Diyanet'in imamlarla ilgili mesajı çarpıtıldı

Sosyal medyada sarıklı cübbeli bazı kimselerin referandumda EVET diyecekleri ile ilgili olarak yaptığı paylaşıma karşı Diyanet'in yaptığı açıklama, FETÖ/PKK yanlısı bazı site ve kimselerce antipropaganda malzemesi haline getirildi

Diyanet'in imamlarla ilgili mesajı çarpıtıldı

Sosyal medyada sarıklı cübbeli bazı kimselerin referandumda EVET diyecekleri ile ilgili olarak yaptığı paylaşıma karşı Diyanet'in yaptığı açıklama, FETÖ/PKK yanlısı bazı site ve kimselerce antipropaganda malzemesi haline getirildi

07 Şubat 2017 Salı 19:31
Diyanet'in imamlarla ilgili mesajı çarpıtıldı
banner283

DiNiHABERLER.COM / öZEL

Medyada sarık ve cübbesi ile poz vermiş bazı kimselerin “Referandumda evet diyen imamlar” şeklinde paylaşılması sonrasında Diyanet İşleri Başkanlığı, "Referandumda evet diyen imamlar" şeklinde sosyal medyada yer alan cübbeli ve sarıklı kişilerin Başkanlığımızla bir ilgisi yoktur” tweeti ile cevap verdi.

FETÖ/PKK YANLISI ÇEVRELER DİYANET’İN UYARISINI FIRSAT BİLDİ

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın verdiği cevap medyada paylaşılan resimle sınırlı iken bunu fırsat bilen FETÖ yanlısı çevreler, bu tweeti adeta Diyanet’in personeline, “renginizi belli etmeyin, evet yada hayır demeyin” gibi bir görüş serdettiği izlenimi verme gayreti içine girdi.

Bir müftü yardımcısının kendi iktidar karşıtı dünya görüşüne uygun bir şekilde “Din adamları evet mi der, hayır mı?” başlıklı algı operasyonu kokan yazısına da vurgu yapan FETÖ’cü çevreler, HAYIR cephesine destek vermek için aradığı fırsatı bulmuşçasına Diyanet’in bu açıklamasını çarpıtmaya kalkıştı. 

DİNİ HİZMET ADI ALTINDA FETÖ/PKK YANLISI PROPAGANDA YAPAN SİTELERE DİKKAT

Daha önce sahibi FETÖ’den eline kelepçe takılan Mikrophaber adlı bir site, Diyanet’in bu açıklamasını çarpıtanların başında yer aldı. İlgili site Diyanet’in açıklamasını FETÖ, CHP, PKK ve şer odakların arzusuna uygun bir şekilde yorumlayıp din görevlilerinin ilgili müftü yardımcısının da haberine gönderme ile tarafsız olmaları gerektiği şeklinde işledi.
 
DİYANET PERSONELİ OLAN SİTE SAHİBİ DİYANETE ÇAMUR ATTI

Mikrophaber adlı site bununla da yetinmeyip din görevlilerin EVET paylaşımlı gruplar oluşturduğu şeklinde CHP/FETÖ medyasının arzularına uygun bir şekilde iftira içerikli bir haber yaptı. Oysa şu ana kadar şahsi paylaşımlar dışında Diyanet personelinin açmış olduğu EVET adı altında her hangi bir grup ve sayfa açılmış değil.

DİYANET’İN UYARISI SADECE PAYLAŞILAN RESİMLE SINIRLI

Diyanet’in paylaştığı tweet ile ilgili olarak görüşüne başvurduğumuz Diyanet yetkilileri, “Atılan tweetin ilgili resimdeki şahıslarla sınırlı olup kurum olarak hiç kimsenin referandumda vereceği kararla ilgili olarak EVET yada HAYIR deme gibi bir tavsiyelerinin olmadığı ve olamayacağı, her vatandaş gibi Diyanet personelinin de kendi özgür iradeleri ile referandumda tercihlerini yapacaklarını” belirttiler.

Daha önce de kaleme aldığımız gibi bu referandum ülkenin geleceği ile ilgili bir oylama olup her hangi bir siyasi içeriğe sahip değildir. 

Elbette cami kürsü ve hutbelerinde cemaatten farklı görüşte olanların da hassasiyeti göz önüne alınmak ve ortam olarak cevap hakkı doğuracak türden konulara girip olumlu yada olumsuz görüş belirtmek doğru değilse de cami dışında oy sahibi olan bir Diyanet personelinin görüş belirtmesinde sakınca olmadığı gibi görüş belirtirken takındığı ahlaki tutumla da örnek olması toplumun faydasınadır. (Din görevlileri işini bilir)

DİYANET’İN CÜBBESİNE ASLAN KESİLENLER DİĞER CÜBBELER KARŞISINDA NEDEN KÖRLER

Doktorlar Odası ve Barolar Birliği’nin sırtında cübbe ile HAYIR verilmesi yönünde kahve kahve dolaşıp yaptıkları propaganda ve basın açıklamalarının Diyanet personelince iyi görülüp analiz edilmesi gerekir.

Başka kurumların sırtında cübbe ile yaptığı HAYIR propagandasına sessiz kalanların, Diyanet personelinin sırtındaki cübbeye gelince aslan kesilmesi CHP safında yer alıp FETÖ, PKK’nın amaçlarına hizmet etmekten başka bir şey değildir.


 

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
imam 2017-02-08 12:42:21

bütün yolunu şaşıranlar ya cumhurbaşkanımız recep tayyib erdoğan'a, ya da o'na diş geçiremedikçe günah keçesi olarak gördükleri imamlara sataşırlar. imamların hiç aklı yok ya; onlar kendileri düşünemezler, düşünseler de konuşamazlar,onların gözleri de yok ki; yapılan güzel işleri ya da çirkinlikleri görüp te bu gördüklerini cemaatına anlatamazlar! onların vazifesi mi ki halkı doğrulara yönlendirmek! onlara ne bu eşsiz vatan yakılmış- yıkılmış, atılmış-satılmış,din elden gitmiş, hurafeciler dört bi yanı sarmış ve kendilerinin islam'ı en iyi bildiklerini ve yaşadıklarını ilan ederler, asıl bölücülüğün daniskasını yaparlarken imamlara söz düşer mi? !!! bu vatanı kurtaranların imamlar olduğunu, ilk meclisi açanların çoğunun imamlar-müftüler olduğunu,... imamlar ne bilir ki! ezanını okusun gelen olsun-olmasın kılsın namazını gitsin evine yatsın! camide inandığı değerleri inandığı gibi anlatmaya kalkışmasın! çünkü onlar bi şeyden anlamazlr! azıcık vatan millet Allah adına konşmya kalksalr...

Avatar
imam 2017-02-08 12:59:26

devam-- başlarına gelmeyen kalmaz. bu vatan için varını- yoğunu hatta canını feda edenlerin hakiki evlatları olanlara bu vatanda söz hakkı vermeyenler bu sürecin değişmesinden korkarak ne yapacaklarını şaşırmış durumdalar. şaşırsanız da,kaçırsanız da Allah'ın izniyle vatan gerçek sahiplerini bulmuştur artık. yani hakiki milletin olmuştur.millet ne derse o olur. imamlara yüklenmenize gerek yok milletin gözü açıldı artık. herşey ortada. bilen biliyor. "bilmeyen ne bilsin bizi, bilenlere selam olsun"...