FETÖ'nün 'Abla' Kur’an Kursu Öğreticileri 

Diyanet İşleri Başkanlığı'nda yürütülen FETÖ/PYD operasyonları kapsamında açığa alınan son dalga 2 bin 560 personelinin içerisinde hatrı sayılır bir şekilde Kur'an Kursu Öğreticisinin olması dikkatlerden kaçmadı. 

FETÖ'nün 'Abla' Kur’an Kursu Öğreticileri 

Diyanet İşleri Başkanlığı'nda yürütülen FETÖ/PYD operasyonları kapsamında açığa alınan son dalga 2 bin 560 personelinin içerisinde hatrı sayılır bir şekilde Kur'an Kursu Öğreticisinin olması dikkatlerden kaçmadı. 

12 Ağustos 2016 Cuma 12:09
FETÖ'nün 'Abla' Kur’an Kursu Öğreticileri 
DiNiHABERLER.COM / öZEL iÇERiK

Özellikle müftüsü de FETÖ mensubu olan ilçe müftülüklerinde, daha fazla görülen ve bu kapsamda açığa alınan Kur'an Kursu Öğreticilerinin çokluğu gözlerden kaçmadı.  Devlet kurumlarına itina ile dantel gibi örülen lanet FETULLAH'ın hain militanlarının koordinalı bir şekilde dağılımı ve paslaşmaları yok artık dedirtti. 

Açığa alınan ilçe müftülerinin beraberinde Kur’an Kursu öğreticilerinin de deşifre olması bu yapılanmanın planlı ve senkronize olması, akıllara beraberinde bir çok soru işaretini de getirdi. Diyanet'e enjekte edilen Kur'an Kursu Öğreticisi görünümlü ABLALARIN Diyanet teşkilatının çatısı altında örgüt faaliyetlerini ve finansal destek organizasyonlarını nasıl yürüttükleri ise ayrı bir merak konusu oldu. Diyanet'in ekmeğini yiyen bazı abla KKÖ'lerin bu onurlu mesleği kirli ve kanlı bir örgüte nasıl alet ettikleri akıllara durgunluk veriyor. 

Dinihaberler.com olarak yıllarca paralel Din görevlilerinin üzerine gitmiş ve merkezi teşkilatın ivedilikle bu konuyu acil gündeme alması hususunu bu platformlardan defalarca bangır bangır dile getirmiştik. Söz konusu Paralel haberlerimizin altına yapılan, FETÖ'nün avukatı kesilen Kur'an Kursu Öğreticileri ile adeta köşe kapmaca oynamıştık. Her ne kadar gündem oluşturan bu objektif haberlerimiz sümen altı edilip görmezden gelinse de kararlılıkla sinsi FETÖ tehlikesinin varlığına dikkatleri çekmiştik. Dün haberlerimizin altına uygunsuz ve basiretsiz yorumlar yazan FETÖ hayranı bazı Kur'an Kursu Öğreticilerinin bu gün yaprak dökümü gibi birer birer açığa alınması ne garip...

Diyanet camiası olarak dehşet verici olduğunu ifade etmekle beraber, Diyanet'e ve devlete ihanet eden bu Fetö ablalarının gerek izdivaç maharetlerini ve gerekse de finansman koordinasyonundaki becerilerinin gün geçtikçe şok edici bir şekilde ifşa edilmesini  çok ürkütücü ve geç kalınmış bir operasyon olduğunu da belirtmek gerekir. 

Ayrıca  İl ve ilçe müftülüklerinde belirlenen en gözde yerlere FETÖ'cü Kur’an Kursu öğreticilerinin yerleştiği bilgisini paylaşan okurlarımıza ve edindiğimiz bilgilere dayanarak söyleyebiliriz ki,  kurum içerisindeki aktif Kur'an Kursu Öğreticileri ne yazık ki örgüte bir maşa olarak kullanılmış. Makam mevki hırsı mı bilinmez ama vatan hainleri ile bağlantı içerisinde bulunan kurumuna ve ülkesine ihanet eden gözü dönmüş  Kripto Ermeni çetesiyle kendi ülkesine iç savaş ilan eden  Diyanet personelinin verilecek çok hesabı var. Zira ülkemize ve Diyanet teşkilatına verdikleri zararın etkisi, "imamın sarığı leke tutmaz" misali yıllarca sürecek belki.

Bırakın maddi zararı, ya insanların zihnindeki o temiz din, Diyanet algısı nasıl resetlenecek?

Diyanet'in yıllarca uğraşıp dişiyle tırnağıyla kazandığı  GÜVEN duygusu, bu gün üç beş çapulcunun vatanın bağrına sapladığı ihanetle, heba mı olacak?

Diyanet, kurumu itibarsızlaştıran iç mihraklardan olabildiğince temizlenmeli, teşkilatın yaraları bu dejenarasyondan ivedilikle sarılmalıdır. 
Son Güncelleme: 12.08.2016 12:29
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
hanife erkul yosun 2016-08-12 14:16:01

maalesef usulsüzlük birçok kurumda olduğu gibi burada da var.. adam kayırma, torpil vs.. zaten bu fahri alımda da olmadı mi bu.. mülakat yapılmalı idi diyoruz, emin olun mülakatta da döner torpil.. komisyonların iyi seçilmiş olması lazım ve onların gerçek kriteri de öncelik liyakat olmalı.. kadroya geçtim diye gevşeme olmaması için belli periyodlarla sınava tabi tutulmalı personel.. vs vs.. yapılacak çok şey varrrr

Avatar
Seyfullah 2016-08-12 17:25:17

Rabbimin laneti gazabı FETÖ ve köpeklerinin üzerine olsun inşaaAllahhhhhh soysuz gusülsüzler ablaymış abiymiş tüküreyim sizin Kişiliğinize münafıklarrrrrrrr

