İmam Hatip düşmanlığında bayrağı Hurafeci Yeni Asya grubu aldı

Yeni Asya Genel Yayın Yönetmeni Kemal Güleçyüz'den sonra şimdi de aynı FETÖ'cü gazetenin bir başka yazarı İmam Hatiplere dil uzatma bayağılığında bulundu.

İmam Hatip düşmanlığında bayrağı Hurafeci Yeni Asya grubu aldı

Yeni Asya Genel Yayın Yönetmeni Kemal Güleçyüz'den sonra şimdi de aynı FETÖ'cü gazetenin bir başka yazarı İmam Hatiplere dil uzatma bayağılığında bulundu.

03 Eylül 2017 Pazar 07:07
İmam Hatip düşmanlığında bayrağı Hurafeci Yeni Asya grubu aldı
banner283

DİNİHABERLER / ANALİZ

İmam Hatiplere, "militan, siyasi iktidarların arka bahçesi..." nitelemesi yapıp aşağılayan Yeni Asya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kemal Güleçyüz'e destek çıkan gazetenin diğer yazarı Ali Ferşadoğlu daha da ileri gidip İmam Hatiplerin tamamını münferid bir olay üzerinden ahlaksızlık yuvası yapıp çıktı.

"Kızı İmam Hatipli bir annenin feryadı" başlığı ile kaleme aldığı yazıda okulun adını vermeyen Ferşadoğlu okul yönetiminin acizliğini tüm İmam Hatiplere hamlederken okul ortamının hurafeci cemaatler gibi adam seçmeyip kapılarının tüm millete açık olduğunu ise dikkate almadı. 

Cemaatlerdeki 30-60 yaş arası müntesiplerin yaş profilini görmezden gelen Ferşadoğlu ununu eleyip eleğini asmış hurafeci cemaat müntesipleri ile İmam Hatiplerde okuyan bacak kadar çocukları kıyas edip namaz kılmadıklarını iddia etti. 

Ferşadoğlu, Namazın aile kültürü ve devlet politikalarıyla doğrudan ilişkisi olduğunu bilemeyecek kadar cahil biri...

MEHMET KUTLULAR'IN KIZI UYUŞTURUCU KOMASINDA VEFAT ETMİŞTİ

Anlattığı olayda ki öğrencinin yakınlarının tamamının İmam Hatip mezunu ve Diyanet çalışanı olduğunu vurgulayarak başlayan Ferşadoğlu Yeni Asya'nın sahibi Mehmet Kutlular'ın kızının uyuşturu madde komasında vefat ettiğini, FETÖ'ye yıllarını vermiş cemaat mensuplarının Amerikan köpeği olup çıktıklarını, PKK ile iş tutacak kadar şerefsizleştiklerini dile getirmezken; Hz. Nuh (as) oğlu ile Hz. Eyüp (as) eş ve çocuklarının, Hz. İbrahim (as)'ın babasının kafir olduğunu ise bilemeyecek kadar sosyal psikolojiden haberdar olmadığını ortaya koydu. 

Ali Ferşadoğlu'nun Yeni Asya Gazetesi'ndeki solcuları dahi İmam Hatip düşmanlığında geride bırakacak yazısı şu şekilde...

Birçok ülkenin nüfusundan fazla genç ve ergenlik çağındaki çocuklarımızı nereye gönderiyoruz! Okumaya mı?

Yoksa kafelere, kahvelere vakit öldürmeye mi? Uyuşturucu, alkol gibi kötü alışkanlıkların tuzakları gayr-i meşru eğlence ve gezilere mi? “Saldım çayıra, Mevlam kayıra!” mı diyoruz?

● YÖK verilerine göre yükseköğretim kurumlarında okuyan öğrenci sayısı 6 milyon 62 bin 886.

● MEB verilerine göre orta dereceli okullarda 18 milyon civarında.

