Kütahya'nın sözde müftüsü!

İHA’nın Kütahya İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül’ün sosyal paylaşım sayfasından alıntıladığı açıklamalarda sitemizi de hedef alan bazı talihsiz açıklamalarına şahit olduk. 

Kütahya'nın sözde müftüsü!

İHA’nın Kütahya İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül’ün sosyal paylaşım sayfasından alıntıladığı açıklamalarda sitemizi de hedef alan bazı talihsiz açıklamalarına şahit olduk. 

26 Ağustos 2016 Cuma 11:07
Kütahya'nın sözde müftüsü!
DiNiHABERLER.COM / öZEL iÇERiK

Uyarılar üzerine olayın ciddiyetini kavrayan Gül, yaptığı açıklamada sitemizle ilgili cümleleri çıkarsa da ok, yaydan çoktan ayrılmış, talihsiz beyanları birçok medyada yayılmıştı bile.

Devlet memurunun kendisi, kurumu ve özellikle kendisiyle ilgili devam etmekte olan bir soruşturma kapsamında basın açıklaması olacak türden ifadelerde bulunması suç ve kendisi hakkında ifade verecek kimseleri psikolojik olarak baskı altına almak iken bu tür gerçeğe aykırı beyanlarda bulunması pervasızlığının en açık göstergesi.

Açığa alınmasına rağmen müftülük binasına gidip makamına kurulması ise pervasızlığının başka bir boyutu.

Gerek yaptığı gerçeğe aykırı beyanlar gerekse açığa alınmış bir personelin soruşturmasının delil karartma, kendisi hakkında ifade vermesi mümkün olan personeli baskı altına alma davranışı içine girmesi noktasında açığa alınma tedbiri konulan Hacı Yusuf Gül’ün bu davranışları ile ilgili olarak Kütahya Valiliği ile Diyanet İşleri Başkanlığı’nın gerekli girişimlerde bulunacağı kanaatindeyiz.

Gül, önce yayımlayıp sonra değiştirdiği açıklamalarında sitemizle ilgili olarak, “Şu bizi istismar eden sözde "dinihaberler" isimli sitede benimle ilgili haberlerin ise tamamen uydurma, yalan ve iftira olduğunu bilmenizi isterim” demiş.Anadolu Ajansının “gözaltına alındığına” dair yaptığımız haberi, Hacı Yusuf Gül, “adli ve idari soruşturmam devam ettiğindendir suskunluğum” ifadeleri ile teyit etmişken sitemizi hedef alan açıklamaları acziyet ve kamuoyunu yanıltmadır.

Biz haberimizde Hacı Yusuf’un buyurduğu gibi gözaltına alındığını belirtmiş, verdiği ifadeden sonra da açığa alındığını belirtmiştik. Tüm ulusal medyanın yaptığı şekilde FETÖ ile bağlantısı olduğu iddiasıyla bir şahsın gözaltı sonrası açığa alınmasını duyurmak yalan ve iftira değil var olanın ilanıdır, haberciliktir.

Haber kaynağı Anadolu Ajansı iken neden Anadolu Ajansı değil de biz “sözde site” oluyor; yaptığımız haberler her nasıl “uydurma, yalan ve iftira” oluyor anlamış değiliz.

Oysa biz Hacı Yusuf Gül’ün suçlandığı maddeleri henüz haberleştirmiş dahi değiliz. Çok arzu ediyorsa onları da haberleştirir, kimin yalancı ve iftiracı olduğunu kendisine sunabileceğimiz gibi “sözde sitenin” dinihaberler mi yoksa kendisinin mi “sözde müftü” olduğunu kamuoyuna ispat edebiliriz.

Her şeyden önce 81 il müftüsünün içinden neden Gül’ün de içinde yer aldığı 10-12 il müftüsünün FETÖ’den gözaltına alındığını Hacı Yusuf’un millete izah etmesi gerekiyor.

Hele bir cümle var ki Hacı Yusuf’un izahında dinihaberler’in yaptığı haberler için “FETÖ/PDY’nın bir oyunu” derken koskoca bir müftü olarak bu yalanı söyler, iftirayı atarken yüzü de kızarmıyor.