Avatar
Tarsuslu 2016-08-12 18:05:27

sn site yöneticileri bu konu çok önemli size teşekkür ediyorum lütfen bu konuyu gündemden düşürmeyin diyanetteki bu feto ablaları görevde kaldıgı sürece fetö tehlikeside devam eder darbe girişimi öncesine kadar fahrilikten kadroya geçirilen bu feto ablaları ögleye kadar diyanetin kurslarında ögleden sonrada kursiyer bayanların evlerinde feto sohbetleri yapıyorlardı diger bir deyişle diyanetin ekmegini yeyip fetonun kılıcını çalıyorlardı şu anda sureti haktan görünmeye çalışıyorlar benim bulundugum tarsus ta 2011 yılında şu anda feto den açıga alınan müftü abdülkerim akbaba fahrilikten kadroya alınan 70-80 civarında bayan ögreticinin büyük çogunlugunu cemaat ablalarından seçti bunu tarsus personelinin çogu biliyor ama dile getirmeye çekiniyorlar sn site lütfen bunu diyanete siz bildirin bunlar ayıklansın bunlar için merhamet etme ve tevbe kapısı kapanmıştır bunlar yaptıklarının ve bugüne kadar fetoya verdikleri destegin cezasını görmezlerse bu durum fetocuların deyimiyle gayretullaha do

Misafir Avatar
TEYİT 2016-08-13 15:03:19 @Tarsuslu

Tarsuslu size aynen katılıyorum yazdıklarınızın hepsi doğru

Beğenmedim! (0)
Avatar
Ssare 2016-08-12 12:39:15

inşAllah hepsi temizlenir Allah fırsat vermesin bu içi pis dışı iki yüzlü insnlara,rahibe kılıklı riyakar ablacıklara. onu bunu bizi beğenmezlerdi bu tipler yıllarca tanıdık,şimdi toplantılarda göremeiyoruz kendilerini, çok memnunuz!

Misafir Avatar
zeynep 2016-08-12 19:45:24 @Ssare

her sene farklı yerlerde görev aldırılan fahri kk öğreticileri var bunlar belli her yıl ayrı ayrı müftülüklerde. bunların listesi yok mu?

Beğenmedim! (0)
Avatar
akif emre 2016-08-12 14:36:57

fahri öğreticilerin sınavlarını adet yerini bulsun diye müftüler müftü yard. yapmakta yani torpil cirit atmakta. gariban sürünmekte.daireler şakirt kaynıyor merkez teşkilatı bu hainlerle dolu üst idareci konumunda ama haala alt kesimle uğraşılmaktadır.lütfen beyler ciddi olun. bu hainler diyanette ne kadar sözlü sınavla 2009 sonra idareci alımı yapıldı ise %80 inde söz sahibi oldular. fahrilikten kadroya geçişlerde binlerce şakire kadro aldı. kul hakkına girerek. ve hepsi şu anda korkmaktalar alınanların çoğu kkö.bayan. ahhh sayın başkanım görmez ne zaman göreceksin diyanetteki entrikaları ahhh ki ne ah.

Avatar
ablacık 2 2016-08-12 22:22:07

suçlumutlaka bulunmalı, adil olmadınız eşit davranmadınız.yetki ve görevinizi kötüye kullandınız.sınav daire başkanı size yanlış bilgimi verdi?sayın başkan, tuttunuz yazılı sınavı hiçe sayıp, kim sözlüden fazla puan alırsa onun atamasıyapılır dediniz. gece yarısı apar topar şube müdürlüğü atamalarını yaptınız atama 1 daire başkanı ne bu acele diye sormadımı?kim bu tezgahı kurdu ise mutlaka hesap sorulmalı, 280 kontenjan toplu olarak yeniden degerlendirilmeli, yazılı puan sırasına göre 3 katı mülakata çagrılmaldır. objektif olarakkameralı sözlü sınavı yapılmalıyazılı sözlü ortalaması alınarak yeniden atama yapılmalıdır.aksi taktirde bu zulmün altından en başta başkan ve diğer zulme emeği geçen genel müdür daire başkanları herkim varsa dünyadada akibetleri iyi gelmez. ahirette sonları iyi olmaz. kul hakkını Allah affetmez diyen bunlar değilmi?sayın admin tarafınızdan konununüzerine gidilmesini, mazlumların haklarının iade edilmesini rica ediyoruz.buhaksızyapılanişlemi fetocularmıyaptı?

Avatar
2013 vekil imamlar 2016-08-12 14:13:18

2013 te vekil imamlar yasası kadrosu onaylandığı halde Gece saat birde vekil imamlar kadrosu elimizden alınarak Fahri Kur'an kursu öğreticilerine verildi bunun bir Feto oyun olduğunu şimdi Anladınız mı Biz sizi uyarmıştık şimdi bizim o günkü hakkımızı geri verilmesini istiyoruz vekil imamlara olarak hakkımizi helal etmeyiz yoksa

Avatar
Kayı beyi 2016-08-12 12:45:11

Adamlar cok kritik camileride ele geçirmişler . Ankara'da son görevden alınmalarda emniyet genel müdürlüğünün ve savunma sanayi müsteşarlığı gibi kritik kurumların imamlarida görevden uzaklaştırıldı. Özellikle kurum camilerindeki imamlar her odaya ve makama bulundukları kurumlarda imamlık imtiyaz ve güvenilirliğini kullanarak rahatça girebiliyor. Bu kurumlardaki üst düzey görevliler imamlarımızı sevdikleri icin onlardan hiç şuphelenmoyorlar