Diyanet İşleri Başkanı Kim?

Diyanet İşleri Başkanlığında skandallar bitmek bilmiyor! Diyanet'te skandallar peş peşe gelmeye başladı.

Diyanet İşleri Başkanı Kim?

Diyanet İşleri Başkanlığında skandallar bitmek bilmiyor! Diyanet'te skandallar peş peşe gelmeye başladı.

23 Kasım 2017 Perşembe 02:00
Diyanet İşleri Başkanı Kim?
banner283

Diyanet'te skandallar bitmek bilmiyor. Her bir skandalın ardında ise ya Haydar Bekiroğlu ve ya Mahmut Türk var. 

Özgeçmişinde anadili olarak Zazaca ve Kürtçe’yi belirtip Türkçe’yi es geçen Haydar Bekiroğlu çok geçmeden yeni bir skandal ile adını duyurdu. 

Bekiroğlu, kendi mesai arkadaşı olan Daire Başkanları ve Genel Müdürlere “Erbaşçı mısınız Görmezci misiniz?” deyip tehditle istifalarını istedi. 

İyice pervasızlaşan Bekiroğlu bu iki skandal yetmezmiş gibi kendisini Diyanet işleri Başkanı olarak görerek Türkiye Diyanet Vakfına talimatlar yağdırarak üçüncü bir skandala imza attı. 

Bilindiği gibi Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü şu an Mustafa Tutkun.

Diyanet'te skandallar bitmek bilmiyor. Her bir skandalların ardında ya Haydar Bekiroğlu ve ya Mahmut Türk var. 

Bu başarılı personele Haydar Bekiroğlu’ndan tehdit gibi talimat gelir.
Mustafa Tutkun Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından takdirle karşılanan, yaptığı bütün işleri gece gündüz, dur durak demeden varlığıyla ortaya koyan, ümmetin derdiyle dertlenen dünyanın en ücra köşelerine hizmet götüren-götürmeye çalışan başarılı bir personel.
Mustafa Tutkun’a talimat yağdıran ise Malzeme Yönetimi ve Satın Alma Daire Başkanlığına bakan Haydar Bekiroğlu…
Mustafa Tutkun’un görevinin yanında Bekiroğlu, kapının mandalı gibi bir şey…
Prof. Dr. Ali Erbaş’ı hiçe sayıp Diyanet Vakfı’nın Müdürüne talimatlar yağdıran Bekiroğlu’nun talimatları oldukça manidar… 

Bekiroğlu mesajında buyurur ki: 
Diyanet ve vakfın durumu ile ilgili süreçleri yüzyüze ivedi şekilde istişare etmek isterim.

Şimdilik şunu ifade edeyim:

“Diyaneti bir "arkadaş çevresinin" kadrolaştığı yer haline getiren anlayış son iki yıldır, millet iradesiyle ve kurumun gelenekleriyle savaşıp "politik" duruşlar sergileme iştigalinden dolayı hem diyaneti, hem vakfı, hem de yurt dışı teşkilatını kilitledi. 

Aynı "arkadaş çevresi" vakfı da son mütevelli seçimiyle birlikte bir "dostlar meclisine" dönüştürdü. Vakıf, herkese bol keseden maaş dağıtan, devlet teşkilatı olan diyanette maaşla çalışan elemanlar varken, şoförüne kadar onlarca kişiye maaş verir hale geldi. 

Her biri ayrı ayrı müzakere edilecek yanlış uygulamaları durdurma noktasında, gerek siyaset nezdinde, gerekse içeride ciddi mücadele verdim. Ancak gelinen son noktada, kendi yönlendirdikleri bir "fitne sitesi" üzerinden, vakfa da operasyon çekilmeye çalışıldığına tanıklık edince, hissiyatımı sizlerle paylaşmak istedim.

Kurum da vakıf da üniversiteden ya da çocukluktan "arkadaş" çevrelerimizin "kontrolüne" alınmayacak kadar ağır birer emanet...

Sizin genel müdür olarak yetki sınırlarınızı biliyorum. Lakin vicdani sorumluluğum gereği, sizlere, sahip olduğunuz yetki çerçevesinde vakfı muhafaza etme gayretinizi artırmanızı beklediğimi ifade etmiş oldum.”

CHP’nin muhalefet mantığıyla herkesi işbirlikçi ve hırsız ilan Bekiroğlu, 2 yıldır TDV’nin talimat yağdırdığı Mustafa Tutkun’un kontrolünde olduğunu ve Tutkun’u da işbirlikçi hain ilan ettiğinin farkında bile değil.

İşin ilginç tarafı TDV’deki bu operasyonlar “Fitne bir site üzerinden” gerçekleştirilmiş. Kamuoyu şimdi Haydar Bekiroğlu’ndan bu fitne sitenin adını ve ilgili sitenin saydığı bu usulsüzlerin neresinde yer aldığını açıklamasını bekliyor.

