Sözcü Gazetesi'nin PKK ile yapılan mücadele hazımsızlığı devam ediyor.

Önceki gün Van'da şehit düşen binbaşı Kıvanç Cesur'un cenaze merasiminin yapıldığı Muğla'da eline Türk Bayrağı almış 3-5 Kemalist MHP'linin provokasyonu Sözcü tarafından istismar edildi.

SÖZCÜ TOPLUMU GERİYOR

3-5 çapulcunun provokatörlük yaptığı Sözcü Gazetesi'nin kendi yayınladığı videoda da görülürken gazete olayı tüm vatandaşların tepkisi olarak yorumladı. 

Sözcü'de geçen haber ve yine Sözcü'nün kendi yayınladığı yukarıdaki videoda geçen olayın nasıl provokasyon kokan taban tabana zıt bir anlayışla hazırlandığını okuyucuların dikkatine sunuyoruz:

"Binlerce kişinin katılımıyla binbaşı toprağa verildi. İl Müftüsü Abdurrahman Koçak, binbaşı Cesur’un mezarı başında yaptığı duada Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün adını söylememesi üzerine, vatandaşlar araya girdi. Dua da Atatürk’ün de adını duymak istediklerini dile getirerek, tepki gösteren Vatandaşlar, “Hoca, Atatürk’ün ismini duymak istiyoruz. Atatürk’ün ismini söyleyeceksin.” diye haykırdı.


Müftü Koçak’ın bu isteği yerine getirmeyerek, elindeki mikrofonu bırakması vatandaşları daha da öfkelendirdi. Bu sırada devreye giren Muğla Valisi Amir Çiçek, “Bir saniye, yahu vatandaşım bakın, şehimiz bayrak için şehit oldu. Allah rahmet etsin Atatürk’ün ruhuna fatiha diyoruz.” diye çıkıştı. Bunun üzerine vatandaşlar, “Mustafa Kemal Atatürk’ün Askerleriyiz” diye slogan attı" şeklinde sözcü olayı tasvir etti. 

MHP'LİLİLER ATATÜRKÇÜ OLALI MANEVİYAT VE İSLAM'DAN UZAKLAŞTI


Daha önce "İslam, Allah, Peygamber, ezan, bayrak, şehitlik..." gibi kavramlar için canını veren MHP'lilerin yerini yapılan derin devlet operasyonu sonrası artık CHP ile aynı kafada İslam'a ve Müftüye saygısız bir MHP'li güruh aldı. 

Cenazede müftüye saygısızca "hoca!" diye hitabeden MHP'li grup vefat etmiş bir şehidin arkasından her hangi bir kimsenin özel olarak adının anılmadığı bilinmesine rağmen"Atatürk'ün" adının anılma isteği olay yerine kasıtlı geldiklerinin göstergesiydi. 

Şehide ve yakınlarına saygısızlık eden grup yetmezmiş gibi "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" sloganları da atarak tıpkı gezi parkı sokak çapulcuları gibi mezarlıkta olduklarını dahi unutup mezarlık adabını çiğnediler. 

Aynı maneviyat düşmanı saygısız MHP showunu Osmaniye'de şehit binbaşı Alkan'ın cenazesinde de şahit olmuştuk. MHP milletvekilleriyle olay yerine gelen şehidin abisi yüzbaşı Alkan kameralar önünde resmen show yapıp cenaze merasimini istismar etmişti. 


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
kemalin askerleri 7 ay önce

Ödlek tavuklar lakin askerler nasıl bir saçmalık bu ya putlarinizla beraber canınız cehenneme

Avatar
DADAŞ 7 ay önce

şehi̇di̇mi̇ze rahmet bu i̇zansizlarada akil fi̇ki̇r di̇li̇yorum