Gözler 8 ilin müftüsüne çevrildi!

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 8 il müftüsünü görevden alması bekliyor.

Gözler 8 ilin müftüsüne çevrildi!

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 8 il müftüsünü görevden alması bekliyor.

21 Temmuz 2016 Perşembe 14:28
Gözler 8 ilin müftüsüne çevrildi!
DiNiHABERLER.COM / öZEL iÇERiK

Görevden alınan ve alınması planlanan 8 il müftüsünün vukuatlarını dinihaberler.com açıklıyor. Tabi bu güne kadar bu bilgileri Diyanet’e defeatle iletmişsek de Diyanet’in medyaya ihtiyacı olmayan zihin yapısından dolayı bu uyarılarımız dikkate alınmadı. 

Ne de olsa devlet kurumun kendini korumaya ihtiyacı yok. 

Ne de olsa devlet kendi kendini korur. Herkes kendi işine bakmalı…

Umarız Diyanet, 15 Temmuz darbesinde devletin sosyal alanı yönlendirmede zayıf kaldığını, medyanın devlete sahip çıkmadaki büyük rolünü görebilmiştir.

Her neyse biz gelelim şu görevden alınması muhtemel il müftülerine…

Müftü X1,  büyük bir şehrimizde il müftülüğü yaptığı esnada müftülüğü adeta FETÖ’nün eline bırakır. FETÖ’nün verdiği listeyi tatbik etmek için mevcut personeli yerinden eder. Personel işlemlerini tamamen FETÖ’nün eline bırakır. Kendisi hiçbir sorumluluk almaz. Gelen şikayetleri kulak ardı yapar ve personeli perişan bir halde bırakır.

Kendisi başka bir ile tayin olur ve yerine gelen il müftüsü atadığı “din görevlisi, Kur’an Kursu öğreticisi ve vaizleri” yerinden etmek için epey bir zorlanır.

Müftü X1 atamaları kadar bağlı olduğu seçilmiş (!) cemaatine topladığı paraları aktarmaktan da çekinmez. 

***

Müftü X2, şu an küçük bir şehirde müftülük yapıyor. Daha önce Büyükşehir'de müftü yardımcısı idi. Cemaatinden aldığı şımarıklıkla kendi il müftüsünün dişini kıracak kadar patavatsızdı. Cemaat tarafından öyle bir kampanya başlatılır ki, il müftüsü görevini bırakıp yurtdışına kendini zor atar.

Bu duruma rağmen boksör müftümüz küçük bir ile müftü olarak atanır. Atanması sonrası Zaman Gazetesi “Kendisini müftü yapmanın şerefine” yemek verir.

***

Müftü X3, çok büyük bir şehrin çok büyük namı meşhur camisinde cüretkâr vaazlarıyla bilinir. O kadar hükümete kinlidir ki bir gün kendisini tutamayıp Cuma vaazında hükümet ve Ak Parti aleyhine verir veriştirir. Ettiği vaaz öyle mide bulandırıcıdır ki mide bulantısından cemaat neredeyse birbirine girecektir.

Bu cüretkâr müftümüz Kutlu Doğum Etkinliklerinin tamamını cemaati FETÖ’ye yaptırır. Malum bu tespitler Emniyet kayıtlarına da geçer.

***

Müftü X4, Müftü yardımcılığı döneminde personel toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın“anasına avradına” açıkça küfredecek kadar militandır. Ama bu küfürbaza ettiği küfürlerin hesabı sorulmak yerine adeta ödüllendirilir. Küfürbaz müftümüz ilçe müftülüğünden sonra il müftülüğüne atanır.Küfürbazımızda alışkanlık yapmış olmalı ki aynı küfürleri, bir eğitim merkezi müdürünün yanındatekrar etmekten de geri durmaz.

