Eğitim Görevlisi ibrahim Soyak görevinden ihraç edildi

Kayseri Dini Yüksek İhtisas Eğitim Görevlisi ibrahim Soyak görevinden ihraç edildi.

Eğitim Görevlisi ibrahim Soyak görevinden ihraç edildi

Kayseri Dini Yüksek İhtisas Eğitim Görevlisi ibrahim Soyak görevinden ihraç edildi.

Erdi KARADENİZ
Erdi KARADENİZ
03 Eylül 2016 Cumartesi 11:37
Eğitim Görevlisi  ibrahim Soyak görevinden ihraç edildi
banner221

DiNiHABERLER.COM / öZEL iÇERiK

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin Diyanet İşler Başkanlığı'nca başlatılan soruşturma kapsamında eğitim görevlisi ibrahim Soyak açığa alınmış ve akabinde ihraç kararı çıktı

17 Aralık darbe girişimi sonrasından bu tarafa, hala FETÖ terör örgütüne hizmet eden Soyak, vaiz ve müftü adaylarına ders veriyordu. Kendisine yakınları, “Vaz geç bu alçak, namussuz, şerefsiz, vatan haini Fetullah Gülen Terör Örgütünden…” denildiğinde Soyak: “Ben Fetullah Gülen Hoca efendinin kurumlarında yetiştim. Bir yanlışlarını görmedim. Fetullah Gülen'e ihanet edemem…" gibi sözlerle kendisini savunduğuna bir çok kişi şahit.

Ders verdiği İhtisas Merkezindeki sınıflarda, Paralel İhanet Çetesi  ve FETÖ’cüler aleyhinde konuşma başlatan kursiyerler olduğunda bir şekilde konuyu değiştirip kursiyerleri susturduğu biliniyor.

Resmi Gazete'de yer alan 672 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan, Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Görevlilerinin de, kamu görevlerine son verildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Kayseri Dini Yüksek İhtisas Eğitim Görevlisi olarak çalışan ibrahim Soyak görevinden ihraç edildi. 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son Güncelleme: 16.09.2016 00:08
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Nifak 2016-09-03 14:38:03

Adam gayet netmiş, münafıklık da yapmamış. Uğraştırmamış yetkilileri. Hep böyle net olsa da kuru yanında yaş yanmasa

banner220