlayan mekanizmalarını güncelliyor...

Evet Diyanet'in "C" Takımı olan aksiyon müftülerde de saha çalışması start veriyor. 

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yeni Jenerasyonu olan genç il ve ilçe müftülerinin önü açılıyor. Diyanet, yeni nesil müftülere büyük fırsatlar sunuyor.

Diyanet, yeni dönemde hem genç müftülere il müftüsü olma şansını verecek hem de birden fazla ilçe müftüsünün il müftüsü olmasının önünü açacak.  Birden fazla dedik ama bu sayı,  1 veya 3 değil, Cumhurbaşkanlığı haber muhabirimizin analizlerine göre, 10'un üzerinde olabileceği yönünde hedefleniyor.

Ayrıca merkeze çekilecek müftülerin sayısının da bir hayli fazla olduğunu dile getiren muhabirimiz, İl müftüleri atama ve rotasyonda şimdiye kadar görülmemiş bir değişimin yaşanacağının bilgisini de bizlere ulaştırdı.

Diyanet'te tarihinde görülmemiş bir inovasyon var. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'in,  yeni dönemi stratejik gelişmelere sahne olmaya devam ediyor.

Başkanın yeni dönemi, merkezi yapılanmayı akredite etmenin yanı sıra, taşra teşkilatını da kuvvetlendirmeyi  esas alıyor. Topyekün bir sirkülasyonu sağlayacak olan bu yeni yapılanmalar; kurumu içte ve dışta güçlendirmeyi ilke ediniyor. Zira yalnız merkezle sınırlı kalmayıp taşradaki personelinde gönlünü kazanıp onların  önünü açılmasını sağlayan Görmez, bireysel insiyatifi ile fonksiyonel gelişmelere imza atıyor. Lider vasfını en zor zamanlarda gösterdi. Diyanet'e saldırilar olduğu zaman dik durarak metanetini korudu. Başkan, oluşturmuş olduğu yeni jenerasyon yapılanması ile de profosyonel bir ekip ortaya koydu.


Network karnesini yenileyen Diyanet,  şimdi kreatif yaklaşımlarla  'C' Takımını da aktivite edecek. İlerleyen günlerde saha adamı olan genç ve sosyal ilçe müftülerimizi, il müftülüklerinde görebilmek mümkün olacak. Ortaya koydukları kalıcı projelerle adından sıkca bahsettiren hizmeti referansı olan yeni nesil müftüler, artık oldukları yerde saymadan aktif ve etkin müftülüklere çekilebilecek.  Bununla birlikte, donanımlı ve tecrübeli il müftüleri, özlemini duydukları merkezi teşkilata çekilebilecekler.

Görünen o ki,  artık yıllar öncesinin hantal, ağır aksak brokrasi kuralları demode olup yerini aktif ve işlevsel bir Diyanet'e bırakacak. Diyanet, teşkilata ince bir balans ayarı çekecek; çalışan personelin önünü açıp vitrine koyarken,  klasik memur zihniyeti ile yıllardır koltukları işgal edenleri ise arka raflara kaldıracak. 

C takımı yani il müftüleri atamaları parça parça olacağı gibi,  bir kalem de de olabilir. Söz yetkisi Koca Reis'te...

Not: Önceki haberlerimizdeki yayın politikamızı sürdürdüğümüzü belirterek isim noktasında gereken hassasiyeti gösterecegimizi vurgulamak isteriz. 


Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Son Güncelleme: 27.04.2016 10:51
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
zeki birbilen 2016-04-26 09:30:20

iş yapan ve iş bilenlere vermek gerekir.

Avatar
berkant gizemli 2016-04-26 03:18:20

iş yapanların ve doğruların gelmesi önemlidir.. müftü nakillerinde siyaset karışırsa o müftü iş yapamaz.istikamet sahibi olanların gelmesi gerekir....

