Paralel Yapı Diyanet içindeki imamları çok iyi kullanıyor

Fetullah Gülen’in güçlü olduğu 2000’li yıllarda gazetelerde yayınlanmaya başlayan yazı dizilerini mahkeme kararıyla durdurulan ve kendisini CIA’ya öldürtmek istendiği belirtilen Nurettin Veren’in Akit’e bomba açıklamalarda bulundu.

Paralel Yapı Diyanet içindeki imamları çok iyi kullanıyor

Fetullah Gülen’in güçlü olduğu 2000’li yıllarda gazetelerde yayınlanmaya başlayan yazı dizilerini mahkeme kararıyla durdurulan ve kendisini CIA’ya öldürtmek istendiği belirtilen Nurettin Veren’in Akit’e bomba açıklamalarda bulundu.

14 Temmuz 2016 Perşembe 09:18
Paralel Yapı Diyanet içindeki imamları çok iyi kullanıyor
 Nurettin Veren, Pensilvanya’daki malikanesinde yaşamını sürdüren Fetullah Gülen’in İsrail ilişkisine yönelik dikkat çeken ayrıntılar veriyor. Veren, “Gülen için İsrailsiz ve MOSSAD’sız bir dünya olamaz. Gülen, sevdiğim bir işadamıyla bana ‘Amerika’ya, İsrail’e çatma ve bana vurma’ mektubunu gönderdi” dedi. Nurettin Veren ile yaptığımız söyleşiye ikinci günü davem ediyoruz... 

İSRAİL İLİŞKİSİ MAVİ MARMARA İLE TESCİLLENDİ

Gülen için İsrail ve MOSSAD’ın anlamı nedir?


VEREN: Gülen, İsrail ve MOSSAD’la çok iyi geçinilmesi gerektiğini düşünür. Gülen için İsrail’siz ve MOSSAD’sız bir dünya olamaz. Gülen’in Nevval Sevindi ile yaptığı bir röportajda, ‘Amerika yeryüzü gemisinin kaptanıdır. Bunu herkesin böyle kabul edip bilmesi gerekir’ diyor.  Gülen, benim kıramayacağım bir işadamını 2004-2005 yılında bana gönderdi. Bu iş adamı aracılığıyla, ‘Amerika’ya, İsrail’e çatma ve bana vurma’ mesajını içerin imzasız bir mektup gönderdi. Benden bu üç şeyi istedi ve bunun dışında her şeyi yapabileceğimi anlatmaya çalıştı. Gülen’in İsrail’e bakışı zaten Mavi Marmara olayında da net olarak ortaya çıktı. Fetullah Gülen’in Yahudilerle çok yakın ilişkisi vardır. Bir çok Yahudi Altunizade’ye Gülen’in yanına bir çok defa gelip gitmiştir. Yahudi Cemaati’nin üst düzey yetkilileri sürekli Fetullah Gülen’e gelirlerdi. Fakat hiç birisiyle yan yana çekilmiş fotoğrafı yoktur.   

‘ELHAMDÜLİLLAH HRİSTİYANIM’ DİYENLER VAR

Fetullah Gülen, bütün dünyaya gerçek dinden uzak faklı bir İslam anlayışını mı yaymaya çalıştı?

VEREN: Gülen, başından beri Bahailik, Evanjelizm gibi dinlerin ortak noktalarını enjekte ederek Yahudiliğe ve Hristiyanlığa karşı bizi tepkisizleştirmek istedi. Gülen, ‘Risale-i Nur talebeleri veya bizim cemaatimiz hem İseviliği hem de Muhammediliği temsil etmesi lazım’ diyor. Bu söylem Paralel Yapı içinde çok yaygındır. Masum gibi görünün fakat İslami açıdan çok tehlikeli bir söylemdir. Şu anda Paralel Yapı’nın içinde, ‘Ben Elhamdülillah Hristiyanım’ diyenler var. Bu insanları Paralel Yapı, Avrupa’dan Amerika’dan kazanmış ve şimdi ‘Ben Elhamdülillah Hristiyanım’ diyor. Yani, hakiki Hristiyanlığın, Müslümanlıkla eş değer olduğunu anlatıyorlar. Evvela, 3 tane din yok ama Gülen üç dinin temsilcileriyle iftar yemekleri verdi. Bu tutumuyla, Allah katında hiçbir geçerliliği olmayan Hristiyanlığı ve Yahudiliği İslam ile eş değer konumuna getirmiş oluyor. İslam dini geldiğinde diğer bütün dinler hükmünü yitirmiştir ama İslam dininin açık bu hükmünü görmemezlikten geldi ve geliyor. Dinlerarası diyalog ya da  üç dinin temsilcileriyle iftar yemeği derken ‘Canım Yahudilerde Allah’ın bir dinine mensup, Hristiyanlarda Allah’ın bir dinine mensup’ söylemi Müslümanlara yutturulmaya çalışılıyor.    

DİYANET VE İLAHİYAT CAMİASINI KUŞATMIŞ

Paralel Yapı, Türkiye’de en çok hangi kurumlarda hala çok etkin sizce?

