İsmail İpek Tekirdağ İl Müftüsü Oldu

Tekirdağ İl Müftülüğüne Amasya İl Müftüsü İsmail İpek Atandı,

İsmail İpek Tekirdağ İl Müftüsü Oldu

Tekirdağ İl Müftülüğüne Amasya İl Müftüsü İsmail İpek Atandı,

İsmet Demir
İsmet Demir
08 Aralık 2016 Perşembe 10:34
İsmail İpek Tekirdağ İl Müftüsü Oldu
banner221
Amasya İl Müftüsü İsmail İpek rotasyona tabi oldu.

Tekirdağ İl Müftüsü Mahmut Gürlen'in emekliye  ayrılmasından sonra yerine Amasya İl Müftüsü İsmail İpek getirildi. Amasya İl Müftüsü İsmail İpek'in rotasyona tabi olduğu atama kararı resmi gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.İsmail İPEK

1957 Çankırı Ilgaz doğumlu, ilk öğrenimini Ilgaz’da, İmam-Hatip lisesi’ni Çankırı’da, Yüksek İslam Enstitüsü'nü İstanbul'da bitirdi. İstanbul Haseki Eğitim Merkezi Arapça Bölümününden mezun oldu. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tasavvuf Anabilim Dalı'nda yüksek Lisans yaptı.

1976 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı'na bağlı olarak başladığı çalışma hayatında Ilgaz Tekke Camii Müezzin-Kayyımlığı, İstanbul Eminönü Müftülüğüne bağlı Hızırbey Cami’inde İmam-Hatiplik, Çankırı Ovacık, Erzurum Karayazı, Zonguldak Devrek ve İstanbul Fatih'te İlçe Müftülükleri, İstanbul Müftü Yardımcılığı, Almanya Offenbach ve Düren'de din görevliliği ile Hannover'de Din Hizmetleri Ataşeliği yaptı. 24.06.2011 tarihinde Amasya İl Müftüsü olarak atandı ve halen bu görevi sürdürmektedir.

Evli ve beş çocuklu olup, Arapça ve Almanca bilmektedir. Yayınlanmış eserleri vardır. 

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Son Güncelleme: 08.12.2016 10:49
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol