Hizmetiçi Kur’an-ı Kerim Eğitim Seminerlerinden Geçme Notunuz Kaç?

Din Görevlileri İçin Hayati Uyarılar.. İmam, Müezzin ve Kur'an kursu Öğreticilerine hayati uyarı...

Hizmetiçi Kur’an-ı Kerim Eğitim Seminerlerinden Geçme Notunuz Kaç?

Din Görevlileri İçin Hayati Uyarılar.. İmam, Müezzin ve Kur'an kursu Öğreticilerine hayati uyarı...

09 Kasım 2015 Pazartesi 08:32
Hizmetiçi Kur’an-ı Kerim Eğitim Seminerlerinden Geçme Notunuz Kaç?
DiNiHABERLER.COM / öZEL iÇERiK
 
Din Görevlileri Mutlaka Okusun..!
 
 
Kur'an-ı Kerim Hizmetiçi Eğitim Seminerlerinde yüksek bir not almak neden önemli..?
 
Topluma din hizmeti sunma noktasında Kur’an kursu öğreticileri, imam-hatipler ve müezzin-kayyımlar ön plâna çıkmakta ve çoğunluğu oluşturmaktadır. Bu bakımdan söz konusu personelin Kur’an-ı Kerim’i güzel ve usûlüne uygun okuma konusunda yeterli donanıma sahip olmaları gerekmektedir. Bu konuda karşılaşılan olumsuzlukları ortadan kaldırmak amacıyla, Kur’an-ı Kerim’i talim ve tecvid üzere okumaya yönelik eğitim programları hazırlanmıştır.
 
Diyanet İşleri Başkanlığı ülke genelinde 20'ye yakın Dini Yüksek, Eğitim Merkezi Müdürlükleri ve il müftülüklerinde Kur’an-ı Kerim Hizmet İçi Eğitim Kursları açtı.
 
Bu kurslar halen devam etmekte olup, 2018 yılına kadar da süreceğini yetkili mercilerden öğrendik. Bu kursların önemini malum herkesce bilinmektedir.
 
Ama biz, siz değerli okurlarımıza bilmediğiniz bir konuya temas ederek imam ve müezzinlere hayati bir meseleyi duyurmak istiyoruz.
 
Kur’an-ı Kerim Hizmet İçi Eğitim Kurslarından mutlaka geçerli not almalısınız.
 
Diyanet'teki baraj sisteminin 70 olduğunu düşünürsek bu kurslardan en az 70 puan almalısınız.
 
Alınmazsa ne mi olur?
 
Bunu örneklerle açıklamaya çalışalım..
 
C grubu camisinde görev yapan bir imam veya müezzin, Kur’an-ı Kerim Hizmet İçi Eğitim Kursuna katılır ve kurs sonundaki sınavdan düşük not alırsa (50'den 69'ye kadar)
 
1: Nakil sınavlarında sıkıntı yaşar...
 
2: D grubu camisine atanabilir. Bunun içi gerekli yönetmelik var.
 
3: Hac, umre ve yurtdışı sınavlarında zorlularla karşılaşabilir.
 
4: B grubu camiie geçiş yapamaz.
 
Şimdi gelelim D grubunda görev yapan cami görevlilerine;
 
1) Nakil sınavlarında puanınız kaç olursa olsun, C ve B grubu camilere geçemezsiniz. 
 
2) Başarısızlığı devam etmesi durumunda yani notu düşük olması durumunda kurumca geri hizmetine alınırsınız.
 
3) Kurumda geri hizmetinde münhal kadro bulunmazsa başka bir kuruma geçiş izni verir. (temizlikçi gibi)
 
Şuan itibariyle B Grubu cami görevlileri Kur’an-ı Kerim Hizmet İçi Eğitim Kurslarına katılmıyorlar. Şartlar onlar içinde geçerlidir. Önce C grubu cami sonra D grubu cami daha sonrası ise malum... A grubundaki cami görevlileri muaftır.
 
Diyanet Teşkilatında ilerlemek istiyorsanız bu uyarıları mutlaka dikkate almalısınız.
 
