Fetullah Gülen teröristinin günah defteri!

Emekli il müftüsü Mustafa Kolukısaoğlu, 15 Temmuz'un yıl dönümü üzerine bir yazı kaleme aldı.

Fetullah Gülen teröristinin günah defteri!

Emekli il müftüsü Mustafa Kolukısaoğlu, 15 Temmuz'un yıl dönümü üzerine bir yazı kaleme aldı.

13 Temmuz 2017 Perşembe 17:22
Fetullah Gülen teröristinin günah defteri!


"Ve Yecalür Ricse alellezine la ya'gıluun" yunus suresi: 100 ayeti.

İnsanın en değerli varlığı AKILdır.Bu en değerli varlığın en değerli eylemi AKLI KULLANMKTIR. Yunus suresinin yüzüncü ayetinde " O, akıllarını kullanmayanları murdar kılar." Buyuruyor Yüce Rabbimiz. Kur'an'da daha birçok ayette aklın kullanılmasını istiyor O.

Kişi, HAKİKATI buluncaya kadar aklını kullanma ve SORGULMA hakkına sahiptir. Sorgulamak bir HAKİKAT arayışıdır. Egemen güçler daha kolay kullanabilmek için ezberciliği,taklit etmeyi önerirler,akıl yürütmeyi ve sorgulamayı takdir etmezler.Onlar kişnin gassalın elindeki ölü gibi olmasını isterler, sorgulamayı, sorgulayıcı tavırları edebe aykırı bulurlar.Mücadele suresi peygamberimize durumunu anlatarak hakkını arayan kadından bahseder oysa.isra suresinin 36.ayetinde "Hakkında bilgin bulunmayan şeyin ardına düşme. Çünkü işitme yetisi olan kulak, görme yetisi olan göz ve algılama yetisi olan gönül bınların hepsi sorumludur." 

Feto insanların dini inançlar istismar ederek "Rüyamda peygamberimiz bana dediki filan oğlu filan evini, filancı arsalarını...verirlerse ..." Gibi söylemlerle çok büyük vurgunlar vurdukları malum hain kakışma sonunda ortaya çıktı. Allah Resulü bize kuran ve sünneti bırakmıştı, rüyalarla değil kuran ve onun hayata geçirilmesi demek olan sünnetle islami hayatı yaşamamızı tebliğ etmişti.

 


Araf 6. Ayette: "Elbette kendilerine peygamber gönderilen kimseleri de,gönderilen peygamberleri de mutlaka sorguya çekeceğiz." buyuruyor Yüce Rabbimiz.
Kuran ve sünnet müslümana aklını kullan, sorgula,körü körüne taklit etme,yaptığın yapacağın işi bilinçli yap. Hakkında nass olmayan konularda Din adına söylenenlerin kurana ve sünnete uygunluğunu  kuran ve sünnete denetlet. Asla şunu deme söylenenler aklıma yatmıyor ama söyleyen kişi mübarek ,karizmatik bir zattır diyerek kabullenme delilini sor, sorgula. Delilini sorman Allahın emridir. Peygamberimizinde tebliğidir.

4444 kere salatı tefriciye okursan üniversiteyi kazanırsın diyenler (birçok veli parayla okuttular geçmişte) Halbuki bu sahih, doğru bilgiye yani kuran ve sünnete dayanmıyordu. yine kapı kapı dolaşıp paygamberimiz için kurban kesiyoruz kaç hisse alırsın diyerek bu milletin dini duygularını istismar ederek milyarları vurdular sonrada milletimizi vurmaya kalktılar ama Allah (cc) fırsat vermedi.

Kuran ve sünnete bağlılığını sürdürenlerin başımız üstünde yeri vardır. Allah kuranda "müminler ancak kardeştirler" buyuruyor. Bu kardeşliği öteleyenler kim olursa olsun kuran ve sünnetten kopmuş olanlardır. Yine Allahü teala "Hepiniz Allahın ipine sımsıkı sarılın, ayrılığa,gayrılığa düşmeyin" derken "bizim cematimiz, sizin cemaatiniz..." gibi söylemler  doğru değildir. Esasen cemaatler (STK) siyasetle, ticaretle ve hatta eğitimle (bizim liseden, bizim üniversiteden mezun valilerimiz, kaymakamlarımız, idarecilerimiz...demeye başlıyorlar) meşgul olmamalıdır. Ferdinıslahı ile sınırlı kalmalılar.

Tasavvufumuzun amacı; 
1- Ma'rifetullah
2- Tezkiyeş nefstir ki bu amaca yönelik gayretlerle sınırlı kalınmalı.

