İmam Özdede, kesilmesi planlanan kolunu dua ile kurtardı

Düzce'de 12 Kasım 1999 tarihinde yaşanan depremde enkaz altında kalan imam İbrahim Özdede, enkaz altında kalan ve kesilmesi planlanan kolunun okuduğu duanın ardından kurtarıldığını söyledi.

İmam Özdede, kesilmesi planlanan kolunu dua ile kurtardı

Düzce'de 12 Kasım 1999 tarihinde yaşanan depremde enkaz altında kalan imam İbrahim Özdede, enkaz altında kalan ve kesilmesi planlanan kolunun okuduğu duanın ardından kurtarıldığını söyledi.

İsmet DEMİR
İsmet DEMİR
13 Kasım 2016 Pazar 13:45
İmam Özdede,  kesilmesi planlanan kolunu dua ile kurtardı
banner221
Okuduğu duanın ardından enkaz altındaki kolu kurtuldu

Düzce'de 12 Kasım 1999 tarihinde yaşanan depremde enkaz altında kalan Rumeli Palas Cami İmam Hatibi İbrahim Özdede, deprem anında yaşadıklarını anlattı. Deprem olduğu sırada Kur'an-ı Kerim okuduğunu söyleyen İbrahim Özdede, "Mahallemizde bir hacı efendi için Kur'an-ı Kerim okuyorduk. Tam bu sırada sallanmaya başladık. Ne olduğunu anlamadan bina üzerimize yıkıldı. Orada 3-4 tane çocuk vardı. O çocuklar dedenin koltuğundaydı. İlk etapta ben hissetim hemen korkudan kapıya geldim. Hacı efendinin rahmetlinin torunlarını kurtarayım hocam sen şöyle kenara çık dedi. Ben çıktım o taraf yıkıldı. Onlar tamamen vefat ettiler. Aynı haneden 9 kişi vefat etti. 6 katlı binanın 1 kata indiğini gördük. Yaklaşık 9 saate yakın zaman dilimi içerisinde benim kolum kirişin altında kaldı. Anne karnındaki pozisyonda duruyordum ve boynumdan çıkarttığım kravatı koluma sararak kanamı durdurmaya çalıştım. Hayli ümitsizlik içindeydim. Kurtarma ekipleri gelmişler binaya bakmışlar burada canlı yoktur deyip gitmişler. Nasıl olmuşsa daha sonra benim sesimi duymuşlar. Duyulduktan sonra bir hayli uzun bir çalışma yapıldıktan sonra bana ulaştılar. En son benim kolumu kesilmesi gerekiyordu çıkmıyordum. Çıkmadığı içinde çok üzüldüm. Akut ekibi kolunun kesilmesi lazım demişti bende kolum kesilirse imamlık yapamam kolum olmayınca ne yapacağım Yarabbi dedim kendi kendime ve dua etmeye başladım” dedi.

 imam İbrahim Özdede, enkaz altında kalan ve kesilmesi planlanan kolunun okuduğu duanın ardından kurtarıldığını söyledi.

“Allah ile berabersen her zaman yardım eder” diyen Özdede, şu duayı okuduğunu söyledi: “Yarabbi çıkışı mümkün değil buradan ama hıya olmasın ama bu güne kadar okuttuğum öğrencilerin ve cemaatime yaptığım hizmet senin ininde zerre kadar bir şey ifade ediyorsa Yarabbi şu benim kolumun çıkmasını nasip eyle. Hamdolsun saatlerce deneyip çıkmamış kolum okuduğum duanın ardından kirişin altından hemen geliverdi.”

Okudu dua ile kolu kesilmekten kurtulan ve gördüğü tedavi ardından çok sevdiği mesleği imamlığa dönen İbrahim Özdede, Allah’ın bir daha o günleri yaşatmamasını diledi.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
şimdi buna inanmazsın sen admin 2016-11-14 12:04:51

yer gök dua ile der eskiler.. doğrudur..
buna mezhepsiz ve ehli taassup inanmaz

Misafir Avatar
Şinasi Müftü 2016-11-14 13:06:53 @şimdi buna inanmazsın sen admin

dua konusunda yazılanlara tamamen katılıyorum.
ama mezhep meselesine gelince; i̇nanıyorum ki senin gibi ne kadar "mezehpçi̇" varsa tamamı zır cahil ve mezhepli olmayı kör taklit zanneden zavallılardır. mezhepli olmak ne demektir onu bile bilmeyenler, islam hukuku ve usulünün papucunu dama attınız ve mezhepli olmayı ictihat veya fetva taklidi zannettiniz...
---admin her kimse ve bu konuda ne düşünür bilemem. ama senin biraz mezhep konusunda eğitim almanı, usul üzerine araştırmalar ve makaleler okumanı tavsiye ederim... ben su-i zan yapıp da "sen onu da okumazsın" demeyeceğim. inanıyorum ki okuyunca anlayacaksın ve hatanı fark edeceksin...

Beğenmedim! (2)

banner220