Ezanı Güzel Okuma Rehber Öğretici Kursu Sona Erdi
DiNiHABERLER.COM / öZEL İÇERiK


Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan Ezanı Güzel Okuma Rehber Öğretici Kursu Seminerleri'nin ilki sona erdi. 

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Hizmet İçi Eğitim ve Rehberlik Dairesi Başkanlığı'nca düzenlenen “Hizmet İçi Eğitim Semineri” Antalya'nın Serik İlçesinde 16 Araklık 2015 tarihinde başlamıştı.

Diyanet İşleri Başkanlığı imam ve müezzinlere yönelik, cami hizmetlerini yürüten personelin ezanı güzel okuma becerilerini geliştirmek, hizmetlerinde etkinlik ve verimliliklerini artırmak, görev heyecanlarını ve hizmet kalitelerini yükseltmek amacıyla, Ezanı güzel okuma Rehber Öğreticiliği seminerleri 24 Aralık 2015 tarihinde sona erdi.

Diyanet, Ezanı Güzel Okuma Rehber Öğretici Seminerlerine devam edecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan Ezanı Güzel Okuma Rehber Öğretici Kursu Seminerleri yeni yılda da devam edecek.


Diyanet'in kademeli olarak başlattığı Hizmet içi Eğitim Seminerleri periyodik olarak çalışmalarını sürdürüyor. Antalya/Serik ilçesinde düzenlenecek olan  Ezanı Güzel Okuma Rehber Öğretici 2'nci grubu ise 13 Ocak 2016 tarihinde başlayacak ve 20 Ocak 2016 Çarşamba günü sona erecek.

Ezanı Güzel Okuma Rehber Öğretici Seminerlerine Vaiz, İmam, Müezzin ve Kur'an Kursu Öğreticilerinden oluşan ilk gruba yaklaşık 200 ve 13 Ocak 2016 tarihinde başlayacak olan seminere ise 190 cami hizmetleri görevlileri katılacak.

Not: 2. Grup seminerin tamamlanmasından sonra Ezanı Güzel Okuma Rehber Öğretici Kursuna katılan cami hizmetleri ünvanındaki personel, bulundukları illerde Ezanı Güzel Okuma kursu açacakalar. ilgili yazı Diyanet tarafından il ve ilçe müftülüklerine bildirilecektir.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
yusuf 12 ay önce

Sayin admin söz konusu kursa bütün personel mi cagirilicak. Yoksa seciliyormu

Avatar
Yusuf Turgut 12 ay önce

Söz konusu kursa vekil olarak görev yapan imam ve müezzinler de katilacajmi

Avatar
bayati_neva 12 ay önce

ben katılmıştım.çok verimli oldu.ama süre biraz daha uzun olsa daha iyi olurdu.malum usul de eksiğimiz var...

Avatar
buselik 12 ay önce

Sadece tebligat yapılan arkadaşlar katılacak her ilden 5 kisi isimler verildi birinci grub bitirdi kursu ocak 13 te ikinci bir grub dağa alınacak bu sekilde vaaz semineri gibi herkez katilmayacak