Sinop Müftüsü Yeni Projeleriyle Çalışmaya Hazır

Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik Yeni Projeleriyle Çalışmaya Hazır Olduğunu Dile Getirdi. İşte o açıklama

Sinop Müftüsü Yeni Projeleriyle Çalışmaya Hazır

Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik Yeni Projeleriyle Çalışmaya Hazır Olduğunu Dile Getirdi. İşte o açıklama

17 Ocak 2017 Salı 08:32
Sinop Müftüsü Yeni Projeleriyle Çalışmaya Hazır
banner283

Muhterem Misafirler, Kıymetli Meslektaşlarım

 Diyanet İşleri Başkanlığımızın teklifi ve Sayın Başbakan ve Cumhurbaşkanımızın onayıyla 7 Aralık tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan İl müftüleri Kararnamesi kapsamında Sinop İl Müftüsü olarak atanmış bulunmaktayım. Bizleri bu göreve layık gören tüm büyüklerime teşekkür ediyorum. Rabbim bu görevimizde bizlerin yardımcısı olsun. Bizleri utandırmasın.

وَقُلرَّبِّأَدْخِلْنِيمُدْخَلَصِدْقٍوَأَخْرِجْنِيمُخْرَجَصِدْقٍوَاجْعَللِّيمِنلَّدُنكَسُلْطَانًانَّصِيرًا

Kur’an’da Rabbimiz İsra Suresi 80. Ayette; Bir yere girdiğimiz zaman “Rabbim! Gireceğim yere dürüstlükle girmemi sağla; çıkacağım yerden de dürüstlükle çıkmamı sağla. Bana tarafından, hakkıyla yardım edici bir kuvvet ver.” şeklinde dua etmemizi istiyor. Dolayısıyla biz de yeni geldiğimiz bu ilimizde doğruluğu ve dürüstlüğü şiar edinerek çıkmayı arzuladığımız bu yolda Allah’ın yardımını ve lütfunu talep ediyoruz.

Bizim görevimiz kanun ve nizam zoruyla yapılacak bir iş değildir. Gönüllülükten ziyade kanun ve nizamla yapılacak raddeye geldiyse bu iş bitmiş demektir. Kanun ve nizamdan korkarak iş yapanlar ruhsuz insanlardır. 

Hikemi Ataiyyede: “Allah nezdinde yerini görmek istiyorsan; Allah’ın yeryüzünde seni istihdam ettiği yere bak” denilmiştir. Bizler bu makamlara gelmiş insanlar eğer vazifemizi hakkıyla yapmazsak bunun vebali de büyüktür. Eğer fasık birisi olarak bu makamları işgal ediyorsak bu bizim en büyük felaketimizdir. 

Makamdan güç almak değil, aslolan makama layık olmak ve makama şeref katmaktır.  

Hiçbir makam kimseye baki değildir. Gökkubbede baki olan hoş bir sadaymış kabilince insanlar ayrıldıkları zaman hizmet ettikleri memlekette yaptıklarıyla ve bıraktıkları eserlerle anılırlar. Bizler Peygamber Efendimizin oturduğu makamın temsilcileri ve onun varisleri olabildiğimiz ölçüde bu makamların hakkını korumuş oluruz. 

Kimseye karşı düşmanlığımız yoktur. Dışlama, ötekileştirme, yabancılaştırma ve yok sayma asla bizim ajandamızda yoktur.  Bizler 23 yaşında İstanbul’u fetheden, İmanla ilmi, mana ile teknolojiyi biraya getirip karadan gemileri yürüten Fatih Sultan Mehmet’in torunlarıyız. Bizler yetmiş iki buçuk milleti kucaklayan aşk eri Mevlana’nın, İnsanların kalplerine gergef gergef sevgiyi nakşeden Yunusların evlatlarıyız.

Dostluğumuz bir ceylanın kalbi kadar yufka olduğumuz gibi ihanet ve alçaklara karşı da bir aslan yüreği taşımaktan geri durmayacağız.

