Doğansehir Müftüsü Şemsettin Karcı Göreve Başladı

Tunceli İli Pertek İlçe Müftüsü iken Malatya İli Doğansehir ilçe Müftülüğüne atanan Müftü Şemsettin Karcı görevine Başladı.

Doğansehir Müftüsü Şemsettin Karcı Göreve Başladı

Tunceli İli Pertek İlçe Müftüsü iken Malatya İli Doğansehir ilçe Müftülüğüne atanan Müftü Şemsettin Karcı görevine Başladı.

12 Şubat 2017 Pazar 12:16
Doğansehir Müftüsü Şemsettin Karcı Göreve Başladı
banner283

Müftü Karcı, 1968 Yılında Malatya’da doğdu. İlkokuldan sonra, orta ve lise eğitimini Malatya İmam-Hatip Lisesi’ nde tamamladı.1990 yılında Arapça ve İslami eğitim için Suriye’nin  başkenti Şam’ da eğitim gördü.1991-1995 Yılları arasında  EL-Ezher Üniversitesi İslam Hukuk’ u bölümünde mezun oldu.1997 yılında DİB ‘ da imam-Hatip olarak göreve başladı.

İhtisas kursunu bitirme tezi olarak daha önce Çıra yayınlarında kitap olarak basılan “Fert ve Toplum Açısından Kur’anda  Sünnetullah” konusunu çalıştı. Yüksek lisansını Temel İslam Bilimlerinde hadis bilim dalında tamamladı. ”Hz Peygamberin medeniyet inşası” adlı yüksek lisans tezin, “Nebevi Medeniyet” adıyla kitap olarak basıldı. Halen İnönü üniversitesi ilahiyat fakültesi Tefsir dalında doktora çalışmalarını yürütmektedir.

Doğansehir Müftüsü Şemsettin Karcı Göreve Başladı

2000-2003 yılları arasında Trabzon da bulunan Haseki Eğitim Merkezi'nde Müftülük ve Vaizlik Kursu’ nu (30 Ay) 97 ortalama ile 1. olarak bitirdi. 2013-2015 yılları arasında Malatya Battalgazi Vaizi olarak görev yaptı. Daha sonra 2015 yılında açılan İlçe Müftülüğü sınavını kazandı. 25/01/2016 tarihinde Pertek İlçe Müftüsü olarak atandı.1 yıl görev yaptığı Pertek ilçesinde bir çok güzel faaliyetlere öncülük etti. Bu faaliyetlerden bazıları şunlardır:

* Dışardan getirdiği hafız hocalar ve hafızlığını tamamlamış 8 öğrenci ile Pertek yatılı kuran kursunda 2 hafızlık sınıfı açmıştı. Bu öğrenciler Temmuz ayında hafızlıklarını tamamlayarak hafızlık belgelerini alacaklar. Böylece Tunceli ve Perteğin yakın tarihinde ilk defa hafız mezun edilmiş olacak.

* Var olan iki kadrolu kuran kursunu 6 kursa çıkarttık. 

* “Halep’te insanlık ölmesin” yardım kampanyası. Pertek’te başlattığımız yardım kampanyası Tunceli il müftülüğüne oradan da tüm resmi kurumlara intikal ederek valiliğin öncülüğünde devam etmiştir. Tunceli de bir ilk olan bu kampanyada 3 tır ve 1 kamyon yardım malzemesi halepe gönderilmiştir.

* Ayrıca din gönüllüsü arkadaşlarımızın motivasyon ve verimliliklerini artırmak maksadıyla hizmet içi kuran kerim kursu düzenlenmiştir.

Din gönüllüsü kardeşlerimiz ve ilçe eşrafı ile gereken sıcaklığı oluşturduktan sonra ilk yapacağımız şey ilçedeki yarım kalan müftülük sitesini tamamlamak olacaktır. Bu konuda özellikle yetkili ve etkili makamların ve fedakâr Doğanşehir halkımızın maddi ve manevi desteğine güveniyoruz.

 Müftü Karcı konuşmasının devamında, "benim görev anlayışım memuriyet mantığından farklı. Cenabı hakkın bir ihsanı ilahi olarak omuzlarımıza koyduğu din hizmetini yapmazsak şiddetli mesul oluruz. Gönüllü ve gönülden ihlas ve samimiyetle bu dini mesuliyeti omuzlamalıyız. Burada statü ve kariyer yerine ihlas ve takva gerekmektedir. Birlik ve kardeşlik en önemli güç kaynağımızdır" dedi..

İkinci Ünüversite olarak Ankara Ünüversitesi İlahiyat Fakültesi’ ni 2004-2008 yılları arasında tamamladı. 2008 yılı Ağustos ayında Fransanın Marsilya bölgesinde din görevlisi olarak görev yaptı.2012 ağustos ayında Elazığ İli Baskil ilçesine Vaiz olarak atandı.Çok iyi derecede Arapça(B), orta derecede(C) Fransızca ve başlangıç seviyesinde İngilizce VE farsça bilmektedir. Evli ve Meryem Serra adında bir kız babasıdır.

 ESERLERİ
1-    Nebevi Medeniyet (Çıra yayınları ocak 2016 istanbul. 
2-    Fert ve Toplum açısından Kur’ anda Sünnetullah (Çıra yayınları ocak 2008)
3-    Ed-Dürretüs Selefiye-40 Hadis Şerhi(İmamı Nevevi) ummulkura yayınevi,ist(Tercüme)

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ismail tüfekçi 2017-02-13 09:51:42

sayın şemsettin hocamı İstanbul da görev yaparken tanırım başarılı bir kişidir yeni görevinde başarılar dilerim.