● “2011-2012 eğitim-öğretim yılında 537 imam hatip lisesinde (İHL) 268 bin 245 öğrenci varken 2015-2016 eğitim-öğretim yılında İHL sayısı 1149’a, bu okullarda okuyan öğrenci sayısı ise 555 bin 870’e yükselmiştir. Açıköğretim imam hatip lisesinde okuyan 121 bin 335 öğrenciyi de eklediğimizde, Türkiye’de toplamda İHL’lerde okuyan öğrenci sayısı 677 bin 205’e ulaşmaktadır. Başka bir ifade ile Türkiye’de liseye giden her 100 öğrenciden 15’i İHL’ye gitmektedir.”

Özellikle imam-hatipliler ve okulları çoğaltılmış, ama, içleri boşaltılmış olduğunun farkında mıyız! İbadet, ahlak, dürüstlük, kul hakkına saygı, diğergamlık şuuru verebiliyor muyuz?

Yaşanmış ve yaşanmakta acı bir iki anektod aktaralım. Belki mümtaz insanlar yetiştiren ve yetiştirmesi gereken bu camiayı müfsit siyasetin, ihmalkârlığın, nemelazımcılığın pençesinden kurtarmaya katkıda bulunur. (Bunları anlatan emekliliği yaklaşmış bir İmam-Hatip meslek dersleri öğretmeni. Babası hoca, ağabeyi vaiz, küçük kardeşi de din dersi öğretmeni, amcaoğlu Diyanet İşleri Başkanlığında yüksek dereceli bir memur. Hepsi İmam-Hatip sıralarından geçmiş…) Anlattıkları içimizi acıttı:

Yetim kızını, ilköğretim okulunu bitirince nereye vereyim diye kara kara düşünen anne, “En iyisi İmam-Hatip okulu; en azından dinini, imanını, ahlakını öğrenir, edepli, iffetli yetişir!” demiş; kaydettirmiş…

Bir gün “Takip edeyim, durumunu öğretmenlere sorayım!” demiş. Kız gayet edebli bir yürüyüşle okula gittiğini görüp rahatlamış. “Teneffüsü bekleyeyim; öğretmenleri ile konuşayım!” demiş. Bir de bakmış ki, teneffüs zili çalar çalmaz bir sürü bağını koparmış kopuğu, serserisi bahçe duvarının etrafında dolanmaya, bazıları duvarı aşıp, içeri atlamış! Anne, o kızgınlıkla doğru idareciler odasına gitmiş:

“Bu ne hal, şu serserilere mani olsanıza!”

“Uğraşıyoruz, ama, bir türlü önleyemiyoruz!”

“Emniyete haber verin, polis göndersinler!”

“Haber verdik, onlar da engelleyemiyorlar!”

“Peki, bir veli olarak ben ne yapayım şimdi?”

“Abla, sana samimi bir şey söyleyeyim mi?”

“Buyurun!..”

“Sen kızını bu okuldan al!”

Kadının başına kaynar sular dökülmüş!

Bu anektodu aktaran aynı okulun öğretmeninin anlattıklarını aktarayım.

“Pansiyonda nöbetçiydim. Okulun camiinde hem staj, hem tecrübe kazanmaları için hutbeyi ve Cuma namazını kıldırmak için son sınıf öğrencilerini görevlendirirler. O gün genci sabah namazına kaldıramadım!”

Bunlar mübalağa veya istisnai durumlar mı?  

Yapılan araştırmalara göre, 2002 yılında namazını devamlı kılanlar yüzde 42 iken, 2010’lardaki araştırmalarda yüzde 18’lere düşmüş. İmam-Hatip okullarında ise yüzde 13, bir başka araştırmaya göre yüzde 11.

Açın anketleri, açın araştırma sonuçlarına bakın!

Çevrenizde çokça İmam-Hatip okulu vardır veya açılmıştır. Bakınız bakalım camide kaç İmam-Hatipli genç bulacaksınız! Yok okulda kılıyorlar, diyorsanız-okulun halini anlattık-ama, siz yine de okulun cami/mescidine gidiniz ve bizzat gözlemleyiniz!..

