Haseki'de güzel şeyler oluyor!

Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürlüğü'ne Dr.Adil BOR'un atanmasıyla beraber Haseki'nin çehresi değişmeye başladı.

Haseki'de güzel şeyler oluyor!

Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürlüğü'ne Dr.Adil BOR'un atanmasıyla beraber Haseki'nin çehresi değişmeye başladı.

12 Mayıs 2015 Salı 15:14
Haseki'de güzel şeyler oluyor!
banner283
DİNİHABERLER.COM / ÖZEL HABER

Dr.Adil BOR’un Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürlüğü’ne atanmasıyla birlikte Diyanet İşleri Başkanlığımızın amiral gemisi olan bu güzîde kurumun çehresi iki ay gibi kısa bir sürede değişmeye başladı.

1976 yılında kurulan Haseki, İslâmî ilimlerin yeniden ihyasına vesile olmasının yanında Başkanlığın her kademesi için yüzlerce nitelikli personel yetiştirdi. Bugün Diyanet İşleri Başkanlığı’nın çeşitli kademelerinde Vâiz, Müftü, Daire Başkanı, Genel Müdür, Başkan Yardımcısı olarak görevlerini başarıyla icrâ eden birçok hocamızın başarısının temelinde Haseki eğitimi yer almaktadır.

Haseki, ihtisas eğitiminin yanında kıraat, tashih-i hurûf ve mûsiki bölümleri ile de Başkanlığın ihtiyaç duyduğu nitelikli personel ihtiyacının karşılanması noktasındaki öncü görevini özveri ve liyâkatle sürdürmektedir. Haseki’nin çiçeği burnunda müdürü Dr.Adil BOR, bu misyon ve vizyonun farkında olarak göreve başladı.

İstişâre ve ortak akıla büyük önem veren hocamız hem eğitim kadrosu hem de eğitime devam eden personelle periyodik toplantılar yaparak sorunları tespit etmekle işe koyuldu. İhtisas kursuna devam eden personelin isteklerini de göz önünde bulundurarak eğitimi olumsuz yönde etkileyecek faktörlerin ortadan kaldırılması ve ihtiyaç duyulan araç-gereç ve ortamın sağlanarak Diyanet İşleri Başkanlı'nın strateji planında yer alan ulusal ve küresel ölçekteki hedeflerini gerçekleştirecek yetkin personelin yetiştirilmesi noktasındaki çalışmalar Adil BOR Hoca’nın idarecilik ve eğitimcilik felsefesinde temel hareket noktasını oluşturuyor.

“Bu kurum öncelikle bir eğitim müessesesidir ve varlık sebebi nitelikli bir din eğitiminin sağlanmasıdır” diyen Dr.Adil BOR, eğitimde kalite ve verimin artırılması adına eğitim kadrosu ve eğitim gören din gönüllülerinin her türlü müspet fikri özgürce ifade etmelerini sağlamakta ve olumlu düşünceleri destekleyerek hayata geçirilmesi noktasında maddi ve manevi destek sağlamaktadır. Bu gunlerde Haseki tatlı bir heyecan yaşıyor.

Göreve başlayalı henüz iki ay gibi kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen birçok faaliyete imza attı Dr.Adil BOR. Otopark alanını genişlettirerek personelin araç parkı konusundaki sıkıntılarını giderdi. Belediye ile işbirliği içinde bahçe düzenlemesinin yapılmasını temin etti.

“Siz, insan olarak, Müslüman olarak, din gönüllüsü olarak her şeyin en iyisine layıksınız” diyen BOR Hoca, bahçeyi halı çimle kaplattı. Haseki’nin kalbi olan kütüphaneyi yeniden dizayn ve tasnif ettirerek kurum personelinin istifadesine sundu. Yemekhanede tadilat ve yenileme faaliyetlerini başlatarak Haseki’ye yaraşır bir hale getirdi.

Erkek ve bayan personele ait kantin ve çay ocaklarının hijyenik ve müzâkere ortamına müsait duruma getirilmesi için çalışmalara başladı. Eğitim gören personel için lojmanlar bünyesinde çok amaçlı salon ve müzâkere/mütalaa ortamlarının inşası noktasında girişimlere başladı.

Haseki’nin tanınması/tanıtılması ve erişilebilir olması için binanın caddeye bakan duvarına ve cümle kapısına ışıklı tabelalar astırdı ve belediye ile yazışmalar sonucunda Haseki’ye çıkan yollara kuruma kolayca ulaşılabilmesi için işaret/yön levhaları konulmasını sağladı.

İhtisas eğitimi alan personel ile sürekli iletişim halinde olan Hocamız, her birini birer âlim namzedi olarak gördüğü ihtisas talebelerini araştırma, yazma ve geleneğimizde önemli bir yere sahip olan ilmî münâzara meclislerinin tertip edilmesi hususlarında sürekli olarak teşvik etmekte ve cesaretlendirmektedir.

Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürlüğü görevinin yanında akademik çalışmalarını da başarıyla devam ettiren Hocamız evli ve üç çocuk babasıdır. Dinihaberler olarak hocamıza bu zorlu görevinde muvaffâkiyetler diliyoruz.
Son Güncelleme: 13.12.2015 15:19
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
HASAN TEMUR 2015-05-12 18:04:25

Hasekiyi asıl ilahiyat okumayan imam hatipler okumalı....ilahiyat yüksek lisans ve doktoralı çalışana haseki okutmak bence İSRAFTIR......dİYANET VE DEVLET BUNU TEKRAR DÜŞÜNMELİDİR.

Avatar
gülay olmuş 2015-05-12 18:07:33

Haseki Cemaatı ihlas ve kevser sürelerini bile bilmeyen bir toplum için İSRAFTIR....Uçağın olduğunda Pilot yetiştirirsin....ortada uçak yok....pilotlardansa geçilmiyor....

Avatar
abdulbârî 2015-05-13 07:28:19

Muhterem hocam basarili calismalarindan dolayi tebrik ediyorum. Vizyon sahibi olan hocamın kuruma daha çok şeyler katacağına olan inancım tam. Allah muvaffakiyetler ihsan etsin.