Diyanet personeline giysi yardımı!
Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü, devlet memurlarına 2016 yılında yapılacak giyecek yardımı uygulama genelgesini yayımladı. Bakanlıklar, valilikler, rektörlükler ve genel müdürlüklere gönderilen genelgeye göre bu yıl müftü, müftü yardımcısı, vaiz, imam-hatip, müezzin kayyumlara 10 lira 50 kuruş sarık ya da başörtüsü, 31 lira 40 kuruş da cübbe yardımı yapılacak. Memurlara cübbe sarık ve başörtüsü yardımı nakdi olarak ödenmeyecek, Diyanet İşleri Başkanlığı ihaleye çıkıp piyasadan bu giysileri satın alıp görevli memurlara dağıtacak.

Hükümet en son 2014 yılında Devlet Memurları Giysi Yardımı Yönetmeliği’nde değişiklik yaparak müftü, vaiz, imam-hatiplere verilen cübbe ve sarık yardımına başörtüsünü de eklemişti. Aynı değişiklikle ayrıca cübbe ve sarık yardımından yararlanan personel listesine ilk kez müezzin-kayyumlar da ilave edilmişti. Cübbe, sarık ve başörtüsü ilgili devlet memurlarına 2 yıllık süre için veriliyor. 2 yılın ardından giyecekler yenileniyor. Devletin cübbe yardımından din görevlilerinin dışında avukat, hakim, savcı ve hukuk müşavirleri de yararlanıyor. Maliye’nin bu yıl için uygulanmasını istediği giysi yardımı genelgesine göre devlet memurlarına KDV hariç olmak üzere yapılacak takım elbise yardımı 137.25 lirayı, gömlek yardımı 18.78 lirayı, ayakkabı veya iş elbisesi yardımı 38.73 lirayı, yün eldiven yardımı 3.37 lirayı geçemeyecek. 

Bu yıl müftü, müftü yardımcısı, vaiz, imam-hatip, müezzin kayyumlara 10 lira 50 kuruş sarık ya da başörtüsü, 31 lira 40 kuruş da cübbe yardımı yapılacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Garip 8 ay önce

Vermesey bu yardimlar mahfolmustuk cubbesiz sariksiz kalmistik
Kardesim muftuluklere form versinler biz bu cubbeleri almiyoruz bosuna israf olmasin

Avatar
MK 8 ay önce

bu kadar para çok deği̇l mi̇ şundan bi̇raz kirpin,i̇sraf olmaz haramdir

Avatar
Murakıp 8 ay önce

Kurumumuz bizi dışlamış.Ya da birileri çok dikkatsiz.

Avatar
M.k 8 ay önce

Hani 250 civarında bir kıyafet yardımı olacak denmişti? Nolduda 10.50 ve 31 kusur oldu

Avatar
İmmm 8 ay önce

En ucuz cüppe 50-60 tl sizib sitede de çok pahalı biz verelim diyanete parasınıda bize kendileri alıp yollasın

Avatar
Imza atmam 8 ay önce

bu diyanet personellerine biraz kaliteli cubbe ve sarık verse daha iyi olurdu inanın bu kalitesiz sarık ve cubbeler bir kaç hafta içinde özelliğini kayb ediyorlar ve mihraba çıkmak isteyen değerli hocalar onları giymede istemsiz davranıyorlar

Avatar
vaiz 8 ay önce

sarık ve cübbe parası verilmesin çünkü alan yok. cübbe ve sarık eskisi gibi herkese dağıtılsın yüzde doksanı sarığı ve cübbeyi almıyor.

Misafir Avatar
imam hatip 8 ay önce @vaiz

40 liraya cübbe varsa alalım

Beğenmedim! (0)
Avatar
Kkö 8 ay önce

Merhaba bu yardım ne getirir bilemem ama biz kuran kurslarına yakıt ödeneği istiyoruz