Rahip ve İmamın dostluğu

Amazon yeni reklam filminde iki farklı inancın temsilcisini çay sohbetinde bir araya getiriyor.

Rahip ve İmamın dostluğu

Amazon yeni reklam filminde iki farklı inancın temsilcisini çay sohbetinde bir araya getiriyor.

İsmet Demir
İsmet Demir
21 Kasım 2016 Pazartesi 15:52
Rahip ve İmamın dostluğu
banner221
ABD’li online alışveriş sitesi Amazon, Amazon Prime üyeliği için, izleyen pek çok göz tarafından 2016 ABD Başkanlık Seçimlerine markanın bir yorumu olarak algılanan bir reklam filmi hazırladı.

Çay sohbeti için bir araya gelen bir rahip ve bir imamın Amazon sitesi ile perçinlenen dostluklarını anlatan reklam filmi, müslümanlara karşı dışlayıcı bir tavır takınan yeni ABD Başkanı Donald Trump’a verilmiş bir cevap gibi gözüküyor. Öte yandan, Amazon’un, CEO’su Jeff Bezos’un reklam ekibiyle gurur duyduğunu belirttiği filmin seçim sonuçlarına yorum getirmek gibi bir niyetinin olmadığını resmî bir açıklamayla duyurduğunu belirtelim.

Markanın seçim sonuçları henüz belli olmadan önce hazırlanıp yapımının tamamlandığını belirttiği reklam filmi Joint imzası taşıyor. Filmin yönetmen koltuğunda oturan isim ise Simon Ratigan.​Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
بسم الله 2016-11-21 18:52:18

وَلَن تَرْضَى عَنكَ الْيَهُودُ وَلاَ النَّصَارَى حَتَّى تَتَّبِعَ مِلَّتَهُمْ قُلْ إِنَّ هُدَى اللّهِ هُوَ الْهُدَى وَلَئِنِ اتَّبَعْتَ أَهْوَاءهُم بَعْدَ الَّذِي جَاءكَ مِنَ الْعِلْمِ مَا لَكَ مِنَ اللّهِ مِن وَلِيٍّ وَلاَ نَصِيرٍ(120)
Diyanet İşleri (2/BAKARA-120: Sen dinlerine uymadıkça, ne Yahudiler ve ne de Hıristiyanlar asla senden razı olmazlar. De ki: “Allah’ın yolu asıl doğru yoldur.” Sana gelen ilimden sonra, eğer onların arzu ve keyiflerine uyacak olursan, bilmiş ol ki, Allah’tan sana ne bir dost, ne bir yardımcı vardır.)

Avatar
hasan yazici 2016-11-21 18:13:48

Fotonun yeni oyunlarindan biri dinler arası diyalog rezaleti

Avatar
Abdurrahman Genzileli 2016-11-22 22:03:29

amazon da fetönün etkisine girmiş. imdaat. dünyayı ele geçirmişler.