Gençlerimizi her türlü zararlı alışkanlıklar ve yanlış dini inanışlardan kurtarmak için azami gayret göstereceğiz. Halkın içinde camide, cemaatle beraber, Çarşıda esnafın yanında, köylerde, görevlilerimizin evinde olacağız.

Din Hizmetinde kendimizi yenileceğiz ve çağın şartlarına göre geliştireceğiz. Değişim ve dönüşüm temel dini sabitelerimiz üzerinde olacaktır. 

İlim sahibi, donanımlı olacağız bürokratik işlerden daha çok mihrap hizmetiyle ön plana çıkacağız.

Dünyada Müslümanlar parçalanmış hatta eksik ve yanlış İslam anlayışlarıyla birbirlerine düşman olmuşlar. Bunlara kafa yoran ve reçete sunan Türkiye'den başka kimse yok. Bizler herbirimiz kimliğimize güç veren aidiyetlerimizi kaybetmememiz lazım. İslam’ın insanlığın asli değerler manzumesi olduğunu yaşayışımızla, duruşumuz ve vakarımızla göstermemiz lazımdır.

Dünya Müslümanlarının umudu biziz. Dolayısıyla Diyanetimiz güçlü olmalı.

Camilerde fırkalaşmaya, ayrılığa götüren her anlayışlara izin vermeyeceğiz.

İşlerimizde heyecan duyacağız. Heyecan duymadığınız işte hayır yoktur.  Şimdi ben buradaki mesai arkadaşlarıma soruyorum. Yeni bir aşkla bulunduğumuz mahalde yeniden camimize gelmeyen insanlara ulaşmak, onların kalplerine giden damarı yakalamak için hizmet seferberliğine var mıyız? 

Bizler Zaferden değil seferden sorumluyuz. Camiye yönelmezler diyerek kimseden ümidi kesemeyiz. Bizler umut aşılamaya devam edeceğiz.

Bu memleket bizim bu insanlar bizim insanımız Osmanlı bakiyesinin nesilleri...

Gerek şahsen, gerek toplum halinde huzur içinde yaşamak istiyorsak, mutluluğun güzelliğini tatmak istiyorsak, hoşgörü kapısından geçmek zorundayız. 

İLİMİZİN SOSYO KÜLTÜREL ŞARTLARI GÖZÖNÜNE ALINARAK BİRÇOK PROJE HAZIRLAYACAĞIZ.

BÖLGE KOORDİNATÖRLERİ OLACAK 

10 kişilik bir grup bir de Reisi olacak

Gençler önceliğimiz olacak. Her görevlimiz her ay Gençlerle yaptığı etkinliğin raporunu takdim edecek.

Örneğin: Her hafta 6-7 gençle bir yerde oturup bir ayet bir hadis okunması bile yeterlidir.

Her Hafta Kur'an Yolu Tefsiri aranızda okuyacak haftada bir çaylı sohbet toplantısı yapacak ve durum değerlendirmesi yapacaksınız.

Esnaf ve Gençler sohbet grubumuz olacak.

Cenaze, Hastane, Huzurevi ekibimiz olacak

İmam-Hatip Lisesi ve İlahiyat Fakültesi Sorumlularımız olacak

Ortaokul ve Lise sorumlularımız olacak

HER ÖĞRENCİYE ULAŞACAĞIZ

Kandil Gecelerinin gündüzünde küçük bir hediyeyle okullarımız ziyaret edilecek.

Sabah Namazı buluşmaları düzenleyeceğiz. 

Bu hizmetimizde ayağıma dolaşan her taş bir günahımızı affettirecek, her kaygı ve tasa derecemizi yükseltecek Hz Peygamberin Makamının yüceliğini taşıyacağız.

Bu günden itibaren açtığımız yeni sayfayla çıkacağımız bu kutlu yolculukta Rabbim yardımcımız olsun. Hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum Allah’a emanet olun.

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Son Güncelleme: 17.01.2017 08:52
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.