ÖSYM de Diyanet de MBSTS'den Geçti!
DiNiHABERLER.COM / öZEL iÇERiK

Diyanet,  ÖSYM ve Diyanet Personeli, MBSTS'den alnının akıyla çıktı.. 

Diyanet İşleri Başkanlığı MBSTS 'yi ÖSYM'ye devrettikten sonra sınav hakkında gerekli bilgi belgeleri, açıklama yapmadığı ortaya çıktı.

Bu durum ise camiada soğuk fırtınalar estirmeye yetti. Ancak bu yıl Diyanet'in müdahalesi ile sorunsuz atlatıldı. 

Diyanet geçen yıl MBSTS'i ÖSYM'ye devretmiş ve ilk sınav şatafatlı geçmiş bunun neticesinde de Diyanet camiası ayağa kalkmıştı.


Feryatlar  İsyanlar .....


Aynı ÖSYM, MBSTS'yi  bu yıl da yaptı. Dün yapılan MBSTS her şeyi ortaya çıkardı.

Nasıl mı?

Geçen yıl MBSTS  yapılmadan önce Diyanet yetkilileri ÖSYM Yyetkililerine, personeli hakkında detaylı bir bilgi verseydi ki; imam hatip lisesi mezunu, ön linsans mezunu, ilahiyat mezunu ve daha üstü...  Bu bilgileri vermediği için ÖSYM yetkilileri MBSTS' de akademik sorular sormaz, Diyanet personelinin de feryatları yükselmezdi. (Meryem ana kilisesine papaz mı atanıyor?, Münhal kilise ilanları gibi)


Geçen yıl bu olaylar olurken bu yıl tam tersi oldu.

Diyanet personeli MBSTS sınavından oldukça memnun gözüktü.

Olan şu ki; bu yıl, Diyanet de ÖSYM de MBSTS'den alnının hakkıyla geçti. Tabi hal böyle olunca bu Diyanet personeline de yansıdı. Peki Diyanet personeli MBSTS'den geçebildi mi? Bunun cevabını da kısa zamanda öğreneceğiz... 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Selam 9 ay önce

Bazı yorumları okuyorum inanin gülüyorum.İstiyoruz ki bize sadece namaz,abdest,tesbih...sorulsun.Ya kimse demiyor ki her şeyi bilelim.Ey imam adayı arkadaşlar zaten bunları herkes biliyor.Çocuk yaşta kursa gidiyor millet.Lütfen isyan etmeyin çalışın alın teriyle atanin.Darısı mülakatlarin başina

Avatar
mustafa 9 ay önce

Osym neden butun sinavlarin sorularini gazetelere veriyor mbsts sorularini neden yayinlamiyor!! ???

Avatar
ömer dögen 9 ay önce

Allahın isim lerini yanĺış yazan bir osym ahmetin mehmetin oldürülmesiyle ne alakası var sevyenin dini kactane soru vardı sınava calışana zordu calış mayana kolay çünķu calişmayanlar salladı namaz.oruc hac zekat sorusu yok denecek kadar azdı

Avatar
müftü.v 9 ay önce

mulakat sınavlarınıda bence artık müftüler değil üniversite hocaları yapmalı....yök ü tebrik ederim...ösym harika....

Avatar
imam 9 ay önce

mani yazmış ya böyle bişey var mı hiç mi bakmadınız Allahın isimlerine arapçalarını yazın bari herks mani yaptı cevabı..öss sınavını diyanet yapsın saçmalık..

Avatar
mehmed 9 ay önce

Hiç kimse kusura bakmasın yine saçma sorular vardı .bana ne hinduizmin kutsal kitabının yazıldıği dil den.

Avatar
Cemil 9 ay önce

Osym herşeyin farkında hesabına gelmiyor bizleri onların eline bırakanlar düşünsün

Avatar
Efe 9 ay önce

bizler sıradan insanlar değiliz, sınavlarda da kopya çekecek halimiz yok. ösym bi̇ze li̇se öğrenci̇si̇ gi̇bi̇ muamele yaptırmış, tepeden tırnağa aratmıştır. ayrıca esmaül husna sorusunda isimlerin arapça yazılmamış olması da sıkıntı doğurdu. d aha dikkatli olunması gerekirdi.