Hain kalkışmayı yapan fetocular güya eğitimle meşkul olup hizmet edeceklerdi sonucu gördük. Allah (cc) daha göstermesin. Devletimiz tüm kurumlarıyla, idarecileriyle 15 Temmuzu da dikkate alarak çalışıp geleceğimiz olan gençlerimizi  ve milletimizi böyle hain örgütlere, yapılara muhtaç etmeyecek güçtedir. Ancak bu gibi hain örgütlere alan açmamak için elini taşın altına koymayanlarlada mücadele edilmelidir.

Peygamberimiz (sav) bir hadisinde "müminin ferasetinden" (hadiseleri,çevresinde olup bitenleri...) yorumlamasından korkun buyuruyor.

Birgün peygamberimiz tam namaza başlamak için tekbir alacakken birden ayağındaki çorabını çıkarır, cemaatte  nbazılarıda çıkarır. Namaz bitince siz ayağınızdakini neden çıkardınız diye sorar. Onlarda sizçıkrdığınız için derler. Efendimiz ama benim neden çıkardığımı bilmeden çıkarmanız doğru değildir yaptığınız işi bilinçli yapın nedenini niçinini bilinder. Medinede hurma aşılayana şöyle yap der. Sahabe öyle olmaması gerektğini bildiği halde peygamberin dediğini yapar günler sonra peygamber sorar bu neden iyi olmadı. Adam o öyle olmazdı ben size diyamedim der. Efendimiz bu sizin uzmanlığınızdır bu böyle olmalıdır demeliydin der.

Bedir savaşında peygamberimiz bir yer seçer çadır kurdurur. Bu işin uzmanı asker sahabe  yanına varır ya Resulallah buraya çadırı, komuta merkezini kurmanızla ilgili bir ayet mi indi diye sorar. O hayır ben kendim burayı seçtim der. Sahabe, ya Resulallah burası komuta merkezi olarak uygun değil bedir kuyularının başına çadırı yani savaş komuta merkezini kuralım deyince Efendimiz de tamam der. Uhut savaşı öncesi istişare etti çoğunluk savalalım dediği için efendimizde onlara uydu. Yani peygambere karşı hakkında ayet olmayan konularda görüş söylyebiliyorlardı, öyle yetiştirilmişlerdi. Şimdi ise asla hocana, şeyhine karşı sorgulama yapamazsınız bu adapsızlık olur deniyorki bu durum dindışıdır sorgulamkörü körüne muhalefet etme, reddetme, demagoji yapma vs deildir, 

Sorgulama hakikate ulaşmadır.

Hz. ömer minberde kadınlara verilecek mehrin miktarı ile ilgili konuşunca cemaatte bulunan bayan hemen kuranda Allah şöyle diyor ya ömer der. Ömer ayeti hatırlar ve cemaate "ömer yanıldı kadın ın söylediği doğrudur" diye sözünü tashih eder. 

Sorsak: peygamberler hariç tüm insanlar hata edebilir mi? Evet bu zaten ehli sünnetin görüşüdür.tamam. İkinci soru: sizin hocanız, şeyhiniz,gavsınız,kutbunuz da hata edebilir mi? Daha soruyu tamamlamadan hayır bizimki hata etmez.. İşte bu tam islam dışı bir duruştur. Benim hocam, şeyhim, gavsım, kutbum.. hata etmez diyenler geçmişte görüldüğü gibi rüyalarla kandırıldılar maalesef. Allah ve Resulü şöyle diyor dediğinizde onlar bizim şeyhimiz, hocamız.. rüyada şöyle emir almış  peygamberimizden diye hep söze başladılar. Artık 15 Temmuz bir milattır. Allahın izniyle hiçbir  kardeşimizi kuran ve sünnet dışı söylmlerle, söyleyen ne kadar karizmatik olursa olsun daha da kandıramayacaklar.

Cumhurun Reisyle kazanılan 15 temmuz 2016 zaferinin yıldönümü vesilesiyle kutladığımız 15 temmuz 2017 etkinliklerinin amacına ulaşmasını diler, tüm şehitlerimize Allah(cc) Rahmet  niyazıyla tüm gazilerimize acil şifalar dileriz.

15 Temmuz'da Diyanet İşleri Başkanımızın talimatıyla ordu ilimizin tüm camilerinde SALALAR okuyan cami görevlilerimizi Allah (cc) bundan sonrada 15 temmuzu hiç unutmayarak yapacakları görevlerinde muvaffak eylesin. Din görevlilerimizin okuduğu salaları;ey müslümanlar vatana ihanet kalkışmasına gelde dur de, dinini,namusunu, kuranını,cumhuriyetini, aziz vatanını.. koru diye anlayıp şehid/gazi olmayı göze alan milletimizden Allah razı olsun, Allah plan yapanların en hayırlısıdır.

Kaynak: AA

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.