Yaralı köpeğe imamın şefkat eli

Samsun Çarşamba'da, bir otomobilin çarptığı köpek ağır yaralandı. Sürücü olay yerinden ayrılırken, köpeğin yardımına Ovacık Mahallesi Kanal sırtı İmam Hatip'i Ferhat Yiğit koştu.

Yaralı köpeğe imamın şefkat eli

Samsun Çarşamba'da, bir otomobilin çarptığı köpek ağır yaralandı. Sürücü olay yerinden ayrılırken, köpeğin yardımına Ovacık Mahallesi Kanal sırtı İmam Hatip'i Ferhat Yiğit koştu.

İsmet Demir
İsmet Demir
27 Ocak 2017 Cuma 20:49
Yaralı köpeğe imamın şefkat eli
banner221

Yaralı Köpeğe İmam'dan yardım eli

Çarşamba İlçesi Ovacık Mahallesi Kanal sırtı İmam Hatibi Ferhat Yiğit, olay Ovacık Mahallesi Kanal Sırtı İmam Hatibi Ferhat Yiğit, Çarşamba İlçesinden Hürriyet Mahallesine gittiği sırada Yeşil ırmak Mahallesi ile Yusufoğlu yarı  denilen alanda Hürriyet yolu üzeri aracın çarpıp kaderine terk ettiği yaralı köpeğin can çekişirken gördü. Yaralı köpeği aracının bagajına koyan İmam Hatip Ferhat Yiğit, aracı ile Doğuyaka'da bulunan Veterinerlere gitse de hiç kimse ilgilenmeyince, Batıyaka  Sungurlu Mahallesinde ki bir başka veterinere götürerek iç kanamasını durdurmak ve acısını dindirerek tedavi ettirmek istedi ve ilk müdahaleyi yaptırdı.İlk müdahale sonrasında yaralı köpeği alarak evine götüren İmam Hatip Ferhat Yiğit sabaha kadar  yaralı köpeğin tedavisini sürdürdü. İkinci gün köpeğin diğer iğnelerini başka bir İmam Hatip arkadaşına yaptıran Ferhat Yiğit, yaralı köpeği kurtarmak için mücadele etse de yaralı hayvan tedaviye cevap veremedi ve yaşamını kaybetti.  Olay karşısında duygulanan Ovacık Mahallesi Kanal sırtı İmam Hatibi Fahri Yiğit, “Biliyorsunuz gündem de kulaklarını bıçakla keserek hayvanlara eziyet ve işkence eden duyarsız ve vicdansızların olduğu bir dönem de böylesi bir hayvana çarpıp kaçan sürücüye anlam veremiyorum. O hayvan da bir can taşıyordu. O biz insanlardan farklı olarak konuşamıyor, derdini anlatamıyor. Onu da Allah'u teala yarattı ve o halde çaresizlik ve acı içinde bırakıp gitmiş. Bunu hiç bir vicdan kayıtsız kalamaz. Bu kadar duyarsız olamayız." diyerek şöyle devam etti.Yiğit, " Bu nedenle eve giderken yol kenarında can çekişen köpeği gördüm. Yüreğim çektiği acıya ve haline dayanamayınca durarak oradan aldım ve veterinere getirerek tedavi ettirdim. Bu dilsiz hayvana çarparak bu şekilde bırakanda insanlık yok derim. Bu hayvanı da Allah yarattı ağzı, dili yok. Böyle vefasızlık olmaz. Hayvan iyileşene kadar bakımını yapacağız sonrasını bilemiyorum belki evde besleyecektim ama olmadı öldü. Fakat o şoförü ve vicdansızlığını asla unutmayacağım" dedi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol