Her yerinden terbiye (!) akan Erem Şentürk başımıza alim kesildi...

Diriliş Postası isimli gazetenin Genel Yayın Yönetmenliğini yapan Erem Şentürk, İhsan Şenocak’ın neden açığa alındığını İhsan Şenocağa sormak yerine sırf hurafeci tabanı gazetesine çekmek maksadıyla Diyanet’i hedef gösterici ve aşağılayıcı bir başlıkla bir yazı kaleme aldı. 

Her yerinden terbiye (!) akan Erem Şentürk başımıza alim kesildi...

Diriliş Postası isimli gazetenin Genel Yayın Yönetmenliğini yapan Erem Şentürk, İhsan Şenocak’ın neden açığa alındığını İhsan Şenocağa sormak yerine sırf hurafeci tabanı gazetesine çekmek maksadıyla Diyanet’i hedef gösterici ve aşağılayıcı bir başlıkla bir yazı kaleme aldı. 

29 Ekim 2017 Pazar 00:45
Her yerinden terbiye (!) akan Erem Şentürk başımıza alim kesildi...
banner283

Diriliş Postası isimli gazetenin Genel Yayın Yönetmenliğini yapan Erem Şentürk, İhsan Şenocak’ın neden açığa alındığını İhsan Şenocağa sormak yerine sırf hurafeci tabanı gazetesine çekmek maksadıyla Diyanet’i hedef gösterici ve aşağılayıcı bir başlıkla bir yazı kaleme aldı. 

Yazının başlığı, “Türedi tipler Buhari’yi de açığa alacak mı?”

Şentürk’ün gözünde İhsan Şenocak o kadar büyük bir alim ki Cübbeli Ahmet ile de değil, beyefendi İhsan Şenocağı Buhari ile kıyas ediyor ve sallıyor da sallıyor…
Bu yeni TÜREDİ EHLİ SÜNNETÇİ yazarımı kim diye şöyle bir araştırma yapıyoruz.

Şentürk 1997 yılında Ali Tara’nın reklam filmlerinde asistanlık yaparak adını duyuruyor. Lakin 20 yılda 20 reklam filmi bile çekecek kabiliyetten yoksun bir kimse. 
Kendi alanında bile başarılı olamayan ama bir şekilde İslami mahalleye muhafazakar film yönetmeni sıfatıyla kendini pazarlayan Erem Şentürk bu günlerde Yusuf Kaplan’ın açtığı yolda boş bulduğu ortamda milletin başına bir anda alim kesildi. 

YENİ TÜREDİ ALİMİMİZ

İslam’ı bilmediği gibi kimin peşinden koşacağını da bilmeyecek derecede ilim yoksunu...

TÜREDİ ALİM ŞENTÜRK, Devlet Memurları Kanunu’nu bilmediği gibi Devlet Memurlarının Yargılanması Hakkındaki Kanunu’da bilmeyince sokakta serserilerden farksız bir şekilde Devletin Resmi bir kurumuna ve görevlilerine TÜREDİ deme cüretinde bulundu. 

İşin ilginç tarafı şu ki Erem Şentürk de Yusuf Kaplan gibi müthiş bir Ehli Sünnet müdafii ve her iki isim de dünün FETÖ hayranları…


Her iki ismin alimliği o kadar derin ki dün hurafeci FETÖ’nün ardından koşarken bu günde hurafeci sözde Ehli sünnetçilerin peşine takılmış durumdalar.
Büyük İslam alimimiz(!) Şentürk bakalım son yazısında neler yumurtladı:

Şentürk, İhsan Şenocağın 15 Temmuz’da sokağa çıkmasını delil olarak ileri sürüp aklınca bunun 15 Temmuz’da FETÖ’ye karşı çıkanlara karşı bir darbe yapıldığı savıyla hedef saptırdı. Şentürk’e göre 15 Temmuz’da sokağa dökülen herkes ebediyen masumiyet hakkı elde etmiş olup tüm suçları sonsuza kadar görmezden gelinmeli. 
Şentürk’ün bu iddiası ile yola çıkacak olursak; 15 Temmuz’da sadece İhsan Şenocak değil Ehli Sünnet karşıtı gördükleri herkes o gün sokakta iken Erem Şentürk ve hurafeciler neden birilerine saldırır?
Hem 15 Temmuz da TÜREDİ TİP dediği DİYANET CAMİASInın tamamı o gün sokakta idi. Hem de TÜREDİ DİYANET’in okuttuğu ezan ve salalar ile o gün milletin moral ve motivasyonu takviye edilmişken nasıl oluyor da 15 Temmuz’da sokakta olan Şenocak kahraman oluyor da bu gün hakkında şikayetler olduğu için soruşturma açan Diyanet, TÜREDİ oluyor. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sünnet konusunda yaptığı açıklamadaki “Türedi tipler” sözü, kamuoyunda Ehli Sünnet bağlamında konuşlanan her iki tarafça kendine yontulduğuna göre  Şentürk’ün burada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın arkasına saklanıp Diyanet’e atış yapması tam bir edepsizliktir. Çünkü burada şu açıktır ki Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı sünnet içerikli konuşmasında en azından “Türedi tipler…” açıklamasıyla Diyanet’i kastetmediği açıktır. 

