Ramazan Ayvallı, Diyanet ve İlahiyat camiasını cahillikle suçladı!

Kutlu Doğum Haftası'nın günü üzerinden çıkartıp Diyanet'in toplum nezdinde güvenini sarsmaya çalışan Ramazan Ayvallı yeni çıkışlarıyla kafaları karıştırma gayretinde...

Ramazan Ayvallı, Diyanet ve İlahiyat camiasını cahillikle suçladı!

Kutlu Doğum Haftası'nın günü üzerinden çıkartıp Diyanet'in toplum nezdinde güvenini sarsmaya çalışan Ramazan Ayvallı yeni çıkışlarıyla kafaları karıştırma gayretinde...

20 Mayıs 2017 Cumartesi 17:55
Ramazan Ayvallı, Diyanet ve İlahiyat camiasını cahillikle suçladı!
banner283

"Mübarek geceler hicri seneye göre hesap edilir" başlıklı yazısında İlahiyat Fakültesi mezunu bir kimseye yakışmayan cümlelerle Ayvallı yine bildiğini okumaya devam etti.

“Gülün kıymetini bülbül bilir; altûnun ayarından sarrâf anlar; incinin hâlisini kimyâger ayırır; âlimin, velînin, kitâbın kıymetini de âlim ve velîler bilirler” cümleleriyle dikkat çeken Ayvallı, alimlerin yanında velilere de bir paye verdi.

Ayvallı’nın ilgili alanı, İngilizlerin Osmanlı topraklarına girdiği günden bu güne "şeyh, dede, mürşit" kılığına girip milleti hurafelere boğan, ümmeti parça parça edip ayırma işlevi gören sarık giymiş papaz, oryantalistler...

AYVALLI, CÜBBELİ GİBİ DİYANET VE İLAHİYATÇILARIN İTİBARINI BİTİRME GAYRETİNDE

Ayvallı'nın alimlerle bu güne kadar pek bir işi olmadı. O, ömrünü alimlere değil gırtlağına kadar bid’ate batmış velilere hasretti.

Alimlerden kendine ekmek çıkmayacağını bildiği için Ayvallı dikkat edilirse "Hocam" deyip büyük bir hürmetle "Cübbeli Ahmet" adlı hurafeci, ilim ve alim düşmanı adamı ta’zimle methediyor.

Cübbeliye bu tazimi gösteren Ayvallı yaptığı algı operasyonuyla kararlarını beğenmediği tüm Diyanet ve İlahiyat camiasını da iş bilmez, duyarsız, Peygamberin maneviyatına saygı duymayan cahiller durumuna düşürüyor.

ALLAH İLME VE ALİME HURAFECİLER İSE VELİLERE DEĞER VERİYOR

Ayvallı gibi Cübbeli'nin de ilim ehliyle pek alakası bulunmuyor. Hatta müntesiplerinin karşısına çıkıp “iyi ki okumamışım” deyip cahilliği ile övünerek halkı hem cehalete teşvik ediyor hem de kurnazca ilim ehline güvenmemeleri telkinini veriyor. 
Onun işi velilerle...
Neden?
Çünkü bütün zehrini haçlı papazları veliler üzerinden cahil bıraktıkları halka zerkettiler.

KUR'AN'DAKİ VELİ İLE AYVALLI'NIN VELİLERİNİN ARASINDA EN UFAK BENZERLİK YOK!

Veli, Kur'an’da sıkça geçen bir kelime...

Kur’ân-ı Kerîm’de "dost, yardımcı, taraftar, hâkim, vâli, yönetici ve sırdaş" anlamında kullanılır. 

Kur’an’da “Velî” 24, “evliyâ” 62 defa olmak üzere diğer türevleriyle birlikte tamı tamına 232 âyette geçmektedir. Aynı şekilde “Velâyet”, “velî” ve “mevlâ” kelimeleri âyetlerde hemen hemen aynı manâlarda kullanılmaktadır.

Kur'an'da zikredilen veli kelimesinin Cübbeli ile Ayvallı'nın kasttettiği veli arasında dağlar kadar fark vardır. Allah'ın veliden kastı iman ve İslam ile müşerref olmuş kişidir. Bid’at ehlinin kastettiği veli ise "Uçan, kaçan, yağmur yağdıran, dualara icabet eden, arşı alada gezen, müridinin gece yatağında sağa sola yattığını bilen, kendi ve başkalarının dahi arşı alada makamlarını gören, beyaz atıyla duvarı yarıp gelerek zina yapan müridi günahtan dahi kurtarandır..." 

Haşa Allah zina yapana müdahale etmeyecek kadar zalimdir. Lakin Ayvallı'nın velileri Allah'tan daha merhametli olup gelir ve Allah'ın kaderini alt üst ederek zaniyi, zinadan bir anda kurtarırlar. 

Hatta haşa Peygamberler zalimce mezarlarından dahi kımıldamazken Ayvallı'nın evliyaları gelmiş ve 15 Temmuz’da milleti bir çırpıda kurtarmıştır.

Ama ne yazık ki aynı evliyalar diğer darbelerde, Myammar'da, Irak'ta, Sudan'da, Mısır Rabia Meydanında, Suriye'de her ne hikmetse bir türlü görülmezler.

Çünkü, Ayvallı'nın evliyaları fırsatçıdır. Nerede millete ait bir başarı varsa gelir ona sahiplenirler.

Tıpkı milletin paralarına sahiplendikleri gibi...

İSLAM'DA VELİLİK DENEN BİR MAKAM YOKTUR

Sözün özü İslam'da velilik denen bir makam ve mevki yoktur. 

Hele hele bilme noktasında "De ki: “Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu?” Ancak akıl sahipleri öğüt alırlar." (Zümer Suresi, 9. ayet) diyen Allah, veliler gibi insanlar nezdinde ayrı bir bilme makamı tahsis etmiş değildir.

Ayvallı'nın veli dediği insanların en iyisinin kitabını getirin içinde yüzlerce uydurma hadis ve binlerce hurafeyi görürsünüz. Daha kendi yazdığı eserde kullandığı hadisin uydurma olup olmadığını bilmeyen bid’at ehli Ayvallı'ya göre en iyi velidir. 

Tüm Müslümanlar iman etmek ve ibadet etmek yönüyle Allah'ın dostlarıdırlar, veli kullarıdırlar ve evliyalarıdırlar.

MURDOCH DA AYVALLI GİBİ CÜBBELİYİ TERCİH EDERDİ

Ayvallı'ya göre hurafeci Cübbeli Allah'ın veli kuludur. Ama örnek vermek gerekirse müçtehit imam Hayrettin Karaman tüm bilgi ve donanımıyla veli değildir ve Cübbelinin dengi bile olamaz.

Tercih yapacaksa Ayvallı, Cübbeli'yi Karaman Hocaya tercih eder.

İşte bu nedenledir ki tüm ilim erbabının ısrar ve iknasına rağmen Ayvallı, Diyanet'i ve Diyanet İstişare Kuruluna katılan alimleri reddetmiş veli gördüğü hurafeci Cübbeliyi ise göklere çıkarmıştır.


 

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Son Güncelleme: 20.05.2017 18:51
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.