Diyanet'ten 'Kur’an-ı Kerim Hizmet İçi Eğitim Kurs' Açıklaması
DiNiHABERLER.COM / öZEL İÇERiK

Diyanet İşleri Başkanlığı 2014 yılı genelgesinde Kur'an kursu ve cami hizmetlerini yürüten personel için Kur’an-ı Kerim Hizmet İçi Eğitim Kurslarına; C grubu cami görevlileri ile hafız olan D grubu cami görevlilerinin Eğitim Merkezlerimiz ile Başkanlıkça uygun görülen illerde ve Fahri ve sözleşmeli statüden kadroya geçen Kur’an kursu öğreticileri ile hafız olmayan D grubu cami görevlilerinin mahallinde 'Kur’an-ı Kerim Hizmet İçi Eğitim Kursu' eğitimlerine devam edileceğini bildirmiş ve eğitim kursları devam etmişti.

Sözleşmeli 5 bin İmam-Hatiplere 3 aylık Hizmet İçi Eğitim Kursu katılacağından dolayı B, C ve D grubu camilerde görev yapan imam ve müezzinlere yönelik Eğitim Merkezi Müdürlüklerinde devam eden 'Kur’an-ı Kerim Hizmet İçi Eğitim Kursu'nun 3 ay tehir edildiğini okurlarımıza duyurmuştuk.

Ayrıca 2017 yılı itibariyle Kur’an-ı Kerim Hizmet İçi Eğitim Kurslarına B grubu camilerde görev yapan imam ve müezzinleri de dahil edecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan edinilen bilgilere göre "Kur’an-ı Kerim Hizmet İçi Eğitim Kursları" 2017 yılı eylül ayına kadar tehir edildi. Gerekçe ise; Sözleşmeli 5 bin İmam-Hatip adayı için "Hizmet İçi Eğitim Kursu'nun" düzenlenecek olması gösterildi.

 

Kaynak: Dinihaberler.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
yavuz 2 ay önce

D grubu mahallinde olanlarda mı ertelendi ...bilgi....

____ADMİNİN YORUMU___ ONA MÜFTÜLÜKLER KARAR VERECEK...

Avatar
YILDIZ 2 ay önce

Dgrubu hafız olan Sözlesmeli imam hatiplerde egitim kursu alacak mı

Avatar
İmam adayı 2 ay önce

Lütfen birisi bi açıklama yapsın sözleşmeli imamlar ne zaman hizmetiçi eğitim kursu başlayacak???

Avatar
Kur'an Hocası 2 ay önce

İşte bu güzel haber dinihaberler.com şükran:)

Avatar
kko adayi 2 ay önce

Yazıyı doğru mu okudum illerde kko alimi yapılıyor müftülüklere mi yapıyor bu nasıl iş anlamadım dhbt bin ne önemi var o zaman

Avatar
ahmet 1 ay önce

Sinavi kaybeden imam adayinin imamlik hayati bitiyormu yoksa yine hizmet ici progarama mi giriyor