Kur’an-ı Kerim Hizmet İçi Eğitim Kursları Ekim Ayında Başlıyor

Kur'an kursu ve cami hizmetlerinde görevli personel için Kur’an-ı Kerim Hizmet İçi Eğitim Kursları Ekim Ayında Başlıyor.

Kur’an-ı Kerim Hizmet İçi Eğitim Kursları Ekim Ayında Başlıyor

Kur'an kursu ve cami hizmetlerinde görevli personel için Kur’an-ı Kerim Hizmet İçi Eğitim Kursları Ekim Ayında Başlıyor.

25 Temmuz 2014 Cuma 09:01
Kur’an-ı Kerim Hizmet İçi Eğitim Kursları Ekim Ayında Başlıyor
Diyanet İşleri Başkanlığı 81 il müftülüğüne ve 19 Eğitim Merkezi müdürülüklerine yollamış olduğu yazılı bildiride "Kur'an kursu ve cami hizmetlerini yürüten personel için hizmet içi eğitim ihtiyaçlarını karşılamada eğitim merkezlernin sınırlı kapasitesi, müftülükler nezdinde de hizmet içi eğitimlere ağırlık verilmesini istedi.
 
Ayrıca, C grubu cami görevlileri ile hafız olan D grubu cami görevlilerinin Eğitim Merkezlerimiz ile Başkanlıkça uygun görülen illerde ve  Fahri ve sözleşmeli statüden kadroya geçen Kur’an kursu öğreticileri ile hafız olmayan D grubu cami görevlilerinin mahallinde  “Kur’an-ı Kerim Hizmet İçi Eğitim Kursu" verilmesini istedi.
 
 
İşte ilgili o yazı: 
 
"Kur'an kursu ve cami hizmetlerinin etkin ve verimli bir biçimde sunulması amacıyla Başkanlığımız, istihdam ettiği personelin mesleki yeterliliklerini, hizmette etkinlik ve verimliliklerini artırabilmek için yıl boyu hizmet içi eğitim çalışmalarını sürdürmektedir.
 
Kur'an kursu ve cami hizmetlerini yürüten personelimizin hizmet içi eğitim ihtiyaçlarını karşılamada eğitim merkezlerimizin sınırlı kapasitesi, müftülükler nezdinde de hizmet içi eğitimlere ağırlık verilmesini zorunlu kılmaktadır.
 
09.07.2014 tarihinde toplanan Başkanlık Eğitim Kurulu; eğitim merkezleri ve mahallinde düzenlenen tashih-i huruf kurslarına ara verilerek, Kur’an-ı kerim hizmet içi eğitim kurslarına ağırlık verilmesini karara bağlamıştır. Bu karar doğrultusunda bütün il ve ilçe müftülüklerimiz 08 Ekim 2014 tarihinden itibaren Başkanlığımızca hazırlanan “Kur’an-ı Kerim Hizmet İçi Eğitim Programı”nı yazımız ekinde gönderilen ek-1 talimat doğrultusunda uygulamaya başlayacaktır.
Bu itibarla;
 
1.    C grubu cami görevlileri ile hafız olan D grubu cami görevlilerinin Eğitim Merkezlerimiz ile Başkanlıkça uygun görülen illerde,
 
2.    Fahri ve sözleşmeli statüden kadroya geçen Kur’an kursu öğreticileri ile hafız olmayan D grubu cami görevlilerinin mahallinde,
 
Kur’an-ı Kerim Hizmet İçi Eğitim Kursu" na alınmaları hususunda gereğini önemle rica ederim." 
 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
zeynep 2014-07-25 18:31:23

Çok doğru bir karar teşsekurler

Avatar
adil degil 2014-07-25 19:10:40

Diyanet kendinden nefret ettiriyor

Avatar
nagihan demir 2014-07-25 23:19:48

süper Allah razı olsun :)

Avatar
jiba 2014-07-27 00:29:55

Kastamonu yolu gkzuktu

Avatar
nurgül 2014-09-04 13:24:46

Bnce yerınde verılmışş bı karar geç bile kalındıı keşke eğıtım merkezlerındee alsak bu egitımıı daha verımlı olacağına ınanıyorumm .....

Avatar
celal 2014-09-15 13:28:40

Tamam kurs olsun ama görev mahallinde kurs olduğu için ödenek yok bu kadar sıkıntı içinde bide bu olursa fena olur köydeki imamlar için

Avatar
ahmet erdem 2014-09-21 17:27:52

yanlış planlanan bir kurs .D gurubu camiler mahallinde C gurubu ve hafızlar eğitim merkezlerinde plana göre halbuki asıl eğitime D gurubu camilerdeki görevlilerin eğitim merkezlerine gönderilmesi lazım C gurubu görevliler zaten ya hafız ya aşereci veya tahsisi huruf mezunları bunlar mahallinde yapılacaksa fakat gereksiz bir eğitim diyanet doslar alışverişte görsün hesabı biriş yapıyor.okadar imamı evlerinden ailelerinden görev yerlerinden işinden gücünden kendine göre bir düzeninden kopararak yeniden askerlik gibi şehir dışlarına eğitime gönderiyor. bu anlayışla bir yere varılmaz. o kadar insanın yemesi içmesi ödeneği yolluğu bir sürü masraf yazık bu kadar parayı buna harcayacağına bir sürü fakir yetim mülteci aç susuz insanlar var onlara gönderilse daha makbul bir iş yapılmış olur.arkadaşlar bana kızacak ama gerçek bu. kafası ailesinde çoluğunda çocuğunda evinde barkında işinde gücünde olanı zorla göndererek eğitmeye çalışmak bir fayda sağlamaz.gelince okuyuşa aynen devam.

Avatar
C a 2014-10-27 21:04:23

ben 25 yıllık imamım. göreve ilk başladığımda hizmet içi eğitim kursuna gittim. Daha sonra 1999 , 2004 , 2009, 2011, şimdi 2014 gidiyorum. Hepsindede başarılı oldum . ama hala gidiyorum. yaptıkları hep aynı Yasin ,Mülk, Nebe,Fetih, Rahman ve yüzünden belli sureler okutuluyor. Göreve ilk başlanıldığında bisene ,ikisene bi al bi daha alma. Eğitim merkezinde aldığım kurstan başkasından fayda görmedim. Yazık Diyanet ne yapmak istiyor hala anlamış değilim .