Mehmet Görmez'i bu milletin unutması mümkün değildir

Milli Gazete yazarı Sadrettin Duman "Mehmet Görmez gitti" isimli köşe yazısında Mehmet Görmez'in bu şekilde görevden uzaklaştırılmasını gönüllerde yara açtığını dile getirdi.

Mehmet Görmez'i bu milletin unutması mümkün değildir

Milli Gazete yazarı Sadrettin Duman "Mehmet Görmez gitti" isimli köşe yazısında Mehmet Görmez'in bu şekilde görevden uzaklaştırılmasını gönüllerde yara açtığını dile getirdi.

11 Ağustos 2017 Cuma 09:13
Mehmet Görmez'i bu milletin unutması mümkün değildir
banner283

Mehmet Görmez Hoca Diyanet İşleri Başkanlığı görevinden kibarca istifa ettirildi; kamuoyuna duyurulan böyle. Gerçekte ise, görevden alındı. Yerine kimin geleceği şimdilik belli değil. Dileriz, gelen gideni aratmaz.

Tabii, burası Türkiye olunca sorunlar da haliyle fazla oluyor. Daha açık bir ifade ile tek sorun Mehmet Görmez Hoca değil. Şu türkü sözleri ne kadar manidar “Dert bir değil elvan elvan...”

İşte, size suni meselelerden bir diğeri; hem de, en çok patırtı kopartılanı. O kadar gürültü kopartıldı ki, duyan da kıyamet kopuyor sanır. Şu Müftülerin nikâh kıyma hadisesi...

Müftüler de nikâh kıysa kıyamet mi kopar, demeyin.

Söz konusu ülke Türkiye olunca kıyamet kopar ya. Daha doğrusu, kıyamet kopartılır.

Kimler kopartır kıyameti?

Kendilerini laik, Kemalist olarak tanımlayan kişiler.

Fakat bunlara hatırlatmak lazım:

ABD ve AB ülkelerinde nikâhı papazlar kıyıyor, İsrail’de ise hahamlar...

Bu durum, oradaki laik, ulusalcı, adına ne derseniz deyin, kimseleri rahatsız ediyor mu?

Hayır.

Ee, size ne oluyor?

Efendim, bizdekiler laik değil, laikçi... Problemin ana kaynağı bu işte. Laik var, laikçi var. Dışarıdakiler, bu tip konuları özgürlük olarak görür ve kimsenin özgürlüğünü kısmaya yeltenmezler. Ama bizdekiler her şeye karışırlar. Ülkede farklılığa tahammülleri olmaz, onlar, tek tip adam isterler.

Şu çelişkiye bakar mısınız?

Hem, nüfusun yüzde 99’unun Müslüman olduğunu söyleyeceksin, hem de, nikâhı sadece belediye başkanı kıyacak diye dayatacaksın.

Oldu mu bu şimdi?

Şayet, mevcut uygulama vatandaşın kalbine yatsaydı, gidip bir de dini bütün bir adam bulur ve ona bir daha nikâh kıydırır mıydı?

Elbette ki hayır!

Demek ki, bu işler o laikçi kafaların istediği şekilde yürümüyormuş. Onun için bu konuda talep dillendirilmekte. Hükümet de vatandaşın talebini karşılamak mecburiyetindedir; hepsi bu kadar.

Ha, şunu da söyleyelim; tutar da benzer bir metinle müftüye nikâh kıydırmaya kalkarlarsa ikircikli yapıyı ortadan kaldırmış olmazlar. Vatandaş gene, sağlam diye inandığı nikâh akdini ayrıca yaptırmaya devam eder.

Bir de şu konu çok garip değil mi?

Yüzde 99’u Müslüman olan bir ülkede Medeni Kanun, (Evlenme-boşanma, veraset, eğitim vs.) İsviçre’den, Ceza Kanunu İtalya’dan Ticaret Kanunu Fransa’dan alınıyor. Sadece, ölünce Müslümanlığa göre defnedilme hakkı tanınmakta. Ayrıca Müslümanların inandığı Kur’an-ı Kerim referans olarak kabul edilmiyor.

Ee, Batılılar İncil’i, İsrail Tevrat’ı referans alınca ne oluyor, o vakit kıyamet mi kopuyor?

Eğer bir şey iyi ise, insanlığa faydalıysa derhal referans olarak kabul edilmeli ve uygulanmalıdır.

Acaba, alttan, daha büyük taviz verilmekte de Müftülere nikah, DİB Başkanının görevden alınması gibi gündemlerle millet oyalanmakta mı, diye de düşünmüyor değiliz.

***

Ey yetkili kişiler! Muhterem Görmez’i insanımızın görmediğini sanmayın. Mehmet Görmez Hoca’yı bu milletin unutması mümkün değildir; bizden söylemesi!

Kaynak: Milli Gazete

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ahmet 2017-08-11 11:20:24

harika bir yazı

Avatar
Adem 2017-08-11 22:24:07

Mehmet Görmez i en iyi İştar Gözüaydın Tarhan bilir