İzmir'de gece okunan selanın nedeni belli oldu
Gece sela okununca darbe şüphesi oluşmuştu! Müftü açıklama yaptı

İzmir Müftüsü Ramazan Muslu, İzmir'de gece sela okunmasına ilişkin gazetecilere yaptığı açıklamada, olayla ilgili iki denetçinin görevlendirildiğini, yapılan ön inceleme doğrultusunda rapor hazırlandığını belirtti.

Selanın, Çiğli ilçesindeki Tuzcuoğlu Camisi'nde, gece 01.41'te okunduğunun belirlendiğini aktaran Muslu, "Olay cami görevlisi izindeyken camiye takılan bir cihazdaki programlama hatasından kaynaklanmış. Cihaz kaldırıldı. Bu cihaz, Başkanlığımızın uygun gördüğü bir cihaz değil. Normal şartlarda kullanılmaması gereken bir cihaz." ifadesini kullandı.Muslu, olayın bir sabotaj ya da frekansa girme olmadığını düşündüklerini, soruşturmanın başlatıldığını, cihazın kim tarafından takıldığının tespit edilmesinin ardından gerekli işlemlerin yapılacağını kaydetti.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Aslanbey 3 ay önce

Cami sorumlusu olanlar ses sistemi konusunda çok acizler ve bilgisizler istisnalar var.ortalama yuzde 80 ni uydu alıcısı gibi elektrige tak çalıştır.otesi yok.kiminin sesi çıkmaz dediği anlaşılmaz kimisi de eko dan anlaşılmaz hizmet içi eğitimde bu bilgilerde verilmeli imam hatip icin dogru ses önemli