Birilerinin öncelikle akan kanın durdurulması sadedinde, “İran’la Türkiye savaşsa İran’ın yanına geçmek lazım; Suriye, İran’ın hakkıdır İran’a verelim!” sözünü dahi İran’a destek olarak algılayan Şentürk, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İran ile yaptığı anlaşmalar ile Kerkük bölgesinin İran’ın güdümünde olan İbadi güçlerine teslim edilmesi karşısında neden çıkıp Erdoğan’ı İrancı ilan etmediğini merak etmedik, desek yalan olur.  Evet Erem Şentürk, birilerini ettiği bir laf ile hain ilan ederken fiilen İran ile son günlerde yakınlaşma gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da hain diyebilecek misin?

Şentürk, devleti İhsan Şenocağın İFAM’ı mı sandı yoksa bir zamanlar savunduğu FETÖ’nün terör örgütü ile mi karıştırdı ne! Bilemiyoruz ama kendince saydığı yüz kızartıcı fiilleri sıralayıp bunları yapmadığına göre nasıl olur da siz Şenocağı açığa alırsınız, deyip milleti gaza getiriyor. 

Aynı soruları biz de Şentürk’e soralım: “Sayın Şentürk, PKK lehine imza toplayanlar, FETÖ’ye destek verenler, şu an görevden alınan Ak Partili Belediye Başkanları… da hırsızlık yapmadı, uyuşturucu satmadı, adam öldürmedi, kimseye de tecavüz etmediler. Ne yani senin saydığın suçların dışında bir devlet memuru suçlanamaz, şikayet edilemez mi? Koskoca yapısı ile adliyeler ve her kurumda bulunan Teftiş Bürolarını senin saydığın suçlara bakmaktan ibaret kurumlar mı görüyorsun? Bilmediğin bir konu hakkında yorum yapıp toplumu gaza getirmek hangi İslam ahlakına sığıyor. 

BUDALALIĞIN DA BU KADARI…

Şentürk, elma ile armutları ayırt etme yeteneğinden mahrum olunca İhsan Şenocağın görevden alınmasını –verdiği örneklerde Mustafa İslamoğlu’nu kasıtla- Ehli Sünnet düşmanları değil de İhsan Şenocak açığa alındı, diye sorguluyor.

TÜREDİ ALİM, Diyanet’in kendi görevlisine yapılan şikayetler neticesinde bir soruşturma açtığını, Mustafa İslamoğlu’nun ise Diyanet görevlisi olmayıp sivil bir vatandaş olmadığını bilemeyecek kadar BÜYÜK BİR ALİM(!). 

NEDEN İHSAN ŞENOCAĞA DEĞİL DE DİYANET’E SORUYORSUN?

Yazının sonunda hurafecileri gazetesine çekmek isteyen Erem Şentürk hala yazdığı yazının saçmalığının farkına varmayarak tekrar tekrar soruyor: “Diyanet neden falanı filanı değil de İhsan Şenocağı görevden aldı?”

Erem Şentürk! Bunu Diyanet’e sorana kadar ara İhsan Şenocağı, sana cevap versin. 

Bilmiyorsan öğren! Diyanet kanunlarla hareket eden bir kurum olarak memurunu açığa alır ve 10 gün içinde de soruşturma başlatır. Açığa almak o memurun suçlu olduğu anlamına gelmediği gibi görevden atılması anlamına da gelmez. Bekleyecek ve sonucu göreceksin. Diyanet kanunlarla hareket bir kurum olarak personel hakkında haksız bir şekilde senin gazetendeki gibi keyfi işe alamadığı gibi işten de keyfi olarak atamaz.  

Yaparsa da sen rahat ol! 

Diyanet’in varsa yanlış hesabı Bağdat’tan falan değil, haksız bir muameleye maruz kaldığını düşünecek olan İhsan Şenocak’ın müracaatı ile İdari Mahkeme’den, olmadı Danıştay’dan döner…

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
abdullah 2017-10-29 06:24:08

i̇hsan hocaya bu öfkeni̇z ki̇ni̇ni̇zi̇n sebebi̇ nedi̇r.

Avatar
Ummetin bir ferdi.. 2017-10-29 13:53:03

Ne zaman dan berri Allah in kanunlari doğru mu yanlis mi diye tartislir olmus. Hocanin konustugu bu. bunu soyleyemeyecek kadar statikocu ve korkaksiniz.

Avatar
Ummetin bir ferdi.. 2017-10-29 13:48:40

Site olarak bu kadar art niyetli ve yanlı haber yapan yoktr heralde. Siz soylemesenizde birilerinin usagi olduğunuz cok belli beyler

Avatar
Abdullah 2017-10-29 09:46:26

Bugün yerden yere vurduğunuz bu gazetenin daha önceki bir haberine, sırf bir cemaati kötülemek için ve Müslümanların gözünde lekelemek için balıklama dalıp o heberi üzerin bir de tepin tepin tepinmiştiniz. Allah hepimize Müslümanca bir şuur nasib eylesin...

Avatar
Velı 2017-10-29 08:25:39

iyice sacmaladınız...

Avatar
Zafer 2017-10-29 09:48:29

haklinin yanında olmak bulunduğunuz kurumu karşınıza almanızı gerektirse de doğru olun kurumun değil hakkın kulu olmak lazım ayrıca ıhsan hoca efendinin cemaatine hurafeci demekle seviyeyi sıfırın altına tasimissiniz yazık ıslamın fotoğrafı var kendisi yok yazik

Avatar
YELOĞLU 2017-10-29 17:05:06

bu kri̇pto fetöcünün tek derdi̇ reise yalakalık yapmak .echelü cühela bi̇r ti̇p bu adam.

Avatar
Diyanet aşığı genç 2017-10-29 07:03:40

Vardır bir hikmeti herşeyin güzel yazı olmuş bnce