Diyanet İşleri Başkan Prof. Dr. Mehmet Görmez, sivil toplum örgütleriyle birlikte yapılan dev araştırmanın sonuçlarının kendilerini ürküttüğünü söylemişti. (AA, 14.05.2010.)

Siz ey İmam-Hatipliler, ey İmam-Hatip’te çocuğu, yakını olan veliler, ey İmam-Hatip meslek dersleri öğretmenleri, ey dindar MEB idarecileri ve ey aklı başında İmam-Hatipli dindar ülke yöneticileri!

Bu araştırmaların sonuçları ile “Dünyada en büyük hakikat imandır, imandan sonra namazdır!..” hakikatini karşılaştırdığınızda başınıza kaynar sular dökülmüyor mu?

Bu problemleri çözmeye çalışıp çareler üretmeye gayret edeceğimize; probleme dikkat çekip, birlikte çözüm üretelim, diyenlere ateş püskürmeye veya problemi görmezlikten gelip saptırmaya devam mı edeceğiz?

Ahirzamanın şu son ve dehşetli zaman diliminde ülkemizin ve İslam aleminin her tarafından acılar, iniltiler, feryad-u figanlar yükseliyor!

Uyanalım, uyanalım, uyanalım artık! 

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Son Güncelleme: 03.09.2017 11:51
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Seyfullah 2017-09-03 07:57:16

Imam hatip ler kadar başlarına taş düşsün feto yalakası serrefsizler munafiklar din tuccarlari her yol var bu yezidlerde Allahın gazabi üzerlerine olsun insaAllah

Avatar
gönül öz günal 2017-09-03 10:52:09

sakarya da imam hatip ortaokulu teog sınavı sonrası okulun bahçesinde..sozde nur cemaati mensubu bir bayan utanmadan çocuklarınızı sakın imam hatip lisesine gönderip ziyan etmeyin diye tek tek velilere söylerken şahit oldum.

Avatar
Bitlisli 2017-09-03 00:22:57

Yeni asyacilar nurcu değiller attığınız başlık yanlış

_____ADMİNİN YORUMU___ İslam'dan bahselerden müslüman oluyorlar da gazetenin her yeri Risaleyi Nur ile dolu iken nasıl oluyor da nurcu olmuyorlar?

Avatar
Murat 2017-09-03 09:46:39

Admin arkadaş... Risalei nuru Anlamak yaşamak farklı birsey... Gazeteye alıntı yaparak her yerini doldurmak farklı birsey.. zamanında fetöculerde Risale okuyorlardı ama anladılar yasamadilar sonra ne oldu iyi bilirsin... Başlığın yanlış ve kasıtlı bir haber...

Avatar
Birisi 2017-09-03 07:06:23

Evet yeni asyacilar nurcu değil.
Çünkü onlar meşru hükümete muhalif konuşuyorlar .bu gazete kurulduğundan beri nurcu diye biliyoruz .
Ama simdi nurcular bile değil diyebiliyor...
Çünkü nurcular nerde yağmur ,oraya tarla meselesi...
Biraz da menfaat meselesi diyelim ADMİN...

Avatar
Diyarbakırlı 2017-09-03 08:12:48

Admin kardeş fetö tüm kitaplarında full risale almış nurcu mu oldu.. yeni asyaya nurcular deyip durmayın

Avatar
Konya 2017-09-03 11:19:56

Kazim güleçyüz ve ali ferşadoğlu nun menhus açıklamalrı kadar sizin başlığınızda aynı derecede menhus fetocular nasıl nurcu değil idi ise yeni asya da Risale i Nur çizgisinden Nur cizgiden cıkmıştır. ÜMMETİN İTTİHADI İSLAMA İHTİYACI VAR

Avatar
Hafız 2017-09-03 09:08:33

Yeni asyacılar gerçekten nurcu degıl baslik çok yanlis bundan sanki bütün Nur talebeleri anlasıliyor bu yanlisı