İthal imam

FETÖ’cüler Sisi’ye destek için Mısır’dan imam getirmiş

İthal imam

FETÖ’cüler Sisi’ye destek için Mısır’dan imam getirmiş

İsmet DEMİR
İsmet DEMİR
23 Kasım 2016 Çarşamba 11:09
İthal imam
banner221
FETÖ/PDY soruşturmasında etkin pişmanlıktan yararlanarak, serbest bırakılan T.M.: "Türkiye’nin tüm illerine Mısır’dan imam getirildi. İmamların ‘Sisi’den yana mı, yoksa Mursi’den yana mı olduğunu sorduğumda ‘Sisi’den yana oldukları’ söylendi"

FETÖ/PDY soruşturmasında tutuklandıktan sonra etkin pişmanlıktan yararlanarak, serbest bırakılan T.M., FETÖ’nün Malatya’daki yapılanmasıyla ilgili bilgiler verdi.

T.M., resmi kuruma müdür yardımcısı olarak atanabilmek için FETÖ’nün Malatya’daki ‘öğretmenlerden sorumlu il imamı U.A.’nın referans olduğunu anlattı. T.M. ifadesinde şunları söyledi:

“Mısır’da yapılan darbeden sonra ramazan ayında FETÖ’nün kendine ait özel okulları, yurtları ve buna benzer yerlerde teravih namazı kılınması için Türkiye’nin tüm illerine Mısır’dan imam getirildi. Bu imamlar sadece Malatya’ya has değil, Türkiye geneline getirilmiştir. Ben bu imamların ‘Sisi’den yana mı, yoksa Mursi’den yana mı olduğunu sorduğumda ‘Sisi’den yana oldukları’ söylendi.

Sonradan gelişen 17 Aralık ve darbe girişimlerinden sonra bu imamların FETÖ’cüler tarafından Türkiye’nin tüm illerini kapsayacak şekilde gönderilmesinin ana sebebinin FETÖ içerisinde bulunan, sempati duyan, gönül veren kişiler üzerinde ‘darbeyi ve darbe yönetiminin, Sisi’nin, iyi birisi olduğu algısı’ oluşturmak olduğunu anladım. Özellikle toplumun ve halkın yönlendirilmesi için bu tip subliminal mesajları ve objeleri profesyonelce kullandıklarını 17 Aralık ve darbe girişimlerinden sonra anladım.”


 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Din görevlisi 2016-11-23 14:27:13

Evet denizliye de geldi mısırlı imam,iyi reklam iyi para getiriyormuş onlara göre ramazanda iyi para topluyorlarmış bu şekilde mısırlı imam reklamıyla

banner220