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Son Güncelleme: 23.11.2017 02:33
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
destek 2017-11-23 11:33:19

haydar bekiroğlunun genel müdürlüğe atanması hukuken mümkün değildir. sicil araştırması yapılırsa ne demek isitediğimi anlarsınız.devlete teklifim 3 genel müdürlüğe atanan kişilerin sicil araştırması yapılsın. büyük hata yapıldığının farkına varacaklar. yoksa medyanın diline düşerse kurum belini düzeltemez. özellikle sözcü ve cumhuriyet gibi.

Misafir Avatar
madur 2017-11-25 00:06:14 @destek

güzel kardeşim o kurumda ne mümkün sence !! adamlar uzaktan eğitim ile okul bitirip sınavsız sorgusuz sualsiz torpil ile kadro sahibi olup yıllarca üniversite okuyan adamların hakkını yiyor. kadro alamayıp maaşını alan tek kurumdur belki

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Mustafa hoca 2017-11-24 02:31:36 @destek

destek ! ne biliyorsan açıkça söyle de biz de bilelim.karnından konuşma.bir yolsuzluk veya usulsuzluk varda söylemiyorsan sende ortaksın bu işe....

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
analist 2017-11-23 15:42:37 @destek

sn. cumhurbaşkanı kurumlara atadığı insanları sadece cv üzerinde okuduğunu daha sonrada sağında ve solunda bulunan bir kaç kişiye danışarak bu kişileri atadığını düşünüyodum sizde düşünebilirsiniz ama durum pek de öyle değil reis bey hep vekil atadı ve bu atanan vekil g.m ler asalet gelecek nasılsa diyerek yüzlerindeki maskeleri indirdiler gerçek yüzlerini yakından gören ve tanıyan herkes bırakın g.m daire baskanlıgını 657 tabi olmalarına bile tahammül edemiyor o derece vasat kaypak ve 3-4 hatta 5-6 yüzlüler. rabbim reisi korusun basımızdan eksik etmesin.

Beğenmedim! (1)
Avatar
MAHO 06 2017-11-23 18:05:33

haydar bekiroğlu satınalma daire başkanı olduğu dönemde şu meşhur mercedes ve görmez başkanın evine döşenen jakuzi olayının basına sızdırılmasında ki kusurları kemal uludağ günah keçisi yapılarak üzeri kapatıldı. haydar bekiroğlunun hızlı yükselişi gerçekten araştırılması gerekmektedir. eğer ali erbaş hoca bütün bunlara rağmen haydar bekiroğlunu genel müdürlüğe getiriyorsa söylenecek son söz "kendi düşen ağlamaz"

Avatar
Müftü 2017-11-23 22:18:51

Çözüm
Allah dilerse hepinizi götürür ve yepyeni bir ekip getirir
Fatır süresi 16. Ayet

Avatar
Bilal 2017-11-23 07:19:30

Diyanette bunlar yaşanıyorsa ve Başkanımızın bu duruma müdahale etmesi gerekir bunları görevini kötüye kullanmaktan soruşturma bitinceye kadar açığa almak gerekir ben Diyanet İşleri Başkanlığı nı böyle bilmezdim çalışkan üretken bilirdim bu olmaz olmamalıdır.Saygılarımla.

Avatar
mehmet 2017-11-23 10:58:43

ben bilakis duydum. başkanın bu olaydan haberi var. konu ile ilgili soruşturma açılmış bakanın biri soruşturmayı durdurdu.ali erbaş ise bu durum karşısında sessiz kalarak hata etmiştir. diyanet kimlere emanet görüyoruz

Avatar
Burhan 2017-11-23 21:08:11

Yapılan atamaların ne derece isabetsiz ve liyakatten uzak olduğunun resmidir bu. Tehdit, ihanet, şantajla koltuğa oturanlar kurumda terör estiriyor geçmişte yıllarca gel müdür olarak görev yapanları kuruma hiçbir leke sürmeden görev yaptıklarından dolayı tekrar kutluyorum kurum onları çok arayacak

Avatar
DİYANETÇİ 2017-11-24 01:33:54

bu beki̇roğlu denen şahsin gerçek soyadi bulanik'tir. soyadini deği̇şti̇rmi̇şti̇r. i̇nceleyi̇n göreceksi̇ni̇z. hizli yükseli̇şi̇ çok mani̇dardir, o koltuklara layik deği̇ldi̇r. torpi̇llle gelmi̇şti̇r. daha önemli̇si̇ni̇ söyleyeyi̇m si̇ze siradan bi̇r öğrenci̇ i̇ken dai̇re başkani olan kayin pederi̇ sayesi̇nde hizla yükselti̇lmi̇ş bi̇r heri̇fti̇r. yazik di̇yanete hizla çöküyor

Avatar
yılmaz 2017-11-23 11:29:01

çok çirkin.sağduyu hakim olmalı islam dünyası ve türkiyedeki hizibler yetmiyormuş gibi bir de dib hizip.