Diyanet'in yılbaşı hutbesi, Anayasa'nın 58. maddesi kapsamında devletin asli görevi

CHP, yılbaşı hutbesinde Diyanet'i alkol ve kumara karşı uyardığı için eleştire dursun; genliği alkol ve kumardan koruma görevi CHP'nin değişmesini istemediği Anayasa'nın 58. maddesiyle devletin asli görevi olarak tanımlanıyor

Diyanet'in yılbaşı hutbesi, Anayasa'nın 58. maddesi kapsamında devletin asli görevi

CHP, yılbaşı hutbesinde Diyanet'i alkol ve kumara karşı uyardığı için eleştire dursun; genliği alkol ve kumardan koruma görevi CHP'nin değişmesini istemediği Anayasa'nın 58. maddesiyle devletin asli görevi olarak tanımlanıyor

05 Ocak 2017 Perşembe 01:57
Diyanet'in yılbaşı hutbesi, Anayasa'nın 58. maddesi kapsamında devletin asli görevi
banner283
DiNiHABERLER.COM / öZEL

Mahmut DENİZ - CHP Ankara Milletvekili Dr. Murat Emir, İstanbul Ortaköy’deki katliamdan bir gün önce yılbaşına yönelik olarak irad edilen Cuma hutbesini “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” içerikli olduğu iddiasıyla Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’e saldırdı. 

ABDÜLHAMİT HAN'I DEVİREN KAFA İLE CHP KAFASI AYNI

Murat Emir, geçen yıl da Diyanet İşleri Başkanı'nın, “Sekülerizm dünyayı topyekûn savaşa soktu” açıklaması yaptığını anımsatarak, “Geldiğimiz noktada bazı saldırıların ‘terör’ ve benzeri ifadelerle gölgelenmemesi gerekir. Bu gölgeme, dini referans alan saldırıları neden yaşadığımızı görmemizi engellemekte, devamının gelmesine de neden olmaktadır" gibi saçma sapan açıklamalarda bulundu. 

Ortadoğuda var olan savaşların tamamının temelinde Sekülerizm ve Hristiyan-Yahudi dayanışmasının "var olma ve dünya liderliği" hayalinin yattığını görmezden gelen CHP, Sekülerizm üzerinden Mehmet Görmez'e saldırırken haçlılara destek çıktı. 

Aynı kafa yüz yıl önce de Haçlı batının Osmanlı topraklarında gerçekleştirdiği operasyonu algılayamamış Abdülhamit Han'ı devirmeye kalkışmıştı. Artık CHP'de algı sorunu mu var yoksa kripto Ermenilerin tarihi Osmanlı ve İslam kini mi depreşti bilinmez ama Reina üzerinden CHP'nin Diyanet'e saldırılarında kademeli bir artış gözleniyor. 

SİCİLİ TERÖRİSTLERE DESTEKLE KİRLİ OLAN CHP, MEHMET GÖRMEZ'E SİCİLİ BOZUK DEYİP DİL UZATTI


Murat Emir adlı CHP milletvekili haçlı batıya yapılan eleştirilerin karın ağrısıyla fırsat bulmuşken saldırmayı marifet bilircesine, "Gölgenin arkasındaki gerçekleri konuşmamızı sağlayacak ilk adımlardan biri Diyanet İşleri Başkanlığı koltuğunda oturan Mehmet Görmez’in görevinden alınmasıdır. Sicili bozuk olan Mehmet Görmez’in o koltukta bu vakitten sonra bir saniye daha oturması anayasa aykırıdır.” densizce bir konuşma yaptı. 

Sultan Kalsen adlı canlı bombaya verdikleri destek halen hafızalarda taptaze dururken DHKP-C'li militanları milletvekili gösteren CHP idi.

Sicili teröre destekle bozuk CHP, PKK'nın hendek operasyonlarına tam destek vermekle yetinmemiş FETÖ'ye yapılan operasyonlarda da CHP'li vekiller gövdelerini Fetullah hainine siper etmiş, liderleri Ermeni Kılıçdaroğlu da FETÖ'nün ses kayıtlarını miting meydanlarında dillendirmişti. 

