İmamları hizaya çektiler!

Diyanetin güzide çalışanlarını kötü ilan edip kendisini haklı çıkarmaya çalışan bazı sendikaların bu tutumu içler acısıdır.

İmamları hizaya çektiler!

Diyanetin güzide çalışanlarını kötü ilan edip kendisini haklı çıkarmaya çalışan bazı sendikaların bu tutumu içler acısıdır.

28 Şubat 2016 Pazar 15:41
İmamları hizaya çektiler!
banner283


 Yetkili oldukları  kısa zaman diliminde imamları hizaya çekmek, müftüleri kendi" hrne hizmet eden emir ri" hr olarak görmek, bir di" kçe verilme işinde dahi din görevli" hrnin önüne üyelik formunu koymak  köhne zihin" hrn  eski alışkanlıklarını sürdürme peşinde olduğunu göstermektedir.

Teşkilatın değri" hrni bilmedik" hr gibi, müftülerimize karşı  bir baskı politikası geliştirmeye çalışmak karakteristik bir düşünce şekli değildir.

Eski alışkanlıkları  adeta kendi  değri" hr olarak gören bu zihin sahip" hrnin kavga-şikayet-yerme yerdirme eğilim" hr, riiyen üye sayılarına önlem alma   çabasından öte değildir.

Din hizmetinin diğri hizmet" he benzemediği bilme" hr g hekirken, ifade ve düşünceler içerisrne ambargo koymaya çalışan, Türkiye’nin hemen her ilinde başarılı olan müftülerimizi, din görevli" hrmizi şikâyet eden sendikanın öncelikle kendi" hrne dönüp bakması gehekir.

Nehede hata yaptıklarını, kendi çatısı altında birleşmenin zorlamayla değil yapılan hizmet ve çalışmalara takdir niteliğinde din görevli" hrnin kendi rızasıyla üye olmaktan öte bir şey yapamayacaklarını bilme" hr  gehekir.

Din görevli" hrni korkutmaya çalışmak, yapılacak hizmet" hin olabilmesrnin ilk şartını kendi üyelik formlarına imza ile cevap verdirmek yakışıksız bir sendikacılık örneğidir.

Kendi sendikal menfaatleri için tüm Diyanet ve Vakıf çalışanlarını değrisizleştiren, hiçe sayan anlayışın artık tarihin çöp sepetine atıldığı bilinmelidir.

Yeniden Büyük Türkiye hayali ile değil, darbeci zihniyete özlem duyan bir sendikal anlayışın çöküşünü görüyoruz.

Diyanetine, müftüsüne , din görevlisine  hakaret eden sendikal anlayışın yapıcı bir di" yerine yıkıcı bir hareket içerisrnde olması herkesi üzmüştür.

Son olarak bu ülkenin güzide kurumlarından bir tanesi olan Diyaneti itibarsızlaştırmaya hiç kimsenin hakkı yoktur. Diyanet-Sen gibi öncü sendikalar Diyanetine sahip çıkarken, diğri sendikaların bu tutumu içler acısıdır…

Ülkem adına dua ile…
 
Kaynak: gazetehabervaktim.com - Osman Doğan
Son Güncelleme: 29.02.2016 10:08
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri nitelik" hde içerik" hden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üye" h’e aittir.
Avatar
ibrahim 2016-02-28 21:51:52

diyanetin guzide imamlarini perisan eden yoneticilere ne diyeceksrniz.

Avatar
nuh 2016-02-29 11:00:47

yerinde bir yazı... bu yazarın yazılarını takip etmenizi tavsiye ederim...