Alevi diye 'selası okunmadı' haberi asılsız çıktı
Diyanet, alçakca yalan ve iftira atan cumhuiyet gazetesi gibi çapsız, densiz ve ahlaksız sitelerin haberlerini yalanladı.

Diyanet İşleri Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, bugün bazı gazete ve haber sitelerinde yer alan, İzmir’in Konak ilçesi Kemeraltı Camiinde, vefat eden bir vatandaşın Alevi olduğu gerekçesiyle selasının okunmadığı şeklindeki haberlerin gerçekle hiçbir ilgisinin bulunmadığı belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:


Bugün bazı gazete ve haber sitelerinde yer alan ‘Alevi diye selası okunmadı’ başlıklı haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

İzmir’in Konak İlçesi Kemeraltı Camiinde, vefat eden bir vatandaşımızın Alevi olduğu gerekçesiyle selasının okunmadığı şeklinde yer alan haberlerin gerçekle hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. Söz konusu haberle ilgili olarak yapılan incelemede merhumun selası Kemeraltı Cami imam ve müezzin kadrosunun münhal (boş) olması nedeniyle Fahri Görevli Mehmet Uçaroğlu tarafından 21 Ocak 2016 Saat: 14:30’da verilmiştir. Bu durum caminin güvenlik kamera kayıtlarında da mevcuttur.

Türkiye genelindeki tüm camilerde hiçbir ayrım gözetmeksizin vatandaşlarımızdan sela okunması hususunda gelen talepler eksiksiz yerine getirilmektedir. Toplumu ayrıştırmaya dönük bu tür yalan haberlere milletimizin itibar etmeyeceği açıktır.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol