Hurafeci Ahmet Şimşirgil faşistlik yaptı!

İhsan Şenocak’ın açığa alınması üzerine hurafe kanalı Lalegül TV’de bir dizi açıklamalarda bulunan Ahmet Şimşirgil bölücülük yapmaya devam etti. 

Hurafeci Ahmet Şimşirgil faşistlik yaptı!

İhsan Şenocak’ın açığa alınması üzerine hurafe kanalı Lalegül TV’de bir dizi açıklamalarda bulunan Ahmet Şimşirgil bölücülük yapmaya devam etti. 

10 Kasım 2017 Cuma 19:54
Hurafeci Ahmet Şimşirgil faşistlik yaptı!


Sözlerine Şenocak için “Ehli Sünnet alimi” tanımlamasıyla başlayan Şimşirgil ülkede sağ-sol, laik-antilaik, Kemalist-antikemalist şeklinde kutuplaşmaların erimeye başladığı bu günlerde Müslümanlar içinde yeni bir kutup oluşturma gayreti dikkat çekti. 

EHLİ SÜNNET ALİMİ ŞENOCAK(!)

Şimşirgil’e göre memlekette Ehli Sünnet ve Ehli Sünnet karşıtı alim ve Müslümanlar var lakin yanlarında yer aldığı tarikat erbabının Ehli Sünnet ile alakası olmadığı herkesin malumu. Hurafelerle bezenmiş, liderin masumiyeti, ahirette Halidi koluna mensup olanların hesap vermeden cennete gideceği, Allah’ın Mahmutustaosmanoğlu’nun bedeninde cisimleştiği, İsa’nın veya mehdinin geleceği gibi pek çok konuda şia görüşüne sahip olan Şimşirgil ve yanında durduğu zevat maalesef bu günlerde başımıza Ehli Sünnet havarisi kesildi. 


Diyanet’in bir devlet kurumu olarak değişen başkanla yoluna devam ettiği bilinirken Şimşirgil, Diyanet’in Ali Bardakoğlu’nun tesirinde olduğunu ve hala da bu tesirin Diyanet’te etkisini gösterdiği iftirasında bulundu. 

AHLAKSIZLIK ÜZERİNE KURULU BAZI TARİKAT YAPILANMASI

Bardakoğlu’nun bu güne kadar kendisini ciddiye alıp tek bir cevap verme tenezzülünde bulunmadığı Şimşirgil’in her platformda Bardakoğlu’nu karalaması ise tarikat ahlakının millete yutturulduğu gibi İslam ahlakının ötesinde ne kadar yoz bir ahlak olduğunu gözler önüne serdi. 

Şimşirgil’in Ali Bardakoğlu hakkında ettiği sözler, Ehli Sünnet bağlamında kurulan bu tezgahın ümmetin içinde fitne çıkarma amaçlı olduğu ve bu projenin İsrail-Amerika bağlantılı olarak bölgesel devletler arası anlaşmaları engelleme amacına matuf olduğunu belirttiğimiz daha önceki yazılarımızı teyit eder gibiydi. 

BİZ MÜSLÜMANIZ ŞİMŞİRGİL!

Güya Ali Bardakoğlu bir konuşmasında, “Diyanet, sünni bir kurum değildir” demiş. Oysa aynı sözleri Cumhurbaşkanı Erdoğan İran’da ve muhtarlar toplantısında bir çok kez dile getirerek “Biz ne sünniyiz ne şiayız. Müslümanız” sözleriyle ümmetin birliğine vurgu yapmıştı. 

Allah’ın Kur’an’da dinin adını İslam, inananın adını Müslüman ilan ettiği bir yerde Şimşirgil’in Müslümanları Ehli Sünnet-Ehli sünnet karşıtı, Şii-Sünni, Vahhabi… gibi ayrışmalara tabi tutması ortadoğu’da oynanmak istenen Müslümanlar arası savaşın şeklini ortaya koyar gibiydi. 

Her ağzını açtığında Diyanet’i Ali Bardakoğlu ve Mehmet Görmez üzerinden eleştiren Ahmet Şimşirgil ve yanında yer aldığı hurafeci kanadın bu güne kadar eleştirdiği bu kişilerle ilgili karalama kampanyaları dışında neyi eleştirdikleri ve eleştirdikleri konulara dair getirdikleri ciddi bir ilmi cevap da bulunmuyor.

Anlaşılan o ki her iki isimde hurafeci kanadın nasırına iyi basmış olmalı ki avazları çıktığı kadar bağırıp saldırmaktan geri durmuyorlar. 

Şimşirgil’in eften püften sebeplerle Prof. Dr. Mehmet Görmez’i eleştirdiği bir yerde hala Prof. Dr. Ali Erbaş’a sataşmaması ise işin bir başka boyutu. Diyanet İşleri Başkanlığı’nda başkan değişimi dışında her şey aynı şekilde devam ederken hurafeci kanadın kendi kendine gelin güvey olması bu işin içinde bir İngiliz parmağı olduğunu düşündürüyor.

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
mehmet 2017-11-10 20:12:42

kilise papazı daha güzel olurdu. bunları budistlerin önüne atacaksın bunların topunu.

Avatar
Deli Demir 2017-11-10 20:15:49

müslümanda müslümanlık sıfatı olmalı.