Diyanet İşleri Başkanlığı'nın ülke genelinde 20'ye yakın eğitim merkezlerinde bir birinden donanımlı ekibiyle gece-gündüz eğitim seferberliği sunan değerli eğitimcilerince, din görevlilerinin istifadesine sunulan bu hizmetler mesleki hayatlarında kat edecekleri yol açısından önemli bir süreç arzetmektedir. Zira Kur'an- ı Kerim Hizmetiçi Eğitim Seminerlerindeki sınavlarda, ulaşılan yüksek puanlar geleceğini şekillendirme husunda pusula gibi yol gösterecektir. Barajın altında kalmaları halindeyse, Diyanet'teki bütün kapılar kapanacaktır. Söz konusu Kur'an Kursu öğreticileri içinde geçerlidir.
 
Hal böyle olunca Kur’an-ı Kerim Hizmet İçi Eğitim Kurslarına katılan bütün personelin mutlaka geçerli bir not alması gerekiyor. Eğitim merkezindeki bütün tutum ve davranışlar, Kursiyerlerin dosyasında muhafaza edilmektedir. Hani bizden hatırlatması.. Karşınıza çıkabilir... Ves-Selam...

 
Son Güncelleme: 13.12.2015 15:17
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
alim demir 2015-11-09 10:26:54

boşaldın diyaneti ufku olmayan halkla iletişimi olmayan sadece bilgisi iyi olan medreselerde okumuş kişilere devredin olsun bitsin

Avatar
Mehmet Fatih özdalmaz 2015-11-09 10:39:56

Hocam sınav sonucunu nasıl öğreneceğiz.

Avatar
veli hikmet 2015-11-09 10:53:06

sen canını sıkma admin kardeş, onlar buna da bir çözüm bulurlar. Allah garibanların yardımcısı olsun.

Avatar
ahmet mehmet 2015-11-09 12:33:22

tabii iyi olur20-25 sene imamlık yapan arkadaşlarımızın imamlıktan temizlikçi olması!bu işin doğrusu mrsleğe seçerken dini ve mesleki alanda istenilen şekilde alım yapılmasıdır...yani böyle şeyler olacaksa kurmumuza hiç yakışmaz başka kurumlarda böyle bir uygulama yok..mesala bir öğretmeni kursa tabii tutupda 70 puan alamadı diye temizlikçi yaparak onuru ile oynamak..kurumundan önce medya sahip çıkar...bizde ise sanki karşıdaki insanı özellikle imam ve müezzin arkadaşlarımızdan öç alırmış gibi ballandira ballandira yazmanın mantığını anlamış değilim..ayrıca her türlü imtihan vesilesinin hac ve umreye gider gidemez denmeside yanlış.adam emekli olmuş bir defa dahi hac ve umreye gidememiş.fakat öte yandan gittiğinin sayısını bilmeyen arkadaşlar unutulmasın YÜCE RABBİM BUNUN HESABINI MUTLAKA SORACAK..ALLAHA EMANET OLUN....

Avatar
Din görevlisi 2015-11-09 12:44:27

Alırken adam kayıracaklarına işi ehline verselerdi

Avatar
boşver 2015-11-09 12:45:30

Abartmayın kardeşim adamın canını da sıkmayın istifa edelim olsun bitsin.Gökten zembille iner belki yeni imamlar..

Avatar
İMAM 2015-11-09 13:19:10

BURASUI ESKIYALIK MI NE DEMEK PUAN ALMAZSA GERI HIZMETMIS BU DIYANET MIDIR ZALIM KURUNMUDUR.

Avatar
hiç 2015-11-09 13:50:24

al 2650 tl. yi sonrada yat.kendi mesleğimizi diğer mesleklerle kıyaslamak bazı yerlerde doğru ama çoğu yerde yanlış. şimdi kendimizi yenileme zamanı. mesela yeni bir uygulama daha var, hafız olanlar beş yılda bir diplomalarını yenileyecek. imam hatip mezunlarıda kuranı daha güzel okumak için çalışacaklar, istisnalar kaideyi bozmaz. sözün özü ya bu deveyi güdersiniz. ya bu diyardan gidersiniz. kendimizi yenilemek zorundayız arkadaşlar, yerimizde sayarsak mesleğimizin özüne ihanet etmiş oluruz. heee torpil dediğinizde de haklısınız. onların hesabı da hesap gününde kesilecek inşaallah. ama kendimizi yenilememiz ŞART bu tür yeniliklere açık olalım.