HDP'nin rezil müftüsü

Eski Diyarbakır Müftüsü Nimetullah Erdoğmuş 2017 yılı bütçe görüşmelerinde Diyanet İşleri Başkanlığı’nı eleştirme hadsizliğinde bulundu. 

HDP'nin rezil müftüsü

Eski Diyarbakır Müftüsü Nimetullah Erdoğmuş 2017 yılı bütçe görüşmelerinde Diyanet İşleri Başkanlığı’nı eleştirme hadsizliğinde bulundu. 

07 Aralık 2016 Çarşamba 18:23
HDP'nin rezil müftüsü
banner283
DiNiHABERLER.COM / öZEL

ETKİN OLAN DİYANET, MÜFTÜ MÜSVEDDESİNİ RAHATSIZ ETTİ

Kenan Evren’in olduğu günlere atıfta bulunan Erdoğmuş, suya sabuna dokunmayan, toplumdan ve bürokrasiden tecrit edilmiş Diyanet’i çok özlemiş olmalı ki, “35 yıl önceki Diyanet İşleri Başkanlığını arıyoruz” dedi. 

Medine Sözleşmesini de hatırlatan Erdoğmuş, “Diyanet Kutlu Doğum Haftası’nda Medine Sözleşmesi’ni gündemine alsın” tavsiyesinde bulunarak Medine Sözleşmesi’nin “savaşı haram kıldığını” vurguladı. 

HDP'nin rezil müftüsü

MEDİNE SÖZLEŞMESİNE GÖRE PKK VE DESTEKÇİLERİNİN YA SINIR DIŞI EDİLMESİ YA DA BOYNUNUN VURULMASI GEREKİYOR

Oysa Erdoğmuş’un belirttiği Medine Sözleşmesi’nde Medine içinde bulunan tüm etnik unsurların birbirlerine karşı barış içinde yaşaması, dışardan yapılacak saldırılar karşısında ise toptan savunma içinde bulunulması gerekiyor. Yine bir Müslümana karşı kafirlerle işbirliği yapılmaması, katilin kim olursa olsun korunmaması da kayıt altına alınıyor.

Anlaşmaya aykırı davrananlar hususunda ise Allah ve Resulü’nün hakem tayin edilmesi söz konusu.

Medine Sözleşmesi hükümlerine aykırı davranan Beni Kaynuka ile Beni Nadir anlaşmayı bozdular. Her iki kabile de Medine’den sürüldü. 

BENİ KAYNUKA İLE NADİR İHANETİN BEDELİ OLARAK SINIR DIŞI EDİLDİEğer Beni Kaynuka ile Beni Nadir’in hükümleri uygulanacak olursa Erdoğmuş’un zararlı çıkacağına şüphe yok. Çünkü Kaynukalılar örtülü bir kadına saldırmış karşılığında da kadını savunan Müslümanı öldürmüşlerdi. Erdoğmuş’un savunduğu PKK, doğuda Kaynukalıların yaptığı Müslümanlara ve mescitlere saldırı babından cürümlerin misli mislini yaptığına göre PKK’nın bu saldırılarına arka çıkan Kürtlerin (PKK ile HDP’lilerin) ülkeden sürülmesi gerekiyor. Mallarının ve arazilerinin de beşte birinin devlete gelir geriye kalanının ise diğer yerel Müslüman halka dağıtılması icap ediyor.  

Nadir oğulları da Uhut’ta ihanet etmelerinin yanısıra Allah Resulü’nü öldürmeye kalktılar ve sonları Kaynukalılardan farksız oldu. 

TEVRAT’IN HÜKMÜNE GÖRE PKK İLE HDP’LİLERİN BOYNUNUN VURULMASI GEREKİYOR

Son kalan Yahudi kabilesi Kureyza idi. Onlar da Hendek’te Müşriklerle birlik olup Müslümanları iki ateş arasına almakla anlaşmayı ihlal etti. Savaş sonrası kendi arzuları ile Sa’d bin Muaz’ın hakemliğinde teslim oldular. Sa’d kendilerinden vereceği karara uyacaklarına dair söz aldıktan sonra Tevrat’ın hükmünü uyguladı. Tabi bu hükmü Kur’an’ın hükmüne muvafık gören Allah Resulü’de teyit edip Sa’d’i tebrik etti.

