Diyanet, Türkiye Gazetesini Rezil Etti

Yıllardır milletin dini duygularıyla oynayan gerek tv ve ve gerekse de gazetelerinde boy boy hurafe haberleri yayımlayan Türkiye Gazetesi, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından rezil edildi. İşte o açıklama:

Diyanet, Türkiye Gazetesini Rezil Etti

Yıllardır milletin dini duygularıyla oynayan gerek tv ve ve gerekse de gazetelerinde boy boy hurafe haberleri yayımlayan Türkiye Gazetesi, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından rezil edildi. İşte o açıklama:

21 Nisan 2017 Cuma 14:06
Diyanet, Türkiye Gazetesini Rezil Etti

Bugün Türkiye Gazetesinin manşetinde yer alan Kutlu Doğum Haftasının bir FETÖ projesi olduğu ve buna rağmen halen Başkanlığımız tarafından savunulduğu yönündeki haber, gerçeği hiçbir şekilde yansıtmamaktadır. 30 yıldır görev yapan bütün Diyanet İşleri Başkanlarına ve teşkilatımızın çalışanlarına yöneltilen çirkin bir yalan ve iftira niteliğindeki bu haber, Kutlu Doğum Haftalarında yurdumuzda ve yurt dışında Peygamber sevgisiyle salonları dolduran gönülleri rencide etmiştir. Haberi desteklemek için manşetten yayınlanan ve internet ortamında yayılan fotoğrafların Başkanlığımıza ait Kutlu Doğum Haftası organizasyonları ile alakası bulunmamaktadır. Haberde, bugün hayatta olan 7 Diyanet İşleri Başkanımızdan hiçbirine müracaat edilmeden, Başkanlığımız yetkililerinden bilgi alınmadan indî görüşlerle hareket edilmesi, yüzeysel ve tarafgir bilgilere yer verilmesi açık bir garabettir.

Kutlu Doğum Haftası, Diyanet İşleri Başkanlığının kendi inisiyatifiyle ve kanunların verdiği yetkiyle ortaya çıkmış; 28 yıl boyunca tefekkür dünyamıza hayat vermiş; “Hz. Peygamber’i anmaktan anlamaya” düsturuyla gelişmiş ve milletimizin yakın tarihinde yer etmiş bir haftadır. Başkanlığımızın Türkiye’deki İlahiyat birikimiyle istişare ederek planladığı ve yürüttüğü bu uygulamanın, Sevgili Peygamberimizin rahmet mesajlarını toplumumuzun her kesimine ve gönül coğrafyamıza ulaştırmaktan başka hiçbir gayesi olmamıştır. 28 Şubat süreçlerinde eleştirilen, 27 Nisan bildirilerine konu edilen Kutlu Doğum’un karanlık bir terör ve din istismarı hareketi olan FETÖ ile hiçbir ilgisi ve alakası yoktur.

Bir kez daha altını çizerek belirtmek isteriz ki, Başkanlığımız Kutlu Doğum Haftasını Mevlit Kandiline alternatif olarak ihdas etmiş değildir. Bu hafta, Mevlit Kandilinin ancak mütemmimidir. İslam dünyası ile eşzamanlı olarak idrak ettiğimiz mübarek Mevlit Kandili, Resûl-i Ekrem’in dünyayı teşrifini şükürlerle andığımız, ona olan sevgimizi ve ihtiramımızı ifade ettiğimiz dinî bir gecedir ve milletimiz tarafından coşku ile kutlanmaya devam edecektir. Halbuki Kutlu Doğum Haftası, Sevgili Peygamberimizi doğru anlamak, onun sünnetini bugüne taşımak, onun hayat tarzını çocuklarımıza ve gençlerimize tanıtmak, günümüz problemlerine nebevî referanslarla çözüm aramak amacıyla ortaya çıkmış ilmî bir haftadır. Yaygın eğitim faaliyeti şeklinde tasarlanan bu haftanın, dinin asıllarına sonradan eklemelerde bulunmak gibi bir gayesi olmadığından bidat olarak nitelenmesi son derece anlamsızdır. 

Unutulmamalıdır ki, milletimizi millet yapan ve bu aziz milletin her ferdini bir araya getiren en büyük sevgi, Peygamber sevgisidir. İçinden geçmekte olduğumuz hassas dönemde Hz. Muhammed’e sevdalı olan bu ülke insanına onu anmaktan ve tanımaktan vazgeçmesini önermek, tam manasıyla bir idrak tutulmasıdır. Hem yurdumuzun dört bucağı hem de yurt dışındaki millet varlığımız için bu hafta, Hz. Peygamber’in sünneti ışığında millî ve manevî değerlerimizi güçlendiren, ufkumuzu tazeleyen, kimliğimizi pekiştiren, asimilasyonu önleyen, birliğe, barışa ve kardeşliğe yatırım yapan bir haftadır.