Malatya'da 15 Kur'an Kursu Öğreticisi Açığa Alındı

İlim ve hikmet makamında oturan bir müftünün kendini savunma sadedinde böyle bir iftirada bulunması müftülük mesleği ile bağdaşmamaktadır. 

Hacı Yusuf! Unuttunsa hatırlatalım.


Bu site herkesin korktuğu, aldandığı tüm haşmetiyle FETÖ’nün esip gürlediği bir dönemde FETÖ’nün pisliklerini açılan onlarca davaya rağmen ifşa etmekten bir an bile tereddüt etmedi. Dinihaberler.com bu mücadele içinde iken sen, “Bu site müftülere düşmanlık ediyor” kampanyaları yapmakla yetinmeyip FETÖ’nün avukatı Nurullah Albayrak’a sitemizi ispiyonlamak ve dava açtırmakla meşguldün.

İŞTE SÖZDE MÜFTÜNÜN BASIN AÇIKLAMASI
 

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Son Güncelleme: 16.09.2016 00:35
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Müftü 2016-08-26 11:58:28

Müftü değil, kendisi fetoşun hizmetkâr ı olur

Avatar
Yasir 2016-08-26 12:22:03

Niğde müftüsü hala neden görevinde tutuluyor bunu neden haber yapmıyorsunuz. Adamın yaptıkları ortada Denizli müftülüğünden bugüne kadarki hal ve hareketleri araştırılsın.Diyanet vakfının sorumlusu Lale'mden açığa alınan Veysel'i neden görevinde paranın başında tuttu kendisi o kadar ıyarılmasına rağmen neden onu oradan uzaklaştırmadı açığa alınan paralelcileri neden darbeden sonra emekliye ayırmaya çalıştı oğlunun ve damadının fetö ile bağlantısı ne idi soru çokta dikkate alan yok

Avatar
İmam 2016-08-26 12:23:08

Hataniz veya kasıtlı haberlerinizin sorunu, temelinde henüz mahkeme kararı olmaksızın açığa alınanları fetocu diye damgalamanizdir. Mahkeme kararı olmadan milleti fetocu diye damgalayamazsiniz. Müftü o makama kimin imzası ile atandiysa bir de ona bakın.

__________ADMİNİN YORUMU____ HABERİ TEKRAR OKUYUNUZ...HUTBELERİ DE BÖYLE OKUYORSANIZ VAY O CEMAATIN HALİNE... FETÖ KAPSAMINDA AÇIĞA ALINAN DİYOR...

Avatar
Emirhan 2016-08-26 12:31:09

fetöşe devletimden aldığın makamla ve parayla hizmet edeceksin öyle mi? görevden uzaklaştırılan birisinin görev yerine girmesi yasak ne işin var müftülükte...

Avatar
İmam 2016-08-26 16:04:17

Ben genel olarak haberlerinizden bahsediyorum. Sadece bu değil. Zaten bu muftunun söyledikleri de kabul edilemez. O makamda isen konuşmayı bileceksin.

Avatar
FETO ZEBANİSİ 2016-08-26 16:08:21

Bu müftüler işlerine gelmeyince din görevlisi için o makamda oturduğunun farkında olamayıp hoca hoca çık dışarıya diye odasından kovan insanlardır şimdi ise sıra vatandaşta müftü müftü zerre kadar haysiyetin varsa Kütahyada milletin yüzüne nasıl bakıyorsun.koskoca Kütahyada bu adam makamına usulsüz girip çıkarken yuhalayan bunu.haddini bildirin. Yüzsüzlüğün bu kadarına da pes yani.

Avatar
Kahramanmaraş 2016-08-26 18:20:09

Şırnak vaizi iken başkanlığa başkanlıksa atanan 2013 alımlarından fetöcü Ali Tahsin hala görevde nerdesin dini haberler

Avatar
var ile yok arası 2016-08-26 22:00:26

imam rumuzlu vatandaş sıra sanada gelecek merak etme...savnman tipik fetocu savunması....
ey i̇mam
korkma ti̇tre....