VEREN: 2004 yılında yazdığım bir kitapta, ‘Emniyet içerisinde yüzde 75, askeriyenin içerisinde yüzde 45 oranında bir Paralel Yapı, cemaat yapılanması’ var demiştim. Kitabımda yazdığım bu bilgiler sebebiyle şahsıma çok büyük tepkiler gösterildi. Diyanet İşleri Başkanlığı’ndaki Paralel Yapı mensuplarının büyük bir kısmı camii imamlarından oluşuyor. Bugün Paralel Yapı’nın en güçlü olduğu İlahiyat Fakülteleri ve Diyanet İşleri Başkanlığı teşkilatlarındadır. Diyanet içindeki imamları Paralel Yapı çok iyi kullanıyor. Halkla teması sağlayan herkesin bildiği gibi imamlar. Diyanet İşleri Başkanlığı ve İlahiyat Fakültelerindeki Paralel Yapı mensuplarının derhal temizlenmesi gerekir. Diyanet, Gülen’in din anlayışına karşı da gerekeni yapmalıdır. Akademisyenler ve İlahiyat Fakülteleri’ndeki uzmanlar da Paralel Yapı’nın tasfiyesi için üzerlerine düşeni yerine getirmeliler. Gülen, daha önce hazırladığı ekibiyle İlahiyat ve Diyanet camiasını kuşatmış durumdadır. Fetullah Gülen, sürekli özellikle İlahiyat Fakülteleri’ndeki hakimiyetin ele geçirilmesini tavsiye etmiştir. Bugün İlahiyat Fakülteleri’nde çok ciddi bir Paralel Yapı mensupları vardır. Gülen’in en çok tavsiye ettiği diğer meslekler ise vaizlik ve müftülüktür. Yıllardır sürekli bu kurumlarda aktif rol alıp ele geçirmişlerdir.     

DİYANET TRİBÜNLERDE SEYİRCİ GİBİ BEKLİYOR

Sapık bir İslami anlayışı ortaya koymaya çalışan Gülen’in olduğunu görüyoruz. Buna dur denilmesinde Diyanet’e görev düşmüyor mu?

VEREN: Gülen’in kitapları ve takip ettiği çizgi net olarak ortada. Gülen’in yazdığı kitaplar ve söylemlerinin tümü Diyanet’in elinde mevcut. Sıradan sade bir vatandaş dahi Gülen’in İslam’ın kırmızı çizgilerinin çiğnendiğini görüyor. Diyanet İşleri Başkanlığı, İslam’ın kırmızı çizgilerini çiğneyen Gülen’e karşı üzerine düşen görevi yerine getirmiyor ve sadece tribünlerden seyirci olarak yaşananları izliyor. Diyanet’in, Gülen’in İslam’ı yozlaştırdığını her platformda ve her iletişim araçlarıyla insanlara anlatma gibi bir görevi vardır.   


Kaynak: yeniakit.com.tr
Son Güncelleme: 16.07.2016 00:14
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Doğru söyle.. 2016-07-14 11:08:44

diyanet tepesindeki paralel zihniyetten neden bahsetmiyorsun. birazdan onlardan konuş. yok imamları kuşatmış. unutma balık baştan kokar.

Misafir Avatar
neyse 2016-07-14 14:59:12 @Doğru söyle..

önce merkezdekilerden başlayın... sırf ihhlı diye görev yapmayan adamlara maaş verenlerden başlayın.

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
başkan göreve 2016-07-14 13:18:56 @Doğru söyle..

kesinlikle baştakilerden başlamalı temizlemeye hele ata yapanlardan ve komisyonlardan hep kendi adamları gidiyor böyle giderse diyanettde kimse kalmaz yani adaletine kimse inanmıyor artık tabi protokol listelerinide unutmadık yazıklar olsun bu kurumu bu hela getirenler utansın

Beğenmedim! (1)
Avatar
osman 2016-07-14 10:58:14

başta diyanet merkezdekilerin tesbit edilmesi lazım halen bunlar birbirlerine arka çıkıyor özellikle hac ve yurdışı mülakatlarında

Avatar
Can can 06 2016-07-14 10:12:38

Poliste yapılan ayıklamada işlemi gibi acilen diyanettede yapılması lazım.camiye zman Gazetesi abonesi olan imam bile var.cemaat olarak yazın deseler en az 10 tane yazarım.temzleyin artık şu diyaneti.

Avatar
cemaat 2016-07-14 11:55:28

halen fetullahcı oldugunu cümle alembildikleri halde kürsüleri diyanet imamları müsade etmektedirler cemaat moyurdansa ne olacak imam bildiyini okur derler ancak imamlar bir harmanlanırsa o zaman gelen imamlar belki izin vermeye bilirler cemaat çok rahatsız bu durumlardan diyanet uyan artık uyan

Avatar
Seyfullah 2016-07-14 09:39:19

Bu soysuzların bir an önce ilişiği kesilmesi gerek diyanetle vatan haini soysuzlar

Avatar
ishak 2016-07-14 11:00:23

halen diyanet merkezde dahi makam mevkilerde olan yetkili kişiler var. ve bunlar gerçekten birbirilerini koruyorlar

Avatar
Dertli 2016-07-14 11:03:14

Evet diyanetten temizlenmeli Sinan'lara girip önceden aldıkları sorularla başarılı olan mülakatta da özellikle abi müfettişlerin yardımıyla sıçrama yapan kripto imam ve Ateşelere dikkatlerinizi çekmek istiyorum

Avatar
nasıl haber bu? 2016-07-15 17:58:09

imamların içindede vardır belki ama baştaki amirler kadar nufuz sahibi olamazlar, öncelikle paralel il müftüleri daire bşk vs vs yüksek kademeden kurtulmak lazım.

bu zamana kadar istedikleri gibi at koşturdular kendi adamlarını istedikleri yerlere yerleştirdiler o zaman niye dur denilmedi.