***

Müftü X5 ve 6, Biri orta diğeri büyükşehirde görev yapmaktadır. Görev yaptıkları müftülüklerde Zaman Gazetesi başta olmak üzere cemaat yayınlarını personele zorla aldırmaktadırlar. Cemaat yayınlarının abone işlerinden sorumlu pazarlamacı müftülerimizin en büyük hobisi, dinihaberler.com’usevgili cemaatlerine şikayet ederek baskı yaptırmaktı.

*** 

Müftü X7, Edirne il müftüler toplantısında bulunduğu esnada yapılan hutbe değişikliğini,Zaman Gazetesi’ni arayarak “Diyanet’e ilgili hutbe konusunda baskı yapın!” diyecek kadar patavatsızdır. Müftümüzündinihaberler.com’un olduğu bir ortamda bu aramayı yapacak kadar cahil cesaretine sahip olmasının nedeni, aldığı doz aşımı haşhaştır.

Müftü X8, 17-25 Aralık operasyonuna rağmen cemaatle arasına hiçbir mesafe koyma gereği koymaksızın çocuklarını FETÖ okullarına göndermektedir. Büyük bir ihtimalle X8; darbe yapma, vatandaşın üzerine tank sürme, Cumhurbaşkanının canına kast etme, devlet makamlarına gelirken ayak kaydırma inciliklerini öğrenmesi için FETÖ okullarında çocuklarına eğitim aldırıyor olmalı. 

Velhasıl bunların hepsiyle koordineli bir de genel müdürümüz var maazallah. Hepsiyle görüşür. İlişikleri çok iyidir. Bu genel müdürümüz herkese göz ucuyla bakarken yandaşlarına ayrı bir önem verir.

Görevden alınan 3 il müftüsü ile birlikte görevden alınacak 8 il müftüsünün darbeden haberdar oldukları biliniyor.

Mehmet Görmez şöyle bir hafızasını yoklarsa Antalya, Afyon, Edirne, Van, Mardin, Ankara da yapılan il, ilçe ve il müftü yardımcıları toplantılarında kendisinin sözünü keserek dinihaberler.com’dan şikayetçi olduklarını söyleyen müftülerin tamamının paralelci çıkmasının nedeni çok rahat bulabilir.

 

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Son Güncelleme: 31.07.2016 00:21
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
imam 2016-07-20 16:00:28

onlar bu kadar cesaretli davranırlarken bizim diyanet niye soruşturma açmadı onları orada tutan koruyan kimler onlara bakmak lazım önce diyanet müfettişlerine müfettiş göndermek lazım siz 8 müftüye kilitlenmişsiniz ama ya diğerleri ne olacak bence diyanete başbakanlık el atması lazım

Avatar
hoca 2016-07-20 15:34:36

k.maraş il müftüsüde parelelci. umreye parelelcilerin başında kafile başkanı olarak gidecek kadar

Avatar
Seyfullah 2016-07-20 14:47:27

Kim bu soysuz hainler

Avatar
Garip 2016-07-20 23:31:27

Sayın Görmez, yine bir kaç garibanı alacak, hükümetin gazını alacak ve asıl alınması gereken müftülük yapması sakıncalı ahlak yoksunu olan müftüler yine işbaşında kalacak...vah ülkem vah...

Misafir Avatar
fahri 2016-07-22 18:35:58 @Garip

2011 yılından sonra diyanete alınan her kes özellikle diyanet işleri uzmanları araştırılsın

Beğenmedim! (0)
Avatar
Seyid 2016-07-20 15:09:01

Vatan hainlerinin ismini de yazsaydin

Avatar
Seyfullah 2016-07-20 15:27:55

Admin bekliyoruz bu yavşakların kim olduğunu soysuz köpeklerrrrrr

Avatar
talha 2016-07-20 15:20:32

Bolu-Seben ilce muftusu Mustafa Yildiz azili bir paralelcidir.Duzenli olarak pensilvanyaya gider.

Avatar
Adam gibi adam 2016-07-20 15:12:36

İsimlerini aciklayin bu soysuslarin