ALKOL VE KUMARLA MÜCADELE DEVLETİN ASLİ GÖREVİ

Sözlerine devamla Emir, yılbaşı içerikli hutbeden alıntı yaparak, “Unutmayalım ki; ömür sermayesinden geçen bir yılın sonunda kendini ve yaratılış gayesini unutarak, değerlerimizle örtüşmeyen, insan hayatına katkısı olmayan gayr-i meşru tutum ve davranışlar sergilemek bir mümine asla yakışmaz. Yeni bir yılın ilk saatlerinin başka kültürlere, başka dünyalara ait yılbaşı eğlenceleriyle israfa dönüştürülmesi ne kadar da düşündürücüdür. Sevap-günah, hayır-şer konularında muhasebe yapılması gereken saatlerin, emek harcamadan zengin olmak arzusuyla kumar, piyango gibi şans oyunlarıyla heba edilmesi ne kadar da üzücüdür.” sözlerinin, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” içerikli" olduğunu iddia etti. 

Oysa devletin gençliğe karşı görevleri arasında alkol, kumar ve türevlerine karşı gençliği koruma görevi bulunuyor. Aynı görevler Milli Eğitim'in amaçları arasında yer alırken alkol ve sigaraya karşı mücadele adına kurulan Yeşilay Derneği'de alkol ve kumara karşı Diyanet ile aynı görevi üstlenmiş durumda.

Bu durum Anayasa'da da şu şekilde yer alıyor:

"MADDE 58. – Devlet, istiklâl ve Cumhuriyetimizin emanet edildiği gençlerin müsbet ilmin ışığında, Atatürk ilke ve inkılâpları doğrultusunda ve Devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü ortadan kaldırmayı amaç edinen görüşlere karşı yetişme ve gelişmelerini sağlayıcı tedbirleri alır.

Devlet, gençleri alkol düşkünlüğünden, uyuşturucu maddelerden, suçluluk, kumar ve benzeri kötü alışkanlıklardan ve cehaletten korumak için gerekli tedbirleri alır."


CHP EBEDİ ŞEFLERİ ATATÜRK'ÜN SAĞLIKLI NESİL İDEALİNE SIRT DÖNERKEN DİYANET SAHİP ÇIKTI

CHP'nin değişmesini istemeyip kan akıtma tehdidiyle savunduğu anayasa dahi alkol ve kumara karşı devleti sorumlu tutuyor. Hem de anayasa, alkol ve kumarla mücadeleyi, CHP'nin ebedi şefi Atatürk ilke ve inkılapları kapsamında sağlıklı gençlik yetiştirme projesi olarak ele alıyor.

Yazık ki CHP Reina saldırısı üzerinden Diyanet'e yüklenirken kendi savunduğu anayasayı ve ebedi şefleri Atatürk'ü dahi çiğneme gereği duyacak rezaletlere imza attı. 


CHP, yılbaşı üzerinden gençlere aşılanmak istenen alkol ve kumar alışkanlığına karşı koymayıp anayasayı çiğneme pahasına rakıcılar ile ayyaşların avukatlığına soyunurken anayasayı ve CHP'nin ebedi şefi Atatürk'ün sağlıklı genç projesini koruma görevini maalesef Diyanet üstlendi.

15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNİ SALALARIYLA ENGELLEYEN DİYANETE KARŞI CHP  OLDUKÇA KIZGIN


CHP her alanda olduğu gibi yılbaşı konusunda da çuvalladı. Hristiyan mezhepleri farklı günlerde noeli kutlarken asla Türkiye'deki gibi alkol ve kumarın teşvik edildiği bir kutlama şekli yapıyor değiller. Diyanet, yılbaşı adı altında kumar ve alkole alıştırılan gençlere karşı gerekli uyarıları yaparken noel ile birleştirilerek Hristiyanlara benzememe konusunda da inananları uyarma görevini yerine getirdi. Zaten her hangi bir inancı olmayan ve ortada başıboş dolaşan CHP'nin Diyanet'in mutad olarak verdiği yılbaşı içerikli hutbesinden neden alındığı ve tepki verdiği dikkat çekerken amacın yarım kalan 15 Temmuz darbesini tamamlama amacına matuf olduğu düşünülüyor.

 

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Son Güncelleme: 10.01.2017 12:24
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.