Diyanet, PKK'lıları görevden uzaklaştırmaya başladı

Diyanet İşleri Başkanlığı, merkez, taşra ve yurt dışı teşkilatında görevli, darbe girişiminde bulunan FETÖ/PDY ile ilişkili binlerce personeli görevden uzaklaştırmaya ve ihraç etmeye devam ederken bir yandan da PKK'lı perosneli görevden uzaklaştırmaya çalışmalarına başladı.

PKK ile ilişkili 509 kişi tespit edildi.

Kurban Bayramı arefesinde başlayan operasyon devam ediyor. Diyanet İşleri Başkanlığı, PKK ile ilişkili İmam, Müezzin, Vaiz, Kur'an Kursu öğreticisinin de arasında bulunduğu 509 personel tespit edildi.  PKK ile ilişkili 509 din görevlisi hakkında soruşturma başlattığı öğrenildi.  

Kaynak: Dinihaberler.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
bir tane bırakılmasın 3 ay önce

özellikle molla kadrosundan veya yurtdışında aldıkları belgelerle türkiyede denklikten faydalanan adamlara bakarlarsa daha net tespitler yaparlar. bu ülkede üniversite kazanamamış ama kapağı farklı ülkelere atıp bir belgeyle geri dönmüşlerin durumu pek iç açıcı değil.

Misafir Avatar
yok mu dur diyecek 2 ay önce @bir tane bırakılmasın

hocam süleymancı müftüler milletin parasıyla mescidi dırarlar inşa ediyorsa bunlara dur diyecek bir müslüman ortaya çıkmayacak mı... cami inşaatına topladıkları yardımları süleymancı mabedlerine aktarıyorlarsa buna daha ne kadar göz yumulacak.

Beğenmedim! (2)
Avatar
ilitamlara ve mollalara dikkat 3 ay önce

ilitamlar yeniden gözden geçirilsin. ilitamlar sayesinde onlarca pkk sevdalısı ya müftü oldu ya da vaiz yapıldı .

Avatar
allah birliğimizi bozdurmasın 3 ay önce

dinihaberler sitesi , dualarımız sizinle özellikle pkk ve süleymancılık , fetöcülük gibi haberlerle bilinçlenmeye katkı sağlıyorsunuz. bir zamanlar pkknın sivil cuma alçaklığı vardı oysaki süleymancılar bu şarlatanlığı yıllardır yapıyor kimse de ses çıkarmıyor. artık islam için yazmak ve konuşmak zamanı...

Avatar
durmak yok yola devam 3 ay önce

bu süreç ülkemizin ve ümmetin hayrına olacak şekilde devam ettirilmeli. kesinlikle sulandırılmamalı, şimdi mağdur edebiyatı yapıp geri dönmenin yollarını arıyorlar. ümmet ve islam toplumu cemaatlerin tahakkumunden kurtarılmalı. süleymancıların camilere alternatif fitne yuvaları imha edilmeli.

Avatar
Alperen Doğsn 2 ay önce

Yayın çizginizi beğeniyorum. Yenş fetölerin olmaması için Din görevlilerine ve halkımıza görev duşuyor.