Avatar
mustafa murat 2016-04-26 11:08:25

tüm amirler buna müftü genel müdür şube müdürü müftü yardımcıları dahil mevzuatı,657 devlet memurları kanununu,mali işlemleri bilmeden onları idare edecek memurların,sendikacıların emriyle ve yönlendirmesiyle kısıtlı kalacaklardır. idareci olanlara merkez teşkilatı işin ehilleri aracılığı ile en az 3 ay eğitim vermeli.mali işlerden sorumlu olacaklara 6 ay.yoksa arka planda idare edenler hep başkaları olacaktır. Allah yar ve yardımcıları olsun yeni atanacak idarecilerimizin.

Avatar
İlçe Müftüsü 2016-05-01 20:16:00

yıllarca anadoluda adamı olmayan ama kabiliyetli nice müftülerimizi ziyan ettiniz, şimdi vicdan azabı mı çekiyorsunuz...arasat meydanında ben hakkımı lacağım, öyle ucuz kurtulamaz kimse, 32 yılllık müftüyüm 50 nin üstünde inşaat yaptım, ihtisaslıyım, master yaptım, arapçayı ana dilim gibi bilirim, ama dünkü çocuklar daire başkanı yapılıyor, il müftüsü yapılıyor. yok öyle bunun hesabını vereceksiniz rabbime ve bana ve benim gibi yıllarca perişan ettiğiniz müftülere

Misafir Avatar
dadaş 2016-05-02 15:10:44 @İlçe Müftüsü

bravo sn hocam ama üzülme hepsi boşşşşşşşş yaradan işlerini kabul etsin gerisi angarya .tabiki yaradan herkesin hakkını verecek hesap soracak.sen işinin hakkını ver gerisi sivri sinek vızıltısı takılma bu işlere saygılar sn müftüm

Beğenmedim! (1)
Avatar
Başkan 2016-04-26 11:41:51

İnsAllah o görevi haketen adamlar gelir

Avatar
ABDULLAH 2016-04-28 12:19:19

şayet di̇yarbakir gi̇bi̇ büyükşehi̇r olan ve sahabe şehri̇ne hdpkk li ni̇metullah erdoğmuş gi̇bi̇ bi̇r müftü geti̇ri̇lmi̇şse bunun sorumlusu ki̇mdi̇r? müftüler zaman zaman emri̇ altindaki̇ i̇mam, müezzi̇n, kur'an kursu öğreti̇ci̇leri̇ne takdi̇r, teşekkür belgeleri̇ veri̇yor. kri̇terleri̇ nedi̇r? hi̇zmet mi̇ yoksa şahsi̇ menfaati̇ i̇çi̇n dünyalik elde etti̇kleri̇ne bu gi̇bi̇ ödülleri̇ uygun görüyorlar.
bunu ni̇çi̇n yazdim. ek ders ücretleri̇ de alinmadiği zaman da yaz kursu sonunda yapacağim proğrama i̇lçe müftümü de davet etti̇m. bana dedi̇ği̇ şu oldu. hocam yemek var mi? ben de proğramdan sonra gi̇deri̇z düşüncesindeydi̇m, ama her nedense müftüme yok dedi̇m. hocam beni̇m i̇şi̇m var gelemeyeceği̇m demi̇şti̇. ben de o günden sonra yaptiğim hi̇ç bi̇r proğrama müftüleri̇ davet etmi̇yorum. zorunluluk yoksa davetleri̇ne de katilmiyorum. di̇yanet i̇şleri̇ başkanliği bu gi̇bi̇ durumlari çok i̇yi̇ tesbi̇t etmeli̇di̇r.

Avatar
mıstık 2016-04-30 06:24:32

şu balıkesir ilinin karesi ilçe müftüsünü il müftüsü yapsınlar toplantıya gelmeyen imamdan hemen soruşturma alıyor il müftüsü olursa daha iyi zulum yapar bir saattan fazla toplantı yapıyor ozaman akşama kadar yapar