Başkanlığımız, her sene bir bilgi, aydınlanma ve irfan ziyafetine dönüşen Kutlu Doğum Haftasının istismar edilmesine, kuralsızca eleştirilmesine ve itibarsızlaştırılmasına müsamaha göstermeyecektir. Söz konusu haberin düzeltilmesi gereğini aksi takdirde bütün kanuni haklarımıza müracaat edeceğimizi kamuoyuna saygıyla bildiririz.

Son Güncelleme: 22.04.2017 12:23
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
YAKUP 2017-04-21 18:16:49

Ben de başka açıdan değerlendirmek istiyorum. Kutlu doğum programlar çoğu kez şer'i şerife uygun olmuyor. İmam-Hatip Lisesinde! okuyan ve yetişkin olup tesettürlü bile olmayan kızlara erkeklerle yan yana birlikte ilahi okutturuluyor. (Bir bayanın tesettürlü bile olsa erkekler karşısında nağmeli bir şey okuması caiz değildir. kaynak: İbn Âbidin)
Erkeklerinde giriş yaptığı salon kapı girişlerinde Kuran Kursu Öğreticileri veya genç kızlara tepsi içinde şeker vs. tutturuluyor. Bu ne kadar etiktir?
Yetişkin kız öğrencileri güya gösteri adına erkeklerin huzurunda tekvando hareketleri yapıyorlar. Sağa sola tekmeler atıyorlar. Kadın zinettir, edeplidir. Müftülükler bu yetişkin kızlara erkeklerin karşısında bu hareketleri niçin yaptırıyorlar?
Kadın-erkek gülüşmeler, tokalaşmalar. Bunların hepsine şahit olduk. Bunlar yapılıyor malesef. Kimse kusura bakmasın çarşıda öyle evde böyle olamaz.
EN BÜYÜK HATA HATAYI KABUL ETMEMEKTİR.
Böyle olursa biz mahremiyet konusunu nasıl insanlara anlatacağız?

Avatar
Bir vaiz 2017-04-21 14:29:53

Alternatif değilse Mevlid Kandili haftasında yapılsın bu programlar çünkü ne derseniz deyin alternatif algısı oluşuyor

Misafir Avatar
şinasi 2017-04-26 09:03:49 @Bir vaiz

Böyle bir kelimeyi ilk kez kullanacağım ama mecburum. Bir vaizin bunu anlamayacak kadar ahmak olmasını yadırgadım. bugün kullanılan güneş takvimi ve mevsim sitemine göre peygamberimiz bir bahar günü(20 nisan) doğmuştur. kutlu doğum haftasında da hep aynı zaman dilimini idrak ederek kutlamak gayet yerinde bir karardır ve asla mevlit kandilini nakz etmez. zira o kameri hesaba göre yazı, kışı, güzü dolanır. mübarek geceler kamer hesabına göredir ve bu da asla değişmeyip, kimsenin de değiştirmek gibi bir düşüncesi olmayan husustur. kafandaki karışıklığı atmadan vaizlik yapma bence.

Beğenmedim! (7)
Misafir Avatar
Bir imam 2017-04-21 16:17:30 @Bir vaiz

Alternatif değildir. Mevlid kandili ay takvimine göre diğeri güneş takvimine göre. Öküzün altında buzağı aramayın

Beğenmedim! (14)
Avatar
Bir imam 2017-04-21 18:51:43

En güzeli mevlit kandilininde içinde olduğu haftada kutlamak

Avatar
mustafa 2017-04-21 16:08:01

sayın Türkiye Gazetesi Yöneticileri kutlu doğum haftasını eleştireceğine önce İhlas finans ta binlerce mağdurun parasını ve hakkını ödesin.Enver ÖREN huzur içinde uyumuyor.

Misafir Avatar
ihlazsede 2017-12-22 22:03:28

İhlas 75 bin kişiyi mağdur kisacası sizler öyle dersiniz daha cok öyle faliyetleri devam eder bu zebaniler cok ekmek yer

Beğenmedim! (0)
Avatar
Ali 2017-04-21 18:22:22

İhlas finans zedelerin borcu ile huzuru mahşerde nasıl hesap vereceksiniz ören gurubun önce millete borcumuzu ödeyin.

Avatar
cengiz varlı 2017-04-21 17:04:19

ihlassızlar,ihlas finans tan kalan borçlarınızı ödeyin

Avatar
Kuddusi DOĞAN 2017-04-21 16:04:57

HZ PEYGAMBERİMİZİ ANLATMAK İÇİN İYİ BİR FIRSATA DÖNÜŞEN BU HAFTAYA FETÖ PROJESİ DEMEK, BÜYÜK BİR İFTİRADIR, İMAM HATİP OKULLARININ AÇILDIĞI SIRALARDA, BURADAN KEMALİST HOCALAR ÇIKACAK ŞEKLİNDEKİ PROPAGANDAYI ÇAĞRIŞTIRIYOR.

Avatar
hasan hoca 2017-04-21 17:36:32

banada geldiler ihlas mış muş miş çişşşş iflasssss mışşşş