İhanet edenlere karşı Tevrat’ta şu hüküm vardı: "Şehrin birine harb etmek için vardığında, onları sulha davet et. Bunu kabul edip, kapılarını açarlarsa, içindekilerin hepsi, sana haraç versinler ve hizmet etsinler. Şayet, harb etmeye karar verirlerse, onları muhasara et. Allah Tealanın ihsanı ile, onlara galip geldiğin zaman, erkeklerinin hepsini kılıçtan geçir. Kadınlarını, çocuklarını ve mallarını ganimet olarak al!.." (Tesniye/Yasanın tekrarı, 10-14) 

HDP'nin rezil müftüsü

Şimdi Erdoğmuş’un önerdiği Medine Sözleşmesine uymayan Kureyza oğullarının yaptığı düşmanla işbirliği konusunda PKK aynen düşmanla işbirliği içinde. 

Ayrıca Müftülerin yüz karası Nimetullah Erdoğmuş’un vekili olduğu HDP lideri Selahattin Demirtaş’ın Türkiye aleyhine haçlılarla işbirliği içinde olduğu da herkesin malumu.

Yapılacak olan Erdoğmuş’un tavsiyesine göre PKK ve HDP’lilerin ve bunlara göz yuman Kürtlerin toptan kılıçtan geçirilmesi çocuk ve kadınlarının esir edilmesi, mallarının ise ganimet olarak alınması olmalıdır.

KATİLLERİ KORUYAN HDP’LİLER SUÇA ORTAK

Medine Sözleşmesi’nin diğer bir hükmü ise katillerin teslim edilmesi maddesidir. Bu konuda da HDP ve Erdoğmuş katillere yardaklık ve saklama işi yaptıklarına göre aynı hükümle boyunlarının vurulması gerekiyor. 

Nimetullah Erdoğmuş müftü olarak bu hükümleri herkesten daha iyi bilir. Ama galiba HDP’ye geçtikten sonra kıblesi ile birlikte bilgisi de şaşmış olmalı ki kendi boynunun vurulmasını gerektiren Medine Sözleşmesi’nden medet bekliyor.

Hem Medine Sözleşmesi’nde “savaşmayın” hükmünden önce “ihanet edilmemesi” hüküm altına alınıyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin sınırları içinde yaşayan hiçbir vatandaşa karşı savaşması söz konusu değilken halka ve dolayısı ile devlete savaş açmış olan PKK ve destekçisi HDP’ye Erdoğmuş’un bu hatırlatmalarda bulunması en makul yol olsa gerektir.

MÜFTÜ MÜSVEDDESİ PKK İLE HDP'LİLERİN BOYNUNUN VURULMASINI İSTİYOR

HDP ile PKK'ya da buradan bir uyarı yapalım. Bu gün  3-5 yılla yargılandığınız mahkemelerde kelleniz bari gövdenizin üzerinde sağlam kalabiliyor. Nimetullah'ın sizle bir sorunu mu var ne?

Bilinmez ama galiba Medine Sözleşmesini gündeme getirip sizin boynunuzu vurdurmak niyetinde...

Bizden uyarması...


 

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Son Güncelleme: 09.12.2016 14:17
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
vatandaş 2016-12-07 20:50:13

bu süratsızı müftü atayan ve kim referans olan kim

Avatar
MURAT 2016-12-08 15:53:08

bu pkk yandaşini ki̇m i̇l müftüsü olarak atadi. bu adamin kararnamesi̇ni̇n altinda ki̇mleri̇n i̇mzasi var. muhterem büyükleri̇mi̇z bunun hesabini ne zaman verecekler. ahi̇rete mi̇ kalacak bu hesap.

Avatar
Müftü 2016-12-07 21:09:28

Müftü demeyin şu adama haketmiyor.

Avatar
Imam 2016-12-07 21:16:44

Turkiyede hayınların haberini yayılamayın

Avatar
kerim tunç 2016-12-08 11:19:55

pkk ya söz söyleyemeyenler devlete nasihat vermeye kalkıyorlar.yahu biraz sırtını dayadığınız pkk ve pyd ye söz söyleyin.

Avatar
yazıklar olsun 2016-12-08 10:12:53

Allahım iman hidayet nasip etsin diyeceğim ama okudukları bile amel etmesine yaramamış .böylelerine rabbim kahhar sıfatıyla muamele etsin.admin bu kifayetsize müftü deyerek o kutsal makamı lekeleme

Avatar
Muezzin 2016-12-09 15:53:46

Bu şahısların ismi dahi şu güzel camia ile anilmamalidir lütfen haber yaparken bunun gibi belamlari vermeyin

Avatar
İZMİRLİ 2016-12-09 23:50:36

bu sözde müftüyü göremeyi̇p ki̇m referans olduysa ya kri̇pto fetöcüdür ya da son derece basi̇reti̇ kapali bi̇ri̇di̇r,bi̇r fahri̇ hoca i̇çi̇n araştirma yapiyorsunuz ne olur fetöcü ve pkk li hai̇nleri̇de araştirin