Görevden atılan il müftülerinin bir özelliği daha ortaya çıktı

FETÖ kapsamında görevden atılan il ve ilçe müftülerinin normalde de teşkilata ve bulundukları yerdeki iş arkadaşlarıyla uyum sorunu yaşadıkları ortaya çıktı

Görevden atılan il müftülerinin bir özelliği daha ortaya çıktı

FETÖ kapsamında görevden atılan il ve ilçe müftülerinin normalde de teşkilata ve bulundukları yerdeki iş arkadaşlarıyla uyum sorunu yaşadıkları ortaya çıktı

21 Ağustos 2016 Pazar 16:52
Görevden atılan il müftülerinin bir özelliği daha ortaya çıktı

DiNiHABERLER.COM / öZEL iÇERiK

Alınan bilgilere FETÖ üyeliği nedeniyle görevden alınan müftülerin kendi içlerinde mesleki dayanışma içinde oldukları, kendilerinden olmayan meslektaşlarına karşı oldukça resmi tavır takındıkları öğrenildi.

Öğrencilik boyunca gizlilik formatı içinde yetiştirilen FETÖ mensuplarının kendileri dışındaki herkesi düşman olarak algılama halinin bu duruma yol açtığı düşünülüyor. 

Başkalarına karşı şüpheci yaklaşım dışında FETÖ üyelerinin tıpkı terör örgütü PKK kamplarında yetişen militanlar gibi kendilerini devamlı bir savaşın içinde gördükleri gözlendi. 

Bu nedenle sahip oldukları eş, çocuk, ev ve araba gibi nimetlerden zevk almadıkları, gezmedikleri, tatile çıkamadıkları, yapacakları en ufak seyahatte bile çocuğun annesine danışması gibi bir üst abi ve ablaya danıştıkları biliniyor. 

Üst abi ve ablaya danışma hallerinin öğrenci evlerinde uygulanan sıkı örgütsel beyin yıkama faaliyetinin sonucu olarak şehir hayatı yaşarken dağdaki bir terörist gibi davranmanın edimsel koşullanma ile yapıldığı tahmin ediliyor. 

Lidere bağlılık, gizlenme ve istihbarat edinme unsurları üzerinde şekillenen örgüt mensuplarının kişilik haline getirdikleri bu özellikler nedeniyledir ki örgüte veya lider Fetullah papazına karşı yapılacak en ufak eleştiriyi kendilerine yapılmış gibi algılıyor ve o şahsa karşı amansızca bir mücadele içine giriveriyorlar. 

Şahsiliğin ortadan kaldırılıp örgüt düşüncesine ait yeni bir ben (örgütsel düşünce) oluşumu içindeki örgüt üyelerinin tüm genişliğine rağmen bir organizma gibi hareket ederek belirledikleri hedefe doğru tıpkı yetiştirildikleri sinsilik ve gizlilik içerisinde hızla ilerledikleri anlaşıldı.

Kendi içlerinde bu durum tutarlı bir davranış ise de devlet erki içinde bu tutum kurumsal sorunları beraberinde getiriyor. FETÖ bulunduğu kurumlarda kendisi dışındaki iş arkadaşlarıyla iş yapma ve kurumu ilerletme yeti ve yeteneğinden mahrum olduğundan karşıyı yok etme ve kurumu çökertme anlayışı nedeniyledir ki bulundukları her yerde sistemi tıkadıkları ama buna yol açtıklarının belki de çoğunlukla farkında olmadıkları anlaşıldı.

Dışardan bakıldığında kibirlilik gibi algılanan bu davranışın aslında beyin yıkama sonucunda insani özelliklerin yok edilmesine bağlı robotlaşan üyenin dışardan algılanma şekli olduğu görüldü. 

Robotlaştırılmış örgüt mensuplarının uğradığı fıtrat erozyonu sonunda kardeşlik, milliyet, dost ve düşman algısı, birlikte iş yapma gibi pek çok insani yeteneğin yok edilmesine bağlı olarak bir an önce işten atılması devlet ve millet menfaatinedir.  
Son Güncelleme: 22.08.2016 14:23
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Rüşd 2016-08-21 09:32:04

Şerefsiz bukelamun karakterli adî hashasiler oyunlariniz bir bir ortaya cikiyor

Avatar
Mersinli 2016-08-21 12:10:40

Aynı Ali Melek Mersin il müftüsü kriterleri bunları hepsi aynı mamül

Avatar
imam 2016-08-21 12:37:42

Sadece bunlar değil,diğer cemaatlerden olan müftülerde kendi adamını kayırıyor,kolluyor...mesela menzil cemaati...eskişehir de bir ilçe Müftüsü (onuda siz bulun) menzil cemaatin den olanları diğerlerine göre farklı tutuyor..

Avatar
Mehmet Terzi Samsun 2016-08-22 10:16:17

Bafrada 2008&2014 yıllarında müftülük yapan,halen İstanbul Sultanbeyli Müftüsü olan Burhan Keleş denen fetöcü müftüde kendinden olmayan imamlara karşı aynı tutumu izlemiş ve hiçbir suç gerekçe ve delil olmadan görevliler hakkında soruşturma izle vermiş Bu bağlamda Bu bağlamda zamanın ilçe Kaymakamı Ali Katırcı dan izin almıştır Ali Katırcı da Fethiye operasyonunda açığa alınan Kaymakamlar arasındadır Bafra'da tanınan çok değerli insan Yıldız Camii imam hatibi Ayhan hocayı da bu şekilde haksız soruşturma yaparak iki kez tayinini çıkarmışlar ve eski Samsun Müftüsü Hayrettin Öztürk yapılan bu haksız atamaya karşı çıkmamıştır ahirette Allah'ın laneti haksızlık yapan Her kim varsa onların üzerine olsun Ogün Eller bağlanır ağızlar mühürlenir yaptıklarına şahitlik yaparlar ayeti tecelli edecek inşAllah �lahi Adalet zaman aşımı olmaz Allah belki yarına bırakır amma kimsenin yanına bırakmaz.

Avatar
ALİ 2016-08-22 08:52:15

yüzde yüz katiliyorum ama maalesef meslek hayatim boyunca di̇ğerleri̇ni̇nde dai̇re çalişanlariyla veya kendi̇ gi̇bi̇ düşünmeyen görevli̇lerle çatişma yaşadiğina defalarca şahi̇t oldum.

Avatar
görevli 2016-08-22 15:57:04

merak ediyorum personeliyle sorun yaşayan sadece alınanlarmı araştırın anket yapın uyumlu olanını bulazsınız yok

Avatar
Ali Dursun Demirli 2016-09-04 21:18:24

Doğru..
Bende Karabağlar müftüsü(ihraç edildi) Abdulcabbar ALTUN denilen şahısta aynı özellikleri gördüm. Görev yaptığım Kurs'ta ben göreve başladıktan bir buçuk ay sonra beni ilgilendirmiyen bir hususta soruşturma açtı. Ağır şekilde cezalandırdı. Aynı kursta İki kez başarı belgesi almıştım.
Paralel olmadığım için Kınama, aylıktan kesme ve Sürgün cezası verdi.
Çok şükür Rabbim